Sivri Tepe Tümülüs Olabilir Mi? | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Sivri Tepe Tümülüs Olabilir Mi?

erkurt19

Kullanıcı
Merhaba değerli arkadaşlar... Ekli fotolarla ilgili yorumlarınıza ihtiyacım var. Açıklamaları altlarında yazıyor...Saygılar...

1-1b1f8.jpg

Bu tepe yaklaşık 20 - 30 mt. uzunluğunda. Dönem olarak frigler ve Grekler yaşamıştır...

2-4178d.jpg

3-fb2c7.jpg

4-004df.jpg

Geniş açıdan çektim. Kırmızı ile çevrili alan...Ayrıca yeşil alan dere yatağıdır.

5-4f65a.jpg

Daha önce burayı kazmışlar ama birşey bulduklarını sanmıyorum

6-e7262.jpg

Üzerinde işaretler olan ve tepenin yanında bulunan iki kayadan birisi

55-d7b47.jpg

Tepenin yanında bulunan iki kayadan birisi. Üzerinde sanki Ayak izi var..

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
tümülüsler suya yakın olur burada su var ama birde orada tepeler var ben olsam manzarayı tepen izlerdim buraya yakın bendi olan kendi olmayan değirmen varmı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
6-e7262-b7788.jpg

sevgili kardeşim,arkadaşlarıma katılmakla beraber,resimler işin önemini bir kat daha artmasına yetiyor.olayın özü anlaşılınca diğerini incelemeye gerek bile görmedim. tek cepheden ama bir hayvan betimlemesine benzetilmiş. çok emin olmadığım bir başa benzer bulguyu fark etmedinizmi.kayalardaki işçilik dediğiniz dönemlere gider. çenenin altındaki traşlanmış yer, burası doğal bir yer olsa bile araştırmak için yeterde artar bile. giriş yönünü bile vermiş maşaallah. boşluk ve maden tespiti tavsiye ediyorum. oda vardır geçmişte boşaltılmıştır,boşuna yorgunluk yaşamanızı istemeyiz. selametle kardeşim.

erkurt19

Kullanıcı
6-e7262-b7788.jpg

sevgili kardeşim,arkadaşlarıma katılmakla beraber,resimler işin önemini bir kat daha artmasına yetiyor.olayın özü anlaşılınca diğerini incelemeye gerek bile görmedim. tek cepheden ama bir hayvan betimlemesine benzetilmiş. çok emin olmadığım bir başa benzer bulguyu fark etmedinizmi.kayalardaki işçilik dediğiniz dönemlere gider. çenenin altındaki traşlanmış yer, burası doğal bir yer olsa bile araştırmak için yeterde artar bile. giriş yönünü bile vermiş maşaallah. boşluk ve maden tespiti tavsiye ediyorum. oda vardır geçmişte boşaltılmıştır,boşuna yorgunluk yaşamanızı istemeyiz. selametle kardeşim.
Sn. ikizceli
Değerli yorumlarınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Şahsım adına bu konularda sizler kadar bilgim yok. O nedenle sizlerden yorum almak istedim.
Bu tip yerlerin girişleri sanırım güney batı istikameti oluyor. Bu yönde tepenin 40-50 mt. yakınında yerde örgü var..Tabi siz değerli üstadlarım daha iyi bilirler...Bu şekle göre girişin hangi yönde olduğunu söyleyebilirmisiniz? İşaretlerden pek anlamam. Birde ben bu şekli tepeye benzetmiştim. Siz hayvan demişsiniz...tabi bakmak var görmek var...Ayrıca bu kayaya ait iki resim daha ekledim. Dediğiniz gibi bu şeklin tam arkasında bir traşlanmış yer daha var...saygılarımla...

2222.jpg

3333.jpg

Son düzenleme:

empa

Kullanıcı
Tümülüsler büyük emek ister,emek harcamak içinde tümülüs olduğundan emin olmak gerekir. bence doğal tepe,

wolf_52

Kullanıcı
güzel tümülüs,bekciside pek korkunç ve çirkinmiş...mitolojik yaratık...