Steteskop Hakkında | Define işaretleri ve anlamları

Steteskop Hakkında

Kurt ini

Kullanıcı
değerli arkadaşlarım bilgi amaçlı ve güzel kullanabilinir bir cihazdır yaka cebinize koyup yaptığınız araştırmaları kayıt ederek yapabiliyorsunuz.
sonradan kapatılmış horosanlı yada örgülü duvarları kolay bulabilirsiniz kapatılan yerin kapak kalınlığına göre alacağınız ses farklılıkları olur buda gayet doğaldır yani örnek 70 e 70 çap 20 cm kalınlığında bir kapağın vereceği ses ile yine aynı ebatta fakat 30 cm kalınlık veya 30 a 30 ebat 10 cm kalınlık bir kapalı mekanın ses yansıması çok farklı olur,
mutlaka ağaç yada plastik tokmak(lastik olmasın) veya arazide yapıya uygun portakal büyüklüğünde kaya parçası ile araştırma yapacağınız alana vurarak ses farklılıklarını bulacaksınız bulduğunuz farklılık size kapağın mm ne kadar en boy hesabını verir zamanla kalınlığını bile anlarsınız kalınlık kayapların yapısal moleküllerine göre değişecektir.
şimdi demeyin ki ustam ben forma bir resim attım ustalarda bana işte şurayı yokla burayı kontrol et ama bir şey yok, önce işaretleri iyi okumanız, aradığınızın kayadamı,toraktamı,toprakta ise torak altında bir kayadamı arazideki çöküntü, tümsek, çevre çakıllaması,yer altından çıkarılmış olması muhtemel kayaçların yeryüzündeki kayaçlar arasındaki farklılıkları ve buna benzer bir sürü buraya yazmakla bitmez gözlem ve tecrübelerin olması gerekir tabi bu yazdıklarımın çoğunun steteskop un kullanılacağı yerlerle alkası yo onun versiyonu ilk başta yazılı
birde diyelim bu cihazla bir kayacı kontrol ettiniz ooo çok güzel boşluk sesi aldınız hemen vur patlasın çal oynasın asla böyle bir şey yok 1 mt yanda sonra 1 mt yanda altta üste vs deneyiniz çapı şekilsiz alacağınız sesler kayaçlardaki damar çatlaklığı, hava boşlukları gibi yankılanmaları iyi öğrenmeniz lazım sizi yanıltır yasal çizgiden çıkmadan araştırmalarınızı sonlandırın
işi bilen ustalarımız zaten bilir ben yeni uğraşan arkadaşlarımıza bilgi bakımından yazdım haddimi aştı isem, sürçü lisanım oldu ise affola
şimdi arkadaşalar cihaz bildiğimiz mp 3 çalar, hiç bir yeri ile oynamıyoruz bir mikrafon ve bir kulaklık mikrafonun bir muahafaza içine alırsak iyi olur esnek bir muhafaza olsun yada rahat nasıl kullanablirseniz mikrafon kayaca değmesin 1 cm kayacın üstünde olsun ama muhafaza kayaca yapışsın
reç düğmesine basarak araştırma yapılır aynı zamanda kayıtta yapar kaydı sonra silersiniz sonucta en kötü cihaz hiç olmamasından iyidir

Kurt ini

Kullanıcı
arkadaşlar resimleri atamadım çünki resim yükle yazısı çıkmadı ama çözecegim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
eline yüreğine sağlık kardeşim.
bilhassa kayalar da ki kasa türü yerler için ,kullanılabilir.
bende ,bu tür yerlerin belirlenmesinde ,plastiği birinci öncelik olmazsa kuru ağaç türü tokmağı tavsiye edebilirim. kalebodurcuların kullandığı plastik tokmak. resim yükleme bende görülüyor.