TEL AVİV İSLAM ÜNİVERSİTESİ | Define işaretleri ve anlamları

TEL AVİV İSLAM ÜNİVERSİTESİ

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
TEL AVİV İSLAM ÜNİVERSİTESİ

Birçoğunuzun bilmediği, yeni öğreneceği bir üniversite...

Evet İsrail'in başkenti Tel Aviv'de 1956 yılında kurulmuş olan Tel Aviv İslam Üniversitesi'nden bahsediyorum.

Yaklaşık 65 yıldır eğitim vermeye aralıksız devam etmektedir.

Bu üniversitede, Kur'an, hadis, siyer, kelam, akaid, arapça, psikoloji, sosyoloji, tarih, coğrafya, gibi birçok alanda dersler okutulmaktadır.

Öğrencileri Yahudi çocuklar arasından seçerler.

Seçtikleri bu çocukları “Müslüman din adamı” olarak yetiştirip, mezun olabilmeleri için özel çaba harcamaktadırlar.

Daha sonra mezun olan öğrenciler, Müslümanların arasına girip onlarla beraber İslami faaliyetlere girerek Müslümanlarla iletişim kurarlar.

Şunu da belirtmekte fayda var.

Öğrenciler; yetişip mezun olunca, onlara bundan sonraki hayatında kullanacağı isimler verilir.

Örneğin; çocuğun ismi Ariel iken, mezuniyeti sonrası "Ebu Bekir el-Bağdadi" gibi bir isimle karşınızda bulursunuz.

Ve bu çocuklar; inanıp iman ettiğiniz dininizi, sizden iyi bilen, âlim bir şahsiyet olarak fetva aldığınız, arkasında namaza durduğunuz birileri olurlar.

Hatta, cemaat, tarikat kurup müslümanlara önderlik ettikleri olmuştur.

Çünkü bu üniversitede yetişen çocuklar, dünyanın her tarafındaki, nüfusu yoğun Müslüman ülkelere gönderilerek, buralarda faaliyet göstermelerine her türlü olanak sağlanmaktadır. Arkalarında maddi güç sağlayıcıları vardır.

Eveeet...

Şimdi gelelim bu işleri organize eden, her türlü faaliyetleri yöneten, koruyup kollayan, gözeten, dünyanın her tarafına, dini, siyasi, ekonomik alanlarda adamlarını yerleştiren,

Siyonizmin hakimiyetini sağlamlaştıran günümüzdeki istihbarat oluşumu MOSSAD gerçeğine...

Mossad'ın Tel Aviv İslam Üniversitesi'ni kurmasındaki amaç, senin gibi olan; ama senden olmayanları yetiştirip senin içine yerleştirmek ve bu sayede her geçen gün hakimiyetini sağlamlaştırmak.

Başarıyorlar mı peki ?

Gün geçtikçe gücü artıyorsa demek ki başarıyorlar.

Peki buna karşı müslümanlar ne yapıyor?

Mossad'ın yetiştirmiş hocaların peşinde İsrail'e lanet mitingleri düzenlenip;

Kahrolsun İsrail!

Kahrolsun Siyonizm!

Diyerek bir kaç dua ederek, ölenler için gıyabi cenaze namazı kılıp, gazı alınmış olarak eve vicdanı rahatlamış şekilde gitmenizi sağlıyorlar.

Yok öyle değil diyen varsa eğer; açsın haritayı koysun önüne son 40-50 yılda İsrail'in nereden nereye gelmiş olduğunu görür.

Mossad, yeni Lawrence'ler yetiştirip en can alıcı noktalarda önümüze imam diye yerleştirirken.

Müslümanlar slogandan öteye gidemiyor maalesef...

Acı gerçeğimiz budur.

O yüzden

Eğitim!

Eğitim!

Adam akıllı eğitim..!

...✍️🏻—Yavuz Yıldızbaş
Araştırmacı-Yazar-Eleştirmen
16.10.2021

Ekli dosyalar

• IMG_20231030_082451.jpg
    IMG_20231030_082451.jpg
    243.1 KB · Görüntüleme: 3

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Protesto, gösteri devletlerin politikalarını değiştiremez. Kimse büyükelçilerini kovamıyor, ticari anlaşmaları durdurmuyor, kendi vatandaşlarını büyükelçilerini geri çağırmıyor, bunun yerine yürüyüş yapılmasına izin vererek vicdanları rahatlatıyor.
Bundan sonrasında da bir şey değişmeyecek. Abd ve İngiltere desteğini alan İsrail bildiğini okuyacak, mossadı gene son sürat çalışacak, herşey eskisi gibi devam edecek. Din üzerinden insanlar kullanılacak vs vs vs.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Eline emeğine sağlık ustam güzel bilgiler
Malesef öyle
İsrail mallarını boykot ediyoruzya ben beldede yaşıyorum bir anımı paylaşmak istiyorum
Girdim mahalle de bulunan bakkala bakkal arkadaşım dedim İsrail mallarını satma diye telefon elimde listede telefonda her raftaki mlzleri kontrol etmeye elle tutulacak tum mallar İsrail malı ama sonu hep (868*869)ile bitiyor türk malı gibi gözüküyor bazı tek tük malların barkot numarasi degisik anliyacaginiz sadece tuz ve birkac mlzme dısinda tüm mlzmler İsrail'le teslim etmişiz
Nasil olacak bilmiyorum almamak icin çalışıyorum
Teşekkür ediyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Eline emeğine sağlık ustam güzel bilgiler
Malesef öyle
İsrail mallarını boykot ediyoruzya ben beldede yaşıyorum bir anımı paylaşmak istiyorum
Girdim mahalle de bulunan bakkala bakkal arkadaşım dedim İsrail mallarını satma diye telefon elimde listede telefonda her raftaki mlzleri kontrol etmeye elle tutulacak tum mallar İsrail malı ama sonu hep (868*869)ile bitiyor türk malı gibi gözüküyor bazı tek tük malların barkot numarasi degisik anliyacaginiz sadece tuz ve birkac mlzme dısinda tüm mlzmler İsrail'le teslim etmişiz
Nasil olacak bilmiyorum almamak icin çalışıyorum
Teşekkür ediyorum
Ustam bu boykot için bu güne gerek yoktu. İsrail yıllardır aynısını yapıyor biz de gündemde olduğunda tepki gösterip sonra unutuyoruz. Bunu devletlerin unutmaması gerekir ancak para ne din dinliyor ne vicdan. Zaman geçince tekrar anlaşmalar yapılıyor, karşılıklı adımlar atılıyor normalleşiliyor (saçma bir söz ama buraya uydu) Bu sadece ülkemiz için değil dünyada da böyle yürüyor. Bu gün gösteri yapılan ülkelerin çoğu israille ekonomik alışveriş içinde. Bize düşen kimseye dost demeden ülkemize sahip çıkmak.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustam bu boykot için bu güne gerek yoktu. İsrail yıllardır aynısını yapıyor biz de gündemde olduğunda tepki gösterip sonra unutuyoruz. Bunu devletlerin unutmaması gerekir ancak para ne din dinliyor ne vicdan. Zaman geçince tekrar anlaşmalar yapılıyor, karşılıklı adımlar atılıyor normalleşiliyor (saçma bir söz ama buraya uydu) Bu sadece ülkemiz için değil dünyada da böyle yürüyor. Bu gün gösteri yapılan ülkelerin çoğu israille ekonomik alışveriş içinde. Bize düşen kimseye dost demeden ülkemize sahip çıkmak.
Ustam bu boykot yeni değil buna bayagi bir yıllar oldu halende devam ettirmeye çalışıyorum arkadaslarimda buna dikkate alirsa diye yazmıştım adamlar önce ortak oluyor sonra bir şekilde firmaya sahip oluyorlar mlzleri iyi deyip almayalim turk malı yerli malı alsakki gelistirseler buyutmek bizlerin elinde teşekkür ediyorum

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam bu boykot yeni değil buna bayagi bir yıllar oldu halende devam ettirmeye çalışıyorum arkadaslarimda buna dikkate alirsa diye yazmıştım adamlar önce ortak oluyor sonra bir şekilde firmaya sahip oluyorlar mlzleri iyi deyip almayalim turk malı yerli malı alsakki gelistirseler buyutmek bizlerin elinde teşekkür ediyorum
ustam senin için söylemedim, markete girip çıkanlara bak, kaç tanesi dikkat ediyor.

burgaz

Kullanıcı
bu gunlerde gorduklerim bana okulumu hatirlatti.benim okudugum tarihten kisa bir ozet.1600,1700 yillarinda abd topraklarinda kizilderiler yasarmis.ac gozlu avrupalilar oraya gitmisler ve tum topraklari almislar.aceba gazzede 1700 yillarina mi donecegiz?????????????