topraktan çıkan sutün | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

topraktan çıkan sutün

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omgjensen

Kullanıcı
selamün aleyküm herkese iyi forumlar..
Kendi arazimizde yağan yağmurdan dolayı olan sel sulama kuyusunun kenarını yardı ve topraktan sütun düştü 1 metre boylarında altınde veya üstünde geniş şekilli parçalar yok
olayın üstünden 2 sene geçti üniversiteden dolayı bakamadım babamda pek ilgilenmez şimdi parçayı çıkarmak istiyorum
tarlanın özellikle bir bölgesinde sürekli kiremit parçaları çıkıyor bazen desenli parçalar çıkıyor
değerli bilgilerinizi beklerim

Mirkut

Vip Üye
selamün aleyküm herkese iyi forumlar..
Kendi arazimizde yağan yağmurdan dolayı olan sel sulama kuyusunun kenarını yardı ve topraktan sütun düştü 1 metre boylarında altınde veya üstünde geniş şekilli parçalar yok
olayın üstünden 2 sene geçti üniversiteden dolayı bakamadım babamda pek ilgilenmez şimdi parçayı çıkarmak istiyorum
tarlanın özellikle bir bölgesinde sürekli kiremit parçaları çıkıyor bazen desenli parçalar çıkıyor
değerli bilgilerinizi beklerim
Eski yaşam alanlarında butür yapı kalıntıları çıkar. Yapabileceğiniz tekşey şuaniçin cihaz yardımı almak. Birde çevrede işaretler varmı biliyormusunuz.

omgjensen

Kullanıcı
Eski yaşam alanlarında butür yapı kalıntıları çıkar. Yapabileceğiniz tekşey şuaniçin cihaz yardımı almak. Birde çevrede işaretler varmı biliyormusunuz.
hayır sadece desenli çanak çömlek gibi gibi kiremit parçaları var çok fazla kiremit bulunuyor.Kendime ait bir cihazım ve imkanım yok

Mirkut

Vip Üye
hayır sadece desenli çanak çömlek gibi gibi kiremit parçaları var çok fazla kiremit bulunuyor.Kendime ait bir cihazım ve imkanım yok
Zaten çanak çömlek ve sütun çıkması terleşim alanına delalet eder. Cihaz yardımı alın derke, aklınızda birşey kalmasın anlamında yazdım, birşeyler olabileceğinden değil. Selametle kal

Kader25

Admin
Siz oraya yaklaşınca 2-3 tane manzara fotografı çekiniz tarlayı da içine alacak şekilde.
Sonra tarlanın ortasına geçiniz,
4 cepheden geniş açılı yüksek piksel fotoğraf çekiniz.
Tarlanın 200-300 metre yakınlarında kayalık alan varsa alt tarafı kuru-sulu dere ise,
burasını da özenle fotoğraflayınız.
Bu fotoğraflarla tekrar bir konu açınız.
Belki farklı birşey görme imkanı olur.

omgjensen

Kullanıcı
Siz oraya yaklaşınca 2-3 tane manzara fotografı çekiniz tarlayı da içine alacak şekilde.
Sonra tarlanın ortasına geçiniz,
4 cepheden geniş açılı yüksek piksel fotoğraf çekiniz.
Tarlanın 200-300 metre yakınlarında kayalık alan varsa alt tarafı kuru-sulu dere ise,
burasını da özenle fotoğraflayınız.
Bu fotoğraflarla tekrar bir konu açınız.
Belki farklı birşey görme imkanı olur.
ustam şu an kar yüzünden gidemiyorum ama biz tarlayı işlediğimiz için topraktan pek bişey anlayamayız gibime geliyor ama yinede gittiğim zaman çoğu yeri çekicem

şunuda söyleyim yıllar önce aslan ayağına benzer kırık bir parça çıkmıştı bide bu eski evlerde kullanılan dairemsi iki kiremitin birleşmiş hali çıktı

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
ustam şu an kar yüzünden gidemiyorum ama biz tarlayı işlediğimiz için topraktan pek bişey anlayamayız gibime geliyor ama yinede gittiğim zaman çoğu yeri çekicem

şunuda söyleyim yıllar önce aslan ayağına benzer kırık bir parça çıkmıştı bide bu eski evlerde kullanılan dairemsi iki kiremitin birleşmiş hali çıktı
Çıkan bu tür şeyleri müzelere götürün. Hem bu tür eserler yok olmasın hem de ileride siz sıkıntıya girmeyin.

Kader25

Admin

Anadolunun heryeri medeniyet dolu.
Bu tür şeyler her yerden çıkabilir.
Size ya işaret lazım yada arazinin kendisi lazım.
Bazan işaret olmaz amma arazi bize çok şey söyler.

omgjensen

Kullanıcı
Anadolunun heryeri medeniyet dolu.
Bu tür şeyler her yerden çıkabilir.
Size ya işaret lazım yada arazinin kendisi lazım.
Bazan işaret olmaz amma arazi bize çok şey söyler.
araziden ipucu almak için ne gibi yol izlemem gerekir
sütunun düştüğü yer kuyu olduğu için düştüğü yerin etrafına inşaat demiri sokup yoklamayı düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...