Tümülüs Yapıları | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Tümülüs Yapıları

Tork

Kullanıcı
değerli kardeşim, bazı medeniyetler yönleri tek olarak pusulaya göre değilde büyük b ir kurnazlıkla ,insanlar anlamasın diye;
doğu yerine gün doğumunu,batı yerine gün batımını baz alarak bunları ve ara yönleri ,k. doğu veya batı gibi kullanmışlar.
şimdi ,doğu olarak veren bir bulguda veya sistemde,doğu olabileceği gibi gün doğumunu da görebiliriz. buda buda bir kaç derecelik doğudan ,k. doğu yönüne sapma yapar. bu sistemi bilen kişi o derece açı farkıyla gizemin üzerine gidebilir. ama bu sistemde alt yapı olmadan bir kazanım beklemeyelim.
işte senin merak ettiğin nokta burada açığa çıkıyor ve düşüncenle örtüşüyor.
bu hesaplar manyetik pusulaya göre değil, zaten güneşin ve ayın kısaca semanın gerçek hareketleri baz alınarak yapılmıştır.
paylaştığın şema da bir yerin değil bu sistemin mevsimlere göre nasıl uyarlandığını gösteren çizelge olarak kabul edebilirsin.
Usta araştırma yapıyorum ama tıkandım.benim nazımda size geciyor.kusura bakmayın.benim nazarımda ustasınız. Bu konu hakında araştırma yapabileceğim bir kaynak önerebilirmisiniz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
açılımını yazılı olarak bulacağını sanmam.
kilise ve onlara bağlı iş yapanlar. ama nasıl ulaşırsın.ulaşmış olsanda istediğini alacağını yine sanmam.
sevgili kardeşim sen kafayı buna çok takmışsın. boşluk tespitini hiç düşünmedinmi. aslında başarabilirsen,kimseye ihtiyacın olmaz. hangi sitemde hangi hesaba göre yapılmış olsa bile fark etmez.

Tork

Kullanıcı
açılımını yazılı olarak bulacağını sanmam.
kilise ve onlara bağlı iş yapanlar. ama nasıl ulaşırsın.ulaşmış olsanda istediğini alacağını yine sanmam.
sevgili kardeşim sen kafayı buna çok takmışsın. boşluk tespitini hiç düşünmedinmi. aslında başarabilirsen,kimseye ihtiyacın olmaz. hangi sitemde hangi hesaba göre yapılmış olsa bile fark etmez.
Usta bilgi amaçlı araştırıyorum.gösterdiğini ilgi alakaya tsk.ederim.Allaha emanet
Ol.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
Tümülüslerin ana dromos girisleri her zaman KUDUS e bakar butun medeniyetlerde bu boyledir