Tümülüsler | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Tümülüsler

Define_Nerede

Kullanıcı
selam arkadaşlar aranız ayeni katıldım ve birkaç resim paylaşmak istiyorum bakın bakalım begenecekmisiniz ilk resimde gördügünüz tümülüs benim büyüdügüm yerde olan bir tümülüsdür kücükken gider onun üstünden kayardık hemen karsısında mezarlık vardı eskinin insnaları ne oldugunu bilmedigi icin mezarlık yokken ölülerini buraya gommeye başlamıslar cocukken memlekete yaşlı bir ermeni geldi yası 120 veya 115 vardı giderken 5 küp altını getirip tümülüsün en tepesine gommus tabi mezarlık olarakta kullanıldığı için bir mülüsmanın dokunmayacagını biliyor tabi orta altın oldugunuda kims ebilmiyordu müslümanda olsa 5 küp altın oldugunu duysa yerle bir ederdi orayayı neyse lafı uzatmıyıcam geldi bu sahıs belediylel berabe rortaklaşa kazı calışmaıs yaptılar tümülüsün tepesine kepce cıkarıp kazmaya başladılar zaten 1 1,5 merte sonra 5 küp altın cıktı tabi birazda insna kemikleri cıktı canlı canlı izledik bizde cocukken üstündne kaydıgımız yerin altında 5 kip altın oldugunu kim bilebilirdi yada simdiki aklım olsaydı.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: Tümülüsler

emeğine sağlık kardeşim. birde yakın canlı çekimleri olsaydı tadından yenmezdi. sağlıcakla.