Ustalarım Yardım | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarım Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tuncers

Kullanıcı
ustalarım bu fotoğrafları köyden bi arkadaş gönderdi burayı 3 metre kadar kazmışlar çubuklarla bakıldığında çubuklar hala tepki veriyormuş sizce bişey var mıdır..
v4GLgD.jpg

1dbkYb.jpg

l1Xyrk.jpg
VYOLXV.jpg
5V0k7j.jpg
AJVq7p.jpg
0DXkn9.jpg
4lAkr4.jpg

Kader25

Admin
Çukurun 4 cephesinden ( yukarıdan ) tekrar boşluğa baksınlar,
oralarda da boşluk veriyor mu?
Gösterilen toprak çeşitliliği buranın dolgu olduğunu gösteriyor.
Sanırım yumuşak alana ulaşıldı, her yarım metrede şişleme yapabilirler,
veya 1 metrelik hilti ucuyla kontrol yapabilirler.
Çukurun üstüne dikkat etsinler, yıkılacak tarzda ilerlemesinler,
çubuk yan alana doğru işaret veriyorsa, üstte kalan kısmı traşlasınlar, yıkılmasın kafalarına.

ersan

Admin
ustam resimlere bakilirsa bakir oksidi gurunuyor ,,zonguldak,,bulgesinde cok gurunen bir cesit mineral sayilir ve bu oksidi cubuklarlan atlatmak imkansizdir dolgu gibi gurunur yumusak bir topraktir bence bosa kurek saliyor arkadaslariniz.

Xdevran203

Kullanıcı
Çukurun 4 cephesinden ( yukarıdan ) tekrar boşluğa baksınlar,
oralarda da boşluk veriyor mu?
Gösterilen toprak çeşitliliği buranın dolgu olduğunu gösteriyor.
Sanırım yumuşak alana ulaşıldı, her yarım metrede şişleme yapabilirler,
veya 1 metrelik hilti ucuyla kontrol yapabilirler.
Çukurun üstüne dikkat etsinler, yıkılacak tarzda ilerlemesinler,
çubuk yan alana doğru işaret veriyorsa, üstte kalan kısmı traşlasınlar, yıkılmasın kafalarına.
Ustam yana dogru traaladigimda islenmis toprak kup parcalari filan cikiyor yanlarda bise oldugunj sanmiyorum valla

Xdevran203

Kullanıcı
Abi magara filan yok burayi ben kazdim
ayrica yakininda kirmizi toprakli yer varmi burasinin? magara yla ilgili bir sey soylemediniz?
Abi magara filan yok burayi ben kazdim bu hale koydum kuyu filan degil bir tepelik yer biraz asagisinda ayni arsanin icinde 12-13 yaslarunda bir cocuk mezari vardi topragin altinda bu mezarda kayrac taslardan yapilmaydi. Oncesinden biri gelip wc cukuru acinca atletine biseyler koyup giturmus ama nenem yasli oldugu icin bise anlamamis oda mezardan filan soz etmemis birgur nenem dedi topragin altinda ne olabilir ki adam girdi atlete birseyler sardi goturdu neyse girdim baktim bir cocuk mezari ici bostu hic bise yoktu ne varsa cikarmis gene kapatmis hatta ayni kisi bir sure sonra tekrardan gelip orayi yani tarlayi bana satarmisin demis neneme nenemde hayir demis iki defa filan gelmis. Sonra nenem biyle seylerden pek anlamaz bende anlamam ama birgun arkadasim dedi bakir cubuklarla bi bakalim baktik baska yerde + olmuyordu bir orda oluyirdu ayrica cukuru ben kazdim simdi agzima altini alip baska yerlerde yaptigimda bise olmuyor ama cukurda arti oluyir cukurum asagisina inincede cukura yonlendiriyor. Cok cesit toprak cikti fakat bu en dipteki beni biraz yordu ve decam ediyor simdi kuyuyu ikiye bolelim bir yer cok sert toprak bir yer ise gri kil devam ediyor kilde cok yumusak bu sekilde devam ediyor

Xdevran203

Kullanıcı
Abi magara filan yok burayi ben kazdim

Abi magara filan yok burayi ben kazdim bu hale koydum kuyu filan degil bir tepelik yer biraz asagisinda ayni arsanin icinde 12-13 yaslarunda bir cocuk mezari vardi topragin altinda bu mezarda kayrac taslardan yapilmaydi. Oncesinden biri gelip wc cukuru acinca atletine biseyler koyup giturmus ama nenem yasli oldugu icin bise anlamamis oda mezardan filan soz etmemis birgur nenem dedi topragin altinda ne olabilir ki adam girdi atlete birseyler sardi goturdu neyse girdim baktim bir cocuk mezari ici bostu hic bise yoktu ne varsa cikarmis gene kapatmis hatta ayni kisi bir sure sonra tekrardan gelip orayi yani tarlayi bana satarmisin demis neneme nenemde hayir demis iki defa filan gelmis. Sonra nenem biyle seylerden pek anlamaz bende anlamam ama birgun arkadasim dedi bakir cubuklarla bi bakalim baktik baska yerde + olmuyordu bir orda oluyirdu ayrica cukuru ben kazdim simdi agzima altini alip baska yerlerde yaptigimda bise olmuyor ama cukurda arti oluyir cukurum asagisina inincede cukura yonlendiriyor. Cok cesit toprak cikti fakat bu en dipteki beni biraz yordu ve decam ediyor simdi kuyuyu ikiye bolelim bir yer cok sert toprak bir yer ise gri kil devam ediyor kilde cok yumusak bu sekilde devam ediyor
Magara varmi yok mu bilmiyorum abi fakat bildigim agzima alyin aliyorum bi orda arti oluyor ayrica agzimi sisirince orasi arti oluyor buda bosluk anlaminda arkadasimda geldi tegit etti dedi burasi bos degl devam et diye simdi nasil devam etmelimiyim yoksa birakmalimiyim diye merak ettim ayrica 3metre kazdim 1.5 metresinde buyuk bir tasa denk geldim tas en az 200 kilo 70 genislik 30 uzunluk kirec tasi kiramadim oldugu yeri kazdim hep tugla yapi taslari ve asagdakine uyuyor yumusak kil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...