Valchan lideri - Bulgar rebel | Define işaretleri ve anlamları

Valchan lideri - Bulgar rebel

ersan

Admin
Doğum : 1775 Osenovlag , Bulgaristan
Ölüm: 1831 Braila dn.Rumaniya

Valchan lideri Istranca Dağı başlangıçta hareket ve daha sonra 70 kişilik büyük bir kalıcı bir grup Doğu Bulgaristan genelinde davranmaya başladı toplamak .

Bu Istranca Dağları ve Sakar , Doğu Balkan Dağlarıhalk geleneğinde bir çok ünlü bir kişilik. Onların kararlarında acımasız korkusuz asi . İlginçtir , onun tabur hiçbir isyancılar ve Türk kökenli ( sonradan kullanarak amcalar katip sayman görevini ulaştı ve Hazine Valchanyolları iletilen Emin Aga , ) idi ,en yakın dostu Martin pop oldu. İlk yılında bir sancaktar Kara haydutuvane Nikola olduğu gibi , daha sonra Stoyan berberin ile değiştirilir . Kara Nikola İNCİana destekçisi haline geldi . Bükreş , Vladimir Rakovskiy'in amcası Yüzbaşı George Mamarchev (1786-1846) ile 1811 Kurt toplantıda . Rakovski'nin anılarında Kara Nikola hakkında yazdı .... " Babam Chernin Nikola duhovniy . " Valchan Chieftain Bulgaristan'dakidevrimin " babalar" ile yakın bağları korunur ve onların çabalarını finanse ettiğini doğrulanmamış raporlar vardır edildi .

( Vulchanovo dnesh. ) köy Tagarev alanı ve Fakia ilebilinen ilk ilişkilendirmek . Babalık çizgi Bimbelovtsi Fakia büyük bir aileden geliyor . Bimbelovtsite Momchil torunları ,birleşik Bizans ve Türk askerleri ile bir savaşta 1345 yılında öldükten .

O yapmış ve uzun yıllar çok iyi şeyler için Led grup Valchan lideri , o bir taş köprü Mutludere inşa masonlara ödediği bilinmektedir . Ayrıca o Türkiye'ninbütün murabe ödemeye hazır olduğu ile bir savaş başlatmak istiyor ,Rus Çarı elçiler gönderdi kaydedilir , askerler , dul ve çocuk ve mühimmat Soldati'ye maaşları . Ne yazık ki ,Rus Çarı ( her ne kadar onun için bir heyet gönderdi ) bir savaş başlatmak için işe değildir .

Valchan lidere atfedilen bir diğer özellik deTürk beyleri tarafından değil sadece hazineleri , fakateski Roma ve Trakya hazineleri olduğunu . Ama hepsi tek bir amaç için oldu - Bulgaristankurtuluş için. (Tamamen geçti )kurtuluş sonra insanların eğitimli olması , yurtdışında eğitim için birçok gençleri gönderdi . Birçok ve Bulgaristan'da Valchan liderinadı ile ilişkili yerlerde .

O Martin'i pop onun en yakın arkadaşı ve arkadaşı ile yaşamak için gitti , Braila öldü ...

" 1793 yılında 40 yıl daha eski Valchan Kostadin ve kardeşi dedesi Delyu gitti . Bu Istranca Sakar içinde Valchan Hristo Vojvoda ünlü bağlanır . Valchan 18 yasinda uzun boylu ve bıyıklı uzun siyah saçlı ve parlak gözler güvercin ile iriyarı olduğu ... " Bu ifade kolayca Valchan Vojvoda veya yarık Angelov Pandurski doğmuş olduğuyıl hesaplayabilirsiniz - Osenovlag yılında 1775 doğumlu .

Tarihçiler Valchan bir tarihsel figür olarak reddedildi . Valchan çok gerçek bir kişidir . Ben Konstantin Markov Mustafa'nın ( Michael ) ile tanıştığında , bu ben , bu yüzyılınbaşında ikna oldu ve delillerin ardındansonraki arama . Markov ve Mustafa şimdi hayatta gibi . Markov Valchan lideri çeşitli kitaplar geride bıraktı vehükümetinonayı ile yürütülenprojelerden biri kazılarda giriş .

,,kervan ustam putun kitabi cevircem sana ,,
bu vilcanin kara kitabini .
1 sayfa
Kurt SHEYTANPEYCHOV Bimbelov / cr . Onsekizinci yüzyıl Fakia - . 1831 /
-Şeytanın Peycho oğlu . Osmanlı boyunduruğuna karşı Fighter . Osmanlı İmparatorluğu / Begfeodal çatışmalar sırasında . Ondokuzuncu yüzyıl / veRus-Türk Savaşı / 1828-1829 Güneydoğu Bulgaristan,yerel nüfusunkorunması faaliyetisyancı grupları birleştirmek için / denemede .
Edirne / 1829 / WolfBarışimzalanmasından sonra hayatınınsonuna kadar kaldı Besarabya , taşındı . / Cilt I , Kitap Bulgaristan , 1978, BAS / .
Oefsanevi " kurt lider" - türkülere, efsanelere için bilinen ve yağmacılar zaten yüzyıllar hazineleri arayan için bir efsanedir . İlk eşi Ohri oldu . Edirne de haremine götürdü Itaprakyoy valisi tarafından kaçırıldı. Valko üç gün onun çiftlik saldırdı ve yanmış ,vali rehinkızı olarak on yıl sürdü . Onu öldürmek istedim . Ancak , acıma hissettim ve ona hallettim ve sonra o zaman on altı ikinci eşi için aldı. Yazışma ve Rusya Sırp General Servisi Dibich Rus İmparator Nicholas I ile temasları ,Sırp prensi ileRus İmparatorluğu , Ince lideri ile Vidin Pazvantoglu , Kara Koliu ve başkalarının hükümdarı habercileri . 1828-1829 savaşından sonra , kendi ülkelerinde kalmış ve bir süre içinmücadeleye devam edeceğiz. Yaklaşık bir yıllık mücadele gizli hazineler ve Besarabya emekli olduktan sonra . Orada zaten Stefan Todorov Dimov / Stefan Karadza / ' ailesine dahil Bimbelov ailenin parçası göç ya da onunla birlikte taşındı . " Kurt voyvota " olarak Valko Bimbelov / dinlenme efsaneler / Braila 1831 yılında öldü.
Bulg - Bimbelov / Kernel / muhtemelen Istranca / Muhafız iskânBirinci Bulgar İmparatorluğu'nun beri askeri bir aileyiz . Sınır ve Jah - yuvarlak . On beşinci yüzyıldan sonra bitiş zamanını . / .
Cinsinin bilinen temsilcisi bir çocuk Bulgar kabile reisi olduğunu , daha sonra bağımsız bir hükümdar başlıkları despot ve Sebastocrator olarak tanınan , Stefan Dusan hizmetinde orada geçti stratiot gibi bir Bizans hizmet oldu . Tümyukarıda belirtilen Momtchil evli oBalkanlar'daki etkisi / bir ajan söylemekBulgar kraliyet sarayı / ile değil özellikle yakın ilişki içinde olduğunu göstermektedir " Tarnovka " için . Ile
Askeri ailesini istinatcinsinin Sultan temsilcileri . Klanonaltıncı üyesiSultan başlığı " Ağa " olur . Osmanlı devleti veresmi makamların bu reaksiyon için ilgili gelenBulgar topraklarınınkurtuluşu için kendi çalışmalarının bir sonucu olarakon sekizinci yüzyılınsonuna kadar bu unvanı taşıyacak .
Kardeşleri bir torunu olarak " kurt reisi " Valko Bimbelov Stefan Karadza yeğeni molla durdu .
Meraklı "Ses I, Kitap Bulgaristan , 1978 , BAS " tarihsel figürler Valko Bimbelov ve Valchan lideri görünür olmasıdır . Valchan lideri Bimbelovtsi gibi olduğunu belirtti. Vs doğum , doğum tarihi , ölüm tarihi , ikamet yeri , iş , - bunlar aynıdır ikisi de vichda biyografileriniharmanlama
Birçok değil, bu yüzden ne yazık ki , her zaman Fakia ve Fakia ve Valchan liderikaynakları kimlik kurt Bimbelov lideri belirtmelidir gibi .

2 i sayfa

Marincho Zguryov Tyuryudiev bir 1.Detsata ve eşi Daphne Stoyanova Marinchova Vulkova Binbelov rod.1760 veya 1761 - poch.okolo1826 6 adettir . Bunlar:
ve / binici , İlyas Niko , kaplıcalar , stand ve sertleştirmek .
İlyas Çocuk gürültülü cezaevinde öldürüldü ve İlyas kendisi adlandırılır , çünkü " Guncheva " dir pokolenie.familiyata hayır soyundan bıraktı . West Üniversitesiköyüne taşındı olan 5 erkek bir numara vardır .
çocuk 5 veya 6 adet standı
Bunlardan Binbelov çocuklar Nico 4 - sayı - aile .
altında 8 çocuk şekerlerinsayısına göre Kalya Balcho Nejkov ve 11 onları Pena / aile Karadjov stoyanov.ot / ve sol potomtsi.diskusionni Nicholas ve Marin torunlarıdır açmak vardı çocuklar olduğunu bilmiyordum
çocuklar Kaplıcalar ve bana bilinmeyen Stoyan Binbelov kabile reisi .
2.Sarp Marincho korkunç Valkov Binbelov rod.okolo1680 - poch.1762 ve eşi Daphne 1685-1690 rod.okolo - wat 0,1783 yaklaşık 100 yıl / neizvestono f / 0.2 - ma oğlu ne tür Stoyan molla ve Ivan . . / daha fazla çocuk vardı olabilir . / Ivan kızı ben yukarıda açıklananşube Marincho zguryov tyuryudiyata / kurucusu evli Daphne / tarafındanköy Binbelov Zidarovo Stoyan molla içindeşubekurucusudur.
3.Niko Mellow Valkov Binbelov 1690 - poch.1775 ve eşi rod.okolo ............. / bilinmeyen kim ve ne tür / : Birkaç kızı ve bir oğlu Hacı kurt ailesi vardı. kızları 1760.edna güzel raf poch.ot silah 1729.hadzhi kurt , onun çocukları ile kardeşi Hacı Nikoli / kadın yara oldu Sultan / Pencho veşehirdeşubesikurucusu Ackerman / bugün Belgorod Dnestrovsky - ua / . hayır başka bir kızı Nico krotkiya.te çocuklarına veri şüphesiz yaptı amaeşlerinaileleri im.stoyanka güzel kız ve sol çocukları oldu benimsemiş olacaktır .
4.peycho Şeytan Valkov Binbelov rod.1695 - poch.1781 styanka dzhebrilka evlendi / gelen aile dzhebrilovi / rod.okolo1698 -1701 - Peycho Şeytan üzerinde iken onları Şubat 1713 yılında bir ay evli olduğunu biliyorum poch.1775.za 18 yaş ve onların düğünde hazır bulundu İsveç Kralı Carl 12 / Carl Peycho büyük kardeşi tarafındantörenle getirilen onikinci / -off antik - . Marincho korkunç / / ' yukarıda bahsedilen onu düğün durmak Açıkçası oldukça gençti belki de " . karaevrenski " godezh.detsata onların iki George vekurt gibi bir şey oldu bu iki çocuk çok geç 1735-1740 George hakkında evlendikten sonra doğmuş ve valko.za kısa bir süre sonra kurt o 1831 yılında öldü biliyor köy var Kayrakliya / Besarabya olduğu bir şehir / başka çocukları Peycho şeytan vardı ve benim bilgi için değil durmak eğer . ne zaman yaşadığızamanda Wolf " karaevrenski "ailenin en az bir binbela / member Binbelov / kimin oğlu ve torunu belirlemek artık imkansız olduğunu Yorgo adında vardı , ama benim dogatki.valko bazı " karaevrenski vardı" var Peycho oğlu ve dört kızı -sayı hangi lav Milka / rad standı ve bellek şimdi4 kıztorunları üzerinde hiçbir veri var , bu potomtsi.za bir üyesi sayesinde yeni keşfedilen kanıt / . Peychova kökenini açıklamak çünkü yanılmıyorsam onları ve I / George , ilkŞeytan oğlu ve aile Binbelov ile çok veri var . / diğer aileleri ile olan Peycho standı ziyade eşlerin im.za soyundan sadeceisimler var
Chernomorets ve Sozopol'un 5.c köy etrafında rodat.preselili Balcho Nejkov üyeleri tarafından belirtilen ve Peycho Şeytan - 1781ölümünden sonra değilaile Binbelov torunları vardır .
6.Deo Peycho Nikov / hala aile ağlıyordu " soyulmuş " / rod.okolo 1600 poch.okolo1685 - 1690. - karısı ..... / bilinmeyen ve kim olurdu ne tür / en azından vardı onlar benim neizvestno.vazmozhno iz tespit Panagiurishte onlar yerleşmiş nerede torunları bugün Peycho bölünmüş ve aileleri ne olup olmadığını .efsane belirtilen orkestrasıyla / / vardı çünkü iki çocuk - oğlu bahsedilmiştir Örneğin , eski bir türkü veya eski bir Panagyurski ırkın bir aile geleneği .
Torunları yukarıda açıklanan 7.vsichkigen ailesininmirasını taşıyan İspir / köy Fakia / momov ve Veliki Preslav / . ARPA Marincho annesi ve onun korkunç momoviyat babası Wolf büyükanne / anne doğdu aile / kasaba Binbelov / ispirov yarış.

3 - sayfa

Vetaş üstüne Valchan inignii bayrağı ile durdu - ! . GRİ bütün yöneticiler ve isyancılara topladıktan sonra mavi arka plan RIS , kurtHazinesoygunaşar vergisi getirmek için, aynı zamanda onlar orada her yıl emir verdi bu oldu . Türkiye'de karışıklık ekmek Bulgaristan şekildekurtuluşu için para toplamak içinfikiradına , kurt lideri Asenovlak arasında Valko onun adını almaya karar verdi - .adı Valchan sonra kendi karakter olarakaynı oluşturmak için bir taşçı yapılan Valchanaynı isim . , gözleri bağlı yeni adlarlaHomies mübarek ve Ortak Maara denilen bir mağaraya götürdü olması . Peter veÜst Muradiye lideri adlıgerçek Valchan lider. "

Valchan lideri ve Valko Bimbelovaynı kişi değilse , biz Bimbelovkişilerden biridirkurt " efsane " Valchan lideri aldığını varsayabiliriz . Sonuç olarak, yukarıda tarif edildiği gibi . Komplo ve taktik düşünceler Valchan gerçek lideriiddia makamını yanıltmak ve onu korkutmak için başkalarının kimliğini dağıtmak " klonlanmış " olmuştur , aynı anda birçok yerde zor olduğunu ? Veaslında Valchan lideri ve Valko Bimbelov / lideribiyografilerisonraki bölümü dearada miras olduğunu - Valko lider / onun maç 1-1 . Sadece bu Valko Bimbelov ve gerçek lideri Valchan bir biyografi olduğunu zaten PRSlavejkov birhaber göre Ledenika sipahinin Ahaladolu tarafından yakalanan ?

" Kurt lideri nihayet Ledenika sipahinin Ahaladolu tarafından yakalandı PRSlaveykov , göre, daha sonra onun kaderi artık bilinmiyor."

Ve ... yakalanmasından sonra ,biyografisi Valko Bimbelov / Valchan ayrıca Vojvoda / da Valchan lideri olarak vediğer benzer faaliyetleri ile bilinen olduğu . Bu şüphe götürmez , çünkügeni ilegörüşmeler olduğunu . Dibich Zadbalkan 1829 yılında Valko Bimbelov açtı ve asi aktiviteyenilgisi ve 1829 yılında Rus askerlerininçekilmesinden sonra ,aynı o Ekim ayında vefat Eflak , Braila , gider 1831

Inignii ile bayrak Valchan - GRİ mavi arka plan RIS

Ben başkası gibi bayrak araya geldi ya ve nasıl alınır , gri vaşak ile amblem bir fikrim var ? Kaloyanova prastena kollarının Snow Leopard gibi ceket mi ?

4 -sayfa

İlk onun doğduğu
1.vellage Paspalevo / Lozengrad /
2.village kazmak
3.selo DELIEVA ,
4.grad Malko Tırnovo
5.selo göğüs ,
6.selo tagarkyoy / köy Tagarev ve şimdi uzak olmayanköy / adresinden yer Vulchanovo köyü . ,
7 . Kermen sonraköyün Omarchevo / yakın Bikovo köy / kasaba .

Antik çağlarda veköy Fakia bir yazar sakini tarafından Valchan kitap var ama şu kadar bu kitapta okur zaten öldü : - Kurt lider bir kurt Stoyanov 1762v köy Lozengrad göğüs doğmuş ve torunları ile Lozengrad 105 yıllıkköy koru içinde 1867 ölmesidir.

Buradaveri kitapçık köy Cherkovna Provadiysko vardır .
Valchan iyi bir lider ve Monio lider ve Sliven üç ile Provadiyska oynadı. Kamchiyska sonunda KAMCHIYA mayın veKotel geliyor . Provadiysko içinde boriana ile Novo Selo / şimdi Dulgopol şehir / köy vbköy polis / şimdi Asparuhovo / köyde . Güneyköy polis / Asparuhovo / ' yerkaya Yaryamaz - Kaya , saklanarak bu bölgede büküm . Mağara Marchenitsa büküm gizleme" Boaza " inhazinesini soyarken . Hatta onun dekolmanı bu mağarada sakladı . Bu mağara nerede bilmiyorum ama ben çokköy Cherkovna gelen ya da değil hâlâ.
Köyde o pograban Boris I Pokrastitelyat biliyorum , ama nerede onun mezar olduğunu Cherkovna ?
Bir köy polis de Belediyesinde hemen hemenaynı uçurumlar vardır .

5 -sayfa

Efsanevi lideri Valchan arasında Saparenobanskata yaşam suyu kürünü bacak

Legend Valchan lideri operasyonana kutsal alanı ve Jerman vadi ve çevresindekiköyler olduğunu söyler .
Popüler Avenger hastalıklı bacaklar . Acaba artık haidouk bandını açar . Hareketsiz ceset olurken giderek hareketsiz bacakları oldu. Göre haidouk olmayan yasalar hastalıklı isyancılarTürklerineline geçmemek için , kendi yoldaşları tarafından öldürüldü . Hafif bir ayrılık komutanı ve tabur ayıyasasını yerine getirmek için iki isyancıları bırakarak , başka bir alana gitmeye karar verdi .
Hem isyancılar üzgün gözlerleyere sıkışmış onların lideri stand by . Saparevobanskata "yaşayan su " için Valchan lideri bunu biliyordu , ve yoldaşları , ve onlar öldürmek için , ancakTürklerineline canlı kabile şefi bırakmayacak sadık destekçilerini aramak için değil kabul biliyordu .
Yatakat Valchan lideri herkese bilinmeyen yakın kanun kaçağı mağarada saklandılar . Buradankaranlık gecelerde yatakat neredeyse ayaklarınışifalı çamur dalmış bataklık Kaplıcanın Reisi giydi . Her banyo Valchan lideri sonra daha kolaymağaraya dönmek . Sıkıca onları köklü iken Bacakları , daha sağlıklı ve hareketli oldu . Lideri ölü uzun olduğunu düşünüyorum , partisinin karşısına çıktı gül gibi iyileşti . Şirketler , tezahüratları ve daha cesaretle sevinirler Hagarenes saldırdı.
Başlıca savunucusu Parlichevo - sonra Mechit mahlesi ( küçük bir köy ) denilenköyde oturuyordu . O Stoyan Trifonov (aynı köyden Stoyancho - zengin ) vededesi oldu. Band , Berkovski ve Vratsa Balkan dolaştı Türk Hainleri cezalandırılması veBulgar nüfusun korunması oldu. Geroyko Miltchev kitabında " Berkovski sonu Chronicles , " yazıyor :
" ... Birlikte Martin pop hareket Valchan lideri . Onun gerçek adı bilinmemektedir, ancak insanların bellek haidut hayatının ilginç hikayeler anlatıyor değildir . Evcilleştirilmiş kurt kendisine zincirleme ve keman ( bir çingene Mechkar kılığında ) yakaladı . . yerleşim seyahat insanlar Valchan lideri onu aradım Yani dedesi s.Parlichevo üzerinde durdu , Berkovitsa Valchan Vojvoda ana savunucusu oldu onun torunu Tasca - . Dr Milkova dedesiningeçmişini bilir ve yakında evde kılıcını tutuyor evin s.Parlichevo (1998 ) ... "

Web sitesinden alıntılar :

Benim adım Ivaylo Kolarov ve ben Valchan kurt Şeytan Peychovaaynı kişi başka bir soru var , ama gerçekte onlar değildir .

Ben Valchan Valko Şeytan Peychova ve kendi ve başkaları hakkında bilgisoyundan biliyorum . aileleri.

" Fakiyska aileler " benim bilgi bunu açıklamak için çok büyük olduğunu ve bunu fotokopi o kadar iyi değilim ve bu forumda onu otomatik olarak almak .

6 sayfa

1. . Her şey " Fakiyska efsane " aileleri hakkında doğrudur Balcho Nejkov yazılmıştır.
2 . Hazırlık DNA farklı şube ve alt - klon en az 20-30 kişi , her bir test " Binbelov ırk . "
3 . Gibi Balcho Nejkov cevapsız şeyler vardır ki "kurt Şeytan Peychova yalnız bıraktı ve çanta ve şapka servis onlar Binbelovtsite Ai Nikola ve Sozopol'a taşındı daha sonra ve daha güvenilir . Kırcaali taşındı nerede , o görmeye karar verdi . "
Sliven köy, o da yerleşti - Balcho Bulgaristan başka köy cevapsız ve .
4 . Çocuk sayısı ,ilk Binbelov " - Stoyan ve kurt 4 - Palaboyuka , korkutucu , ezik veŞeytan .
5 . Molla - Çocuklarınsayısı korku biridir .
6 . Momchil genler hayatta ve onun soyundan gelenlerin çoğu var - süper serin ve büyük .

II bölüm veya doobogatyavane - Ben de " Fakiyska gelenek " gibi bir keşif olacak bazı şeyler üzerinde çalışmak .
Eğer yaklaşık 80 kişi maiyetiyle birlikte Kral Charles XII , ayrıca Balcho Nejkov gösterim olarak tarif olduğunu biliyor muydunuz
onu . Onun notları İsveççe çevirmek için ilgi ile iletmek .

Ve Valchan Voevoda doğmuş olduğu iddia en az 9 koltuk , biliyorum .
Provadian onun soyundan gelenler de kendi sürümü var ve diğerlerinden farklıdır .
Güçlününgüçlü versiyonu veya bir c.Tagarkyoy olmasıdır - Tagarevo - Şimdi Vulchanovo .

Kara Nikola c.Omarchevo olduğunu. Provadian Valchan soyundan o bir komşu köy ( onun adı artık için size yedek ) oldu iddia , ve her ikisi debaşından itibaren birbirini tanıyan ve birlikte olmuştur. Ve yaş neredeyse fark yok.

Valchan bugün onun soyundan görülen davranışları vardı. Onun atası Valchan Voyvodası gibi , oldukça sert, kaba ve zorlayıcı .
" Onu gördüm kimse hayatta değil " - belki de , oldukça abartılı bulunuyor .

7-sayfa

,,,,,,Valchan Vojvoda Altın,,,,,,,,,

Üç İtalyan profesör yanlışlıklaBulgar topraklarında gömülü altın hazineleriVatikan belgelerin tonarşivlerinde düşer. Papa veSultan eşit bölmek altın arama güçlerini katılmayı kabul etti. Padişahınhazine getirmek için sorumlu misyonu ile yüklü mütevelli ve onun gelecekteki kardeşi-in kısa bir süregenelkurmay başkanı olmadan önce - İbrahim Paşa , aynı zamanda Çelebi denir . Ogörev için uygun Bulgar Vasil master kursu diker iken. Binbashiya guard Top biber geçer veTürk kervan hakkında onu uyarmak için Boyvodata gelir olarak onun kalfalık George elbise ( ayrıca nashenets ) .
Valchan ve yoldaşları Sultan Karavan için bir tuzak altın yükler yapmak için geldik . Türkler öldürüldü ya da esir alındı ​​. Bir plan hazırlamak üzere İstanbul'da Valchan bildirdi Journeyman George Çelebi ,ordununlideri vekaravan savunuyor. Chieftain İbrahim Paşa ,Türk ordusunun seçilmiş komutanıhayatını bağışladı . ÇelebiSultan dönmek için reddetti ve diğer Türk askerleri isyan çalışması ile birlikte sundu. Ve , altın bulmak yarısında böleceğiz . Kurt Sultan Mahmud II yanlış bir şey olduğunu şüphe olmaz ve arasında hukuk kardeşi olarak seçti Çelebi , aramak için ordu göndermek olmaz , sadece bu seçeneği kabul etti . Birlikte kağıtları vealtın hazineleri mevduat için krti ileberaberindeki kutusundakalan yedek ve İtalyan bilim adamları , arasında

8 sayfa

Altın talebi başlar ...
Belgeleri ile İtalyanlar bu şaşırtıcı raznoezichna hazine avcılık grubununen önemli parçasıdır . Papalık ajanlar Istranca köylerden gelen talep başlangıç ​​sunuyoruz: Demirkyoy , Tekendzha üst ve alt almanak Fakia ve inada gibi eski Roma isimleri coğrafi konum olarak arşiv belgelerinde söz . Yani İbrahim Paşa bu yerlerineski isimleri kendi anıları için yerli Bulgarlar sorgulamaya bakım insanlar için Valchan sunuyor .

Kabile reisiisyancılar yerel ziyade askerler Çelebi ile çok daha iyi bağlantıları var , çünkü bilgi toplamak için onun yardımcıları göndermek için tercih ediyor. Ayrıca Valchantutukluların herhangi bir kaçış ve İstanbul'u ulaşması halinde ,hemen padişah onları yok etmek suç ordu gönderir korkuyor.
Hedefe ulaşıldıktan yavaşlatan tümşirket çukurlara ve çalıların arasındazaman veesirleri hareketli arabalarıkaravan , .
Kitabında " Ejder Kalesi " olarak Kostadin Markovbirincibodrum onları kahretsin yazıyor . Tabur geniş girer ve yüksek tünel odanın daha geniş yol açar. Bukiler giden merdiven . Ve orada birçok hazine avcıları uzun tüneller geçti bulundu . Odanınduvarları hayvanların ve bisiklet resimleri bulunmaktadır. Sonrameşale bir Roma asker andıran silahlı bir atlıfigürü aydınlatır .
Bir mason ticaret tarafındantaş bir yer farklı diğerlerine kompleks bir taş duvar olduğunu etkiledi . Bu yüzden sık sık Sığıntı altın hazineleri yer işaretlenir . Öldürmek gibi bu taş büyük bir delik bulunur . Duvarın arkasında bir boşluk olduğunu. Arazi Mite kömür. Olarak genellikle yağmacıların lozohodtsi ve bagetari hazineyi korumak için eski yol. Kömür takas olarak altına altın parlar .
- Yani gelenek gizli hazineler öldürücü zehir ile kaplanmış , çünkü hemen su promie gerekir altın laneti . Arkadaşlarından çok yüzyıllar , yılan ve çöken arazi sonra böyle zehirli gazlar kirli tesislerinde gibi birçok nahoş sürprizler , korunmak gerekir .
Dik yerde o yakındaki köylerden toplanan eşek yüküne sahip bir arabası olsun olamaz. O başka , daha güvenilir sığınak bulundu kadar gün tabur , değerli kargo taşıyan .
İnsanların açık zindan taş kafalarıkaya yakın bir boşluğunda gizleme ilekazılan hazineleriilk hangi bir eşekoyma figür. Tabur hideout " Eşek " ve zehirli gazdanilk saldırıda öldürülen Dragan isyan anısına Draganova çim denilenyer seçildi .

9 sayfa.

TREASURE Paylaşım ...
Bütün hazine avcıları payı Bu en önemli nokta hazine kaçma hırsızlar ihlal eden karşı alınantedbirler hizmet daha az ölümcül sürprizler ile ilişkilidir . Altın ateş kısacazenginfakir açabilirsiniz çok değerli şeylergörünce öfkeleniyor .
Nedeniylezor iş onun grubunda Kostadin Markov inceler o belgelere göre Valchan liderizararlı altın acele devam edecektir . İnsanlar düşünülemez hazinelerigörünce korkma .
Bir hatıra - her yöreden ve her oyuncu arayanlar ve hazine avcılarınıneski geleneğe göre tek kuruş hakkına sahiptir . Diğer ücret rağmen . Bu uygulama Valchan halkı tarafından kabul edilmiştir . Paraları yapılmış ve Çelebi insanlar ve İtalyanlar ediliyor .
Valchan akla gelenilk şey,ölü asidulaltın getirmektir .
Eğer İbrahim Paşailk şey felicitation Türk karavan gibi ,Sultan ve bazı altın göndermeyi önerdi. Aksi takdirde Mahmud , onun kötülük ve zulüm için bilinen , sen şüphe ve Bir ekip gönderebilir olabilir . Çelebi yine erkeklerhazine getiren sunuyor , ama Valchan birşirketöneriyi reddetti . KimseSultan geçici krotnalite askerler aslında onun kaderine barışık , yerine fanatik onun kaçış olarak Allah'a kulluk ve tüm toplamını verdi inanıyor .
İstanbul Türk şehitleri ve ( onun kişisel karakterinin olarakSultan tarafından verilen ) yaptığı halka ile kapatılmış Çelebi mektup ihmal olarak prejudging olacağımı biliyorum üç Bulgarlar , daha sonraSultan girmek için nasıl talimatlar ,protokol saray yürüyüşü nedir .
Karavanyakalama tümkatılımcılara ödedikten sonra , kurt yaklaşık 100 kişi , onun dekolmanı bırakır .
Kostadin MarkovTürk askerlerininisyanı hakkında bilgi genelinde gelir . Valchan Adamlarından yarısını görevden sonra buikinci günüdür. Kampta akşam , dört Türkler yırttı ,bekçi bıçaklayarak kaçtı . Bunlardan ikisi uzakta canlı olsun vepadişahayoldayoğun ormana kaybolur ...
" Ejderha Kalesi " Markov pitoreskkurtulan tek canlı kaçaklarınyürütme anlatıyor - Hassan . Sorgulama altında, oTürkler eşekler 200 isyancılaryükü korumak olan 227 , taşımak sonra sadece üç kargoSultan'a gönderildi gerçeği hakarete olduğunu itiraf etti. Türkleraltın almaya Valchan , muaf patronşirketi öldürmek için plan ve sonra kendilerini II.Mahmut bir görevi yürüten devam ediyor.
Hasan altın sikke ileboynuna kadar gömüldü . Onlara başını rulo ve kan bundan sonra kimse bu altın ulaşır isyancılar adak üzerinde vardı.

10 sayufa

" Korkunç delik "
İtalyanlarınbelgeler Demirkyoy hakkında eski benim söz. Benim değil denizden uzakta , Roma döneminden önce eski bir kale olması gerekiyor . Yerel halkın Görüşmeler dekolmanı ikonik oldu . Yani burada onlara sormak mayın gibi biliyordu eski bir dede değerli bilgiler almak " kokuşmuş delikler . " Yok cinler ve vampirler vardı çünkü orada sürünmeye cesaret edemedi. Bu tamamenbelirtilenbelge ile çakışmaktadır " korkunç delik . "
Daha sonra burada her türlüölçek her iki tarafında " kokuşmuş " veya cin ve " korkunç " gibi tam " delik " olduğunu çıkıyor . Onları gerçekten kimse çünküuçuruma düşer sürünme olabilir .
Onlar " kıdemli " deniyor bu yüzden .
Bu Valchan lider arasında dağcı ipleri sondaki yaşadı . Kaya içine ahşap kazıklar sürerek , onlarürkütücü yere ulaşmak için yönetebilirsiniz. Eğitimli göz açıkçadoğal kaya duvar farklıdır . Zidane için mayın iki galerileri bulunuyor . Maden altın saklamak gizleme için favori bir yer vardır . Onlarüst galeride ile girin vealt toprak kazı ve onun yerinehazine konur .
Benüstalt galeriyi açınca zehirli gazlar için kapalı insanlar olmalıdır . Bunun yerine ,delik aşağı köpek ile bir ip ile insanlar. Eğerölü çekin yoksa , o zaman olduğu gibi şimdi de "saf " zehir buharlaştırmak vardır . Ayrıca zehir için bir test olarak kullanılanbandında eşekler Kostadin Markov yazdı.

11 sayfa

Tavan çöker ...
Eşekler kova veiki galerileri bağlayanmerdivenlerden aşağı gitmek istemiyorum . Çalışmaya devam etmek onları yenerek bir patlama var . Bu andanüst galeriçökmüş tavan de ve pilot steers bombardıman .
Grup zengin boyalı duvarlar ile bir randevu büyük oda alır . Eşlik eden İtalyanlar hızlaresimlerinde Roma dönemine kadar uzanmaktadır ve çok daha yüksek kültürü ile gelişen uygarlık ifade keşfetti .
Girdikten sonrakapı bir işaret ettim , amaodanınduvarlarına açtığınızda artık ,işaret kaybolur . Buikinci tuzak olduğunu. O İtalyan profesör gibi uzmanların eşlik gerçekten şanslı Grubu. Görünürde bir asker ile bir arabanın büyük bir resim - Onlarkapı işareti yandığında içinde neden sadece bir kişinin girişte bulundu . Altın arama gitti onu aramaya başladı ve otuzakkilit içeri girdi ,tavan ona çökecek . İkinci tavan çöktü böyleceilk tavana düşer Donkey zaten bu geçer oldu.
Eski yazılı belgelergaleriye bir değil iki eşek koymak neden şimdi açık hale gelir .
Burcu ve gider , şimdi arama önünde görünür .
Sonunda nihayet bu yerinbüyüsünü çözmeye -kalkan işaretiyer küçük parlak taşlar yapışma sıva ile süslüdür . Sonrabütün arabasını boyalı . Kadar yakın bakıldığında Yanikalkanbenekli parlak taşları önler. Dışarıdan ışıklı halinde yoktur ...
Sonraişaret sadece bir düz taş üzerine yapılmış bulundu . Tüm duvar kaldırmak için karar verdi . Sonunda aşağıdakigaleriyeyol açarak . Duvarların yıkılmasına önce taş taş .
Altın damarları kazık ovmak. İtalyanlar , ancak,oda1500'lerden önce örülerek kadargemiler , uzun bir süre geri tarih saptadı. Nerimskite savaş arabaları ve süsler de kendilerini bir şey eklemekduvarlarda , üzerinde ve çizimleri öneririz .

12 sayfa

Hazine BURAYA transfer edildi
Et birkaç parçaları arasında dağınık konteyner zehirli olup olmadığını öğrenmek veköpek aramak için . Bu açgözlülükle her şeyi yiyip bitirmektedir. Bir süre bekleyin ve canlı ve iyi olduğundan emin olmak için .
Eğerduvarlardaresimleri görüntülemek için squat , ben yanan kavgalarduman ve alev arkalarında emdi fark ettim . Bir açıklık olduğunu yap . Bariyer kapa veköpeğin içine yerleştirdi .
Taşları temizleyerek ve gömülü uzun tünel açılır . Belki de insanlar altın damarları kasten onlara burada bir gün bulmak için onu terk buraya saklandım . Aksi halde duvarlar , kaya ... süper karmaşık bir iş yok var.
Ama burada yeni bir sorun var - eşektünele girmek serbesttir , ama çok yakından ...mallar ile gelemiyorum .
Bu altın kendisine almak için devam etmektedir. Orada bir ip ile ilk köpek . Bu atlattı . Su ile Hazine tahvilleri .
Profesörlersikke Makedonya İskender'indöneminde darp edildiğini biliyoruz.
Çevresinde kontrollübüyük fatih , - veTürkler ve Persler ...

13 sayfa

,,,,Kurt IMANETO Voyvoda efsanesi,,,,,,

Sadece yakın Zmeykale - Koprivets köy, Rusçuk , kabile reisi altın altı ton gömüldü ! Hazine eski bakanı Georgi Yordanov bilinir ?

Valcea efsanevi lideri defineciler için bugün bile söylüyorlar bütün hazineleri soygun ishtyah , eğlenceli ve zihin ve bu nedenle değil Strandjamağaraların birinde anlatılmamış zenginlikleri toplama . Görüntü ünlü ve iyi bir usta - soyguncu hazineleri olarak bilinen bir kahraman , bir sembolü olarak tarif edilir . Onun adı19. yüzyılda bir efsane oldu . Bill ve Valchan Bulgar isyancıların tipik en heyecan verici insan özellikleri kazanmış ulusal koruyucusu .
Araştırmacılara göre Valchan lideri gerçek bir insandı . Bir halk kahramanı için gerekli tümniteliklere sahip , çünkü westernkahramanları bile çok daha fazla oldu . Güç , özgürlük ve güçibadet içinpopüler arzu şahsında . Zotavo efsaneler Valchan aslında ulusal bir kahraman haline gelir. İlginçtir , ona bugün ama az konuşmak için . Ama neden görmek için . Derin Istranca Valchanova hazineleri ve bugün sonsuz bir deniz mağaralarda gizlisırları enchant devam etmesi nedeniyle , çekmek ve korkutmak . Vehayali profesör Indiana Dzhouns.S bir farkımaceralarını daha az önemli ya da daha az ilgi çekici hiçbir şekilde hikayeler - eylem buradaBalkanlar'da geliştirilen, Bulgaristantoprakları .
" Ve korkunç Chorbadzhi ve Türkiye'nin İÇİN ....asi oldu " - hepimiz bile ve yetiştirilen olan bu güzel şiiri Chavdar VOYVODA , hatırlıyorum .

14 sayfa.

Bu , gerçek bir tarihsel figür olmadıkça , ancak, lider Valchanonsekizinci yüzyılda haydutuval olduğunu. Köyün Paspalevo , Lozengrad doğdu. Istranca , Vitoşa ve Stara Planina bir tabur asker açtı. Visa - - Silistre onun bandı gibiazılı lideri Stoyan arasındaisyancıları destekleyen Valchanyolda Konstantinopolis çoğunlukla hareket . Sonra kervan Osmanlı görevlileri ve zengin tüccarlar tarafından gitti . Iniş ve genellikle Chorlu çevresinde Avery Valchan , Osmanlı Hazine ve Osmanlı zalimlere saldırdı. Ünlü Wolf yüzden . Çünkü onun güzelliği efsanevi oldu veyoksul ve işkence ve Bulgarlar ve Türkler korumalıgerçektir . Yoksullara dağıtılan para. Diğer bir kısmı silah satın almak ve ülke çapında ayaklanmaya hazırlanmak için gömülü . Miladinov kardeşlerkoleksiyonunda türküler erkek nitelikleri , cesaret ve onun patlatır şarkı . Eski bir efsaneye göre, onun dekolmanıefsanevi pop Martin gitti. Pop güzellik için sevgili gelin harem Ruse otlatma kaçırıldı gerçeği ile ' taşıyan lanet güçlü bir lider Martin oldu. Daha sonra kurt lideriaynı meracinayetini organize ile birlikte Martin pop . Iki yüzyıl daha Valchanyağmacıların arasında çok popüler. Hazine gömülü bu efsaneleri , bu gün onlarca devam etmektedir. Böylece,Sakar dağ alanınıngüneydoğu köşesi için Derviş Tepe efsane söyler orada pek çok kez , büyük bir yeraltı tünelleridenize kadar uzanan , orada altında büyük eski bir kale . Altın, gümüş ve değerli taşlar - İç nesmetnati zenginliklerini doluydu . Mağaranın iki girişikayalar yüksek bulunmuştur . Veköy Sv.Sv. ivme batısında başka bir efsane anlatır hangiünlü Haidushki Ustrem Manastırı Holy Trinity nasılnehir Tunja Türk Hazinesi ve Türk -posta birlikte geçti Edirne için bu yol üzerinde Türkçe olarak . Haidouks Valchan yanındakimanastır ,bölgede Darkaia kervanları taciz ve onları soydular . Kayalarda 200 metre yüksekliğinde bir mağarada altın saklanıyor . Aynı yerlerde ama karşılaştı ve tutkularını geçti ve Christo VOYVODA Karakolyo , Inci ve Valchan meratsi var . Aynı zamandaTürkler yaktı vemanastır yok . Hristo lideri biraz orada yaş ve keşiş gibi , Kara Nikolayardımıyla , Ince lideri ve Valchanaynı sitede yeni bir manastır üzerine inşa . Sonra Christo Trim ve sonradan onun ölümünden sonraisyancılar ve Ince ve Valchan dede başrahip Hrisant mezarına yemin .. başrahip veisim Hrisant oldu . Hrisant adı ile yazılı bir mezar taşı ,manastır kilisesinin bugün tutulur .

15 sayfa

PRSlaveykov göre , kurt lideri nihayet sonra onun kaderi artık bilinmiyor Ledenika sipahinin Ahaladolu tarafından yakalandı . Sonrataburununlideri güçlü ve güzel Bulgar Rada oldu.
İşte Valchan bir geleneğinin bir parçasıdır :
" ... O geçmek Edirne'ye Varna'ya dolaştıSonbaharda , ünü arttı. Sultan kafasına on bin pennies ilan ederek bir çiftlik yayınladı . Ertesi yıl, o Big Stanchov polugar Roma kalesini getirmek Mount St George bantları bütün hükümdarları anlattı . Büyük bir taş sandalye - Orada Valchan büyük bir taş "Yasak Kelime" . Veliko Tırnovo Kachitsa birköy idi sayısı 72 ve kadın liderlerin önderliğinde 7 bantları , en bonny ve cesur lideri Rada dahil -sandalyenin etrafındaküçük bantlarınbayrakları için 72 delik "Yasak Kelime" . Taş bir üst Valchan inignii bayrağı ile durdu - GRİ mavi arka plan RIS ! Bütün yöneticiler ve isyancılara topladıktan sonra , kurthazinesoygunaşar vergisi getirmek için, aynı zamanda onlar orada her yıl emir verdi . Bulgaristan'ınkurtuluşu için para toplamak içinfikir adına oldu . Isim Valchan - Peki Türkiye'de huzursuzluk ekmek , kurt lideri Asenovlak arasında Valko adını almaya karar verdi . Sonra onun karakter olarakaynı oluşturmak için taş ustalığı yaptı . Aynı adı Valchan ,gerçek Valchan lideri Peter veÜst Muradiye lideri seçildi . Yeni adlarla kez mübarek Homies onların gözleri bağlı ve Ortak Maara denilen bir mağaraya götürdü . Orada gözlerini kaybetme ve Ali Baba ve Susamhikaye muhteşem büyük bir zenginlik gördüm . Gerimağarada boynuzları üzerinde , tellerde asılı altın ve gümüş kolye , süs eşyaları , kalkanlar , kask ve saf altından yapılmış zırh asılı . Mağara eyer ve silah doluydu , taşlar kenarlı

16 sayfa.

Onun pek çok saraydan başka -Kale mağaralar , kurt lideri yaralı isyancılar için revir düzenlenmiş. Halk kahramanı Valchan efsanesinin bir parçası kaydedildi Borislav Bulgar parlamentosu çıktı . Ve onlar hakkındaen ilginç şey saklanma yerleri konusunda hangianlatı bu pasajlar çok hassas olmasıdır . Ve türkülerine bu aynı mağaraların açıklamaları . Tanımlamalar sonradan daha önce benzersiz vardı. Orada bileson yüzyılda iki kardeş tarafından Chieftain Valchan halk tarafından bağışlananSofya Üniversitesibina inşa etmekpara alıntı gizli belgeler olduğunu konuşmak - ve Evlogy Hristo Georgievi.Ot belgeler Türkiye'den gizlice getirilen Mustafa Akifov - geçen yüzyılın80'li Bulgar Türkü bu Valchan derece Bulgar onun zaman için eğitimli olduğu netleşti . Sonra o konuştu ve yedi dil yazdı. O Shaolin öğretilen bizim tertipa sanat Dazhi rahipler ve manastırları eğitimlieski dövüş sanatları büyük bilgi ve beceri vardı. Akifov arkadaşı ile , fotoğrafçı - Georgi Yordanov - artık yaşamıyor gazeteci Konstantin Markov , BulgaristanCumhuriyeti kültür eski bakanı ilgisini çekti . Akifov Zmeykale Koprivets , Rusçuk , köyü yakınlarındayer açıklayan onun orijinal Türkçe belge sundu nerede Valchan spryatal Türk Hazinesi , beyaz medzhidia - altın fazla altı ton ! Belgeler , hatta kayalar / Bölge Kale , kurt gömülü Türk Hazine fazla 30 metretoprak / derinlemesine çok derin söz. Yetkili arkeologlarınbelgelerin çalışmalarda bunlardan biri sabitaçıklanan tuzakları ve yer aslında var olduğunu kanıtladı . Hatta bu yüzyılın80'li yıllardakazılarda bir adam ihmalkârlık opisaninte tuzaklardan birine dikkat etmedisiteninkazı dahil öldüğünü belgelenmiştir. Daha sonra ,köy Zmeykale Koprivets içindetesisyerinde araştırmalar ve kazılar yasaklandı veBakan Elka Konstantinova / zamangörevsüresi okültürel bakanlık / gazeteci başlı Markov o konuşmalardanizlenim olduğunu söyledi Bayan Konstantinova böyle bir arkeolojik site hiç varolduğunu kesinlikle hiçbir fikrim yok . Dokümantasyon sonra sadece garip gizemli bir şekilde ... " kaybolmuştu " . Onu tekrar Türkiye'ye getirilenbelgeler ve bu bölümünde yıllardır çıplak yatıyordu altın ve hazine avcılarınınefsanevi hazinenin izlerini tespit edilecek olsun - zaman anlatacak .

17 sayfa,

Valchan lideri Osmanlı hakimiyetininzamanen efsanevi fotoğraf biridir . Başlangıçta , o ve yandaşları Istranca Dağı ve ardından doğu Bulgaristan karşısında oynadı . Birkaç tarihsel gerçekler ve pek çok efsane ona misyonu ülkesinin özgür ve bağımsız görmek için , amaBulgarlar kendi özgürlüğünü geri kazanmak için hazır olması için , ve sonra olarak kullanmak değil, sadece bir gerçek Bulgar isyancı ve yurtsever bir halo , ver bir bilge ve bilgili insanlar. Bu amaçla yurtdışında tamamen bağımlı çalışma , henüz kurtuluş organize bir kampanyanınsağlanması için fon temin edebilmek için uyarı Bulgar çocuklarını göndermek için dikkatli olan bu hazine , toplamak için tüm adadı .

*Bir efsaneye göre St George Valchan , bir taht oyulmuş , büyük bir taş oturuyor , kahramanca bantlarında bütün reislerini toplanan etrafındakibayrakları emretti ve onlara " para toplamak için vergilerden getirmek içinaynı tarihte her yıl söz verdirdi anlatıyor Bulgaristankurtuluşu için . " Kendisi bile bizzat inşaat dahilNehri Rezovska üzerinde bir köprü kurmayı ödedi. Efsaneye göre çok sayıda baskınlar Valchan Chieftain gelenaltın buldu ve kazılan Roma ve Trakya hazineleri bu ekleyin. Osmanlı İmparatorluğu - topladığı Nasıl efsanevi lideri onaortak düşmana karşı bir ittifak teklifindeRus Çarı Nicholas , bir misyon gönderdi nasılhikaye açıktır . Kral asker göndermek isteyen, ancakkabile reisi tümaskerler maaş , zırh ve mühimmat arasında savaş maliyetlerini , hem de dul ve düşmüş asker çocuklarını varsayılabilir

18 sayfa

Ama nerede servet Valchan lideri gizleme ve ne onun ölümünden sonra onlara ne olduğunu ? Bu efsanegeniş ve kötü araştırılmış Istranca Dağı dağılmış çok sayıda , ulaşılmaz mağaralarda gizli hazine için eskiden efsaneleriyle iç içe geçmiş durumda . Antik çağda tamkaravanlar sonra geçirdi veAkdeniz Trakya , Eflak ve Macarca'nın zenginlik ve olan soyguncular çeteler için kolay bir av ve hangiyolları orada geçti çünkü bütün bu efsaneler , güvenilirliği için bir tarihsel temele sahip haidouk bantları. Onun selefleri gibi, kurt lideri, kendi zenginliğini korumak için yeryüzüne tam bu pasajlar kullanılır . Bu en açık biçimde kendini en yakın müttefiki vekabile reisi arkadaşı Martin Ruschuk pop yazdıyazma göstermektedir için . O yılında birlikte kurt ve eşi Fathme ileüç altın ve toplanan mücevherlerle dolu mağaralarkonumu için bir dönüm noktası olduğu , herdağın üzerinde ' işareti yaptı anlatıyor .

*" Gazel ve tersi üzerinde doğru Nişan açıklayan olmadan yazma , bağırarak , Rahip bırakın . Ardıçkuşları deliğe oluk içinde peynir . Bu yüzden Naida da Chilyaka , göndermek , bir zamanlar vardı . Sıkıntılı zamanlar . Bash niş veçukura pizulya sokuldu için başka bir yazı deri olun . Chilyaka hem yazıları Rahat hükümetler olabilir . " Yani popaçıklaması Valchan liderisırlarını açan Martin işaretler daha sonra çok sayıda saklanma yerleri ve yerlesim devam başlar . Onları okurken , bir onlar neredeyse hazine avcıları için bir rehber olarak yazıldığıizlenimi alırken,gerçekler hiç kimse Bulgaristan'ın özgürlüğüadınaefsanevi lideri tarafından toplananhazineleri bulmak başardı olduğunu göstermektedir . Bilge ve hiç kimse bilerek kesin olarak söyleyebiliriz , ama bir yerde Istranca Dağıbenimsemesi - pop Martinniş gerçek yerini ihanet veyaBulgar halkı Reisikomutu yerine getirmek için hazır değil çünkü çünkü öyle Valchan lideriefsanekaynağıdır .

19 sayfa

Halk arasında Osenovlag ve çevresi çok özellikleünlü Bulgar isyancı Valchan Voyvodası hakkında hikayeler vardır . Evin Deyantsite arkasındaköyünmerkezi meydanı yakınında bulunan Wolfdoğum yeri . Çocukluk ve ergenlik , bunun ayrılmaz babaları ile bağlantılı zirve Koznitsa gelen sırt ve Rjana bir podbilna sürüleri .
*
Doğa alışılmadık fiziksel gücü , beceri , cesaret ve imrenilecek sağ gözü ile onu donatılmışçocuk için çok cömert idi. Köy cesur ve en yetenekli , ustaca kendi elleriyle ateşli silahlar ve bıçaklar , ama zaferler kullanır ,güçlü oldu. O cömert ve neşeli , ama aynı zamanda alışılmadık sıkı ve adil oldu . O da flüt ve gayda üzerinde yetenekli bir müzisyen oldu. Çok yakında bir asi olma ,huzurlu bir hayat bıraktı . Oköy Osenovlag ve hazine avcılık Muhafız hamisi anlatılmamış hazineleri saklamak için başardı . Hazineleri bazı bulundu , ama onlar çünkü çoğu bu güne kadar sağlam vardır " acı . " Arazi onlar fedakarlıkları eşlik çünkü bir kurban , hatta insan skatavaneto sunmak zorunda Teslim.
*
Defineciler Redzhibov sıra , boyun altın çivili , ancak idam ,emanet hazine Albacete çocuğu Reggie Baş tutmak zaman altınyaklaşan gizlenmesi içinkazı çukuru koruyan bu taburun mahkum Valchan birşirket , geyik çalışan ateş biliyorum vekorkunç lideri atışbuyruğu uyarınca benekli bir posse verebilir .
*
O onuncesedi bulana kadar sırayla başka bir yerdehazine tutacakkafasını bulana kadarhazineyi korumak için - bir çocuğunbaşsız vücutçukur altın oldu gömüldü .
*
Kendileri ve Bakarena kapağınamacıyla özel bir kitapta kaydedilmiş kendi koordinatlar üzerinden törenleri " yemin " Hazine lider. Valchan CampDağı Koznitsa bir sırtı veköy - Krasilova delik izlemek için onun en sevdiği yer altında oldu.

20 sayfa

Valcea efsanevi lideri defineciler için bugün bile söylüyorlar bütün hazineleri soygun ishtyah, eğlenceli ve zihin ve bu nedenle değil Strandja mağaraların birinde anlatılmamış zenginlikleri toplama.Görüntü ünlü ve iyi bir usta-soyguncu hazineleri olarak bilinen bir kahraman, bir sembolü olarak tarif edilir. Onun adı 19. yüzyılda bir efsane oldu. Bill ve Valchan Bulgar isyancıların tipik en heyecan verici insan özellikleri kazanmış ulusal koruyucusu.
Araştırmacılara göre Valchan lideri gerçek bir insandı . Bir halk kahramanı için gerekli tümniteliklere sahip , çünkü westernkahramanları bile çok daha fazla oldu . Güç , özgürlük ve güçibadet içinpopüler arzu şahsında . Zotavo efsaneler Valchan aslında ulusal bir kahraman haline gelir. İlginçtir , ona bugün ama az konuşmak için . Ama neden görmek için . Derin Istranca Valchanova hazineleri ve bugün sonsuz bir deniz mağaralarda gizlisırları enchant devam etmesi nedeniyle , çekmek ve korkutmak . Vehayali profesör Indiana Dzhouns.S bir farkımaceralarını daha az önemli ya da daha az ilgi çekici hiçbir şekilde hikayeler - eylem buradaBalkanlar'da geliştirilen, Bulgaristantoprakları .
" Ve korkunç Chorbadzhi ve Türkiye'nin İÇİN ....asi oldu " - hepimiz bile ve yetiştirilen olan bu güzel şiiri Chavdar VOYVODA , hatırlıyorum

21 sayfa

Bu , gerçek bir tarihsel figür olmadıkça , ancak, lider Valchanonsekizinci yüzyılda haydutuval olduğunu. Köyün Paspalevo , Lozengrad doğdu. Istranca , Vitoşa ve Stara Planina bir tabur asker açtı. Visa - - Silistre onun bandı gibiazılı lideri Stoyan arasındaisyancıları destekleyen Valchanyolda Konstantinopolis çoğunlukla hareket . Sonra kervan Osmanlı görevlileri ve zengin tüccarlar tarafından gitti . Iniş ve genellikle Chorlu çevresinde Avery Valchan , Osmanlı Hazine ve Osmanlı zalimlere saldırdı. Ünlü Wolf yüzden . Çünkü onun güzelliği efsanevi oldu veyoksul ve işkence ve Bulgarlar ve Türkler korumalıgerçektir . Yoksullara dağıtılan para. Diğer bir kısmı silah satın almak ve ülke çapında ayaklanmaya hazırlanmak için gömülü . Miladinov kardeşlerkoleksiyonunda türküler erkek nitelikleri , cesaret ve onun patlatır şarkı . Eski bir efsaneye göre, onun dekolmanıefsanevi pop Martin gitti. Pop güzellik için sevgili gelin harem Ruse otlatma kaçırıldı gerçeği ile ' taşıyan lanet güçlü bir lider Martin oldu. Daha sonra kurt lideriaynı meracinayetini organize ile birlikte Martin pop . Iki yüzyıl daha Valchanyağmacıların arasında çok popüler. Hazine gömülü bu efsaneleri , bu gün onlarca devam etmektedir. Böylece,Sakar dağ alanınıngüneydoğu köşesi için Derviş Tepe efsane söyler orada pek çok kez , büyük bir yeraltı tünelleridenize kadar uzanan , orada altında büyük eski bir kale . Altın, gümüş ve değerli taşlar - İç nesmetnati zenginliklerini doluydu . Mağaranın iki girişikayalar yüksek bulunmuştur . Veköy Sv.Sv. ivme batısında başka bir efsane anlatır hangiünlü Haidushki Ustrem Manastırı Holy Trinity nasılnehir Tunja Türk Hazinesi ve Türk -posta birlikte geçti Edirne için bu yol üzerinde Türkçe olarak . Haidouks Valchan yanındakimanastır ,bölgede Darkaia kervanları taciz ve onları soydular . Kayalarda 200 metre yüksekliğinde bir mağarada altın saklanıyor . Aynı yerlerde ama karşılaştı ve tutkularını geçti ve Christo VOYVODA Karakolyo , Inci ve Valchan meratsi var . Aynı zamandaTürkler yaktı vemanastır yok . Hristo lideri biraz orada yaş ve keşiş gibi , Kara Nikolayardımıyla , Ince lideri ve Valchanaynı sitede yeni bir manastır üzerine inşa . Sonra Christo Trim ve sonradan onun ölümünden sonraisyancılar ve Ince ve Valchan dede başrahip Hrisant mezarına yemin .. başrahip veisim Hrisant oldu . Hrisant adı ile yazılı bir mezar taşı ,manastır kilisesinin bugün tutulur .

22 sayfa

PRSlaveykov göre , kurt lideri nihayet sonra onun kaderi artık bilinmiyor Ledenika sipahinin Ahaladolu tarafından yakalandı . Sonrataburununlideri güçlü ve güzel Bulgar Rada oldu.
İşte Valchan bir geleneğinin bir parçasıdır :
" ... O geçmek Edirne'ye Varna'ya dolaştıSonbaharda , ünü arttı. Sultan kafasına on bin pennies ilan ederek bir çiftlik yayınladı . Ertesi yıl, o Big Stanchov polugar Roma kalesini getirmek Mount St George bantları bütün hükümdarları anlattı . Büyük bir taş sandalye - Orada Valchan büyük bir taş "Yasak Kelime" . Veliko Tırnovo Kachitsa birköy idi sayısı 72 ve kadın liderlerin önderliğinde 7 bantları , en bonny ve cesur lideri Rada dahil -sandalyenin etrafındaküçük bantlarınbayrakları için 72 delik "Yasak Kelime" . Taş bir üst Valchan inignii bayrağı ile durdu - GRİ mavi arka plan RIS ! Bütün yöneticiler ve isyancılara topladıktan sonra , kurthazinesoygunaşar vergisi getirmek için, aynı zamanda onlar orada her yıl emir verdi . Bulgaristan'ınkurtuluşu için para toplamak içinfikir adına oldu . Isim Valchan - Peki Türkiye'de huzursuzluk ekmek , kurt lideri Asenovlak arasında Valko adını almaya karar verdi . Sonra onun karakter olarakaynı oluşturmak için taş ustalığı yaptı . Aynı adı Valchan ,gerçek Valchan lideri Peter veÜst Muradiye lideri seçildi . Yeni adlarla kez mübarek Homies onların gözleri bağlı ve Ortak Maara denilen bir mağaraya götürdü . Orada gözlerini kaybetme ve Ali Baba ve Susamhikaye muhteşem büyük bir zenginlik gördüm . Gerimağarada boynuzları üzerinde , tellerde asılı altın ve gümüş kolye , süs eşyaları , kalkanlar , kask ve saf altından yapılmış zırh asılı . Mağara , eyer ve silahlarla dolu taşlarla kenarlı edildi ...
Onun pek çok saraydan başka -Kale mağaralar , kurt lideri yaralı isyancılar için revir düzenlenmiş. Halk kahramanı Valchan efsanesinin bir parçası kaydedildi Borislav Bulgar parlamentosu çıktı . Ve onlar hakkındaen ilginç şey saklanma yerleri konusunda hangianlatı bu pasajlar çok hassas olmasıdır . Ve türkülerine bu aynı mağaraların açıklamaları . Tanımlamalar sonradan daha önce benzersiz vardı. Orada bileson yüzyılda iki kardeş tarafından Chieftain Valchan halk tarafından bağışlananSofya Üniversitesibina inşa etmekpara alıntı gizli belgeler olduğunu konuşmak - ve Evlogy Hristo Georgievi.Ot belgeler Türkiye'den gizlice getirilen Mustafa Akifov - geçen yüzyılın80'li Bulgar Türkü bu Valchan derece Bulgar onun zaman için eğitimli olduğu netleşti . Sonra o konuştu ve yedi dil yazdı. O Shaolin öğretilen bizim tertipa sanat Dazhi rahipler ve manastırları eğitimlieski dövüş sanatları büyük bilgi ve beceri vardı. Akifov arkadaşı ile , fotoğrafçı - Georgi Yordanov - artık yaşamıyor gazeteci Konstantin Markov , BulgaristanCumhuriyeti kültür eski bakanı ilgisini çekti . Akifov Zmeykale Koprivets , Rusçuk , köyü yakınlarındayer açıklayan onun orijinal Türkçe belge sundu nerede Valchan spryatal Türk Hazinesi , beyaz medzhidia - altın fazla altı ton ! Belgeler , hatta kayalar / Bölge Kale , kurt gömülü Türk Hazine fazla 30 metretoprak / derinlemesine çok derin söz. Yetkili arkeologlarınbelgelerin çalışmalarda bunlardan biri sabitaçıklanan tuzakları ve yer aslında var olduğunu kanıtladı . Hatta bu yüzyılın80'li yıllardakazılarda bir adam ihmalkârlık opisaninte tuzaklardan birine dikkat etmedisiteninkazı dahil öldüğünü belgelenmiştir. Daha sonra ,köy Zmeykale Koprivets içindetesisyerinde araştırmalar ve kazılar yasaklandı veBakan Elka Konstantinova / zamangörevsüresi okültürel bakanlık / gazeteci başlı Markov o konuşmalardanizlenim olduğunu söyledi Bayan Konstantinova böyle bir arkeolojik site hiç varolduğunu kesinlikle hiçbir fikrim yok . Dokümantasyon sonra sadece garip gizemli bir şekilde ... " kaybolmuştu " . Onu tekrar Türkiye'ye getirilenbelgeler ve bu bölümünde yıllardır çıplak yatıyordu altın ve hazine avcılarınınefsanevi hazinenin izlerini tespit edilecek olsun - zaman anlatacak .

23 sayfa

ALTIN ​​Kurt VOYVODA
Ben ilk razlistih eski hazine avcılık yazmaları mahalle Amca Marin Chonov "Strugut" Troyan Manastırı ben genç kahraman dağ girinti dolaştığı ve keskin niş akıllıca üstesinden kayaların dayandığı masal harika dünyasına olduğunu hissettimşekilde ejderha kaldırılır ve tüm testleri geçti-cut tuzakları haklı gizli hazine mağarada yıllardır tarifsiz cesedine ulaşıldı.
Valchan lideri ve onun spodvizhnitsi.Kade biter merkezi haidouk tonoz olduğu söylenenefsanevi mağara " Genel Maara " olduğundan Troyan alan " Stanchov polugar " herhangi bir öz - saygı hazine avcısı aramalarda kutsal rüya efsane başlar vegerçeği söylemek zor , amatartışılmaz bir gerçektirmağarada ilgi bu güne kadar hafifledi değil nerede olduğunu . Ben Amca Marin özenledönemi 1927 - 64G . Kimin ana teması mağara ve aslında inanıyoruz neya.Ako gizlibüyük hazine aziz yoldaşı yağmacılar için eski defter ve harflerleyılda kaydedilen açıklamaları onlarca okumak her efsane gerçeğin bir tane var, ogizemli mağara benim tahminlere göre / birikmiş olduğunu varsayabiliriz / altın , gümüş , değerli taşlar ve diğer predmeti.Tova yaklaşık 10 ton güçlü bir hazine avcıları ve sevenler yaklaşık iki yüzyıl içindesürekli ilgi açıklıyor " Genel Maara . " ile ilgili duygularyerel nüfusa göremağaranın içine nüfuz edebilecek insanlar var , ama bunların hiçbirihazineyi gördüm ve o gizle ,isyancılar belirli bir amaç için hazine her denen tova.Legendite rivayete sonra prokopsal değil Bu haidouk hazine tartmak - yemin sadece reçeteler için kullanılacak , değilse üzerinde zemyata.V birçok vaka üzerinde göstermek için yemin zaman belirli bir yer , ve nihayet , onu görmedim yanmaz küfretti. Burada nerede ve nasıl Valchan lideri vesoru ortaya çıkıyor adamları anlatılmamış zenginlikleri topladık ve hemen yardım Tepe Peter Chemerikova çoğu kişisel hükümdarları birleşik bantları çayır toplanan söylüyor onları predaniyata.Edna gelip ağır olmadığını var bağlılık sözü : , büyük zenginlikleri biriktirmek asker askere ve Balgariya.Bash kabile şefi bırakın beş profesör , İtalyanları , yedi Arnauts duvarcı ve yirmi türk bilim ele Valchan oldu ama zihin ve onun sağ Istranca dekolmanı pop Martin.Edna bahar harflerle edildi ofitseri.V onların bagaj ve haritalar veSultan ile bogatstva.Ugovorkata seferine gizlenmiş Roma madenler, mağaralar ve kaleler , açıklamaları bulundu hazineleri kazıp ve sonra bölmek o napolovina.Sedem yıl isyancılar bilim adamları ile getiriyor ve açılan mağaralar , mayınlar ve kaleta.Unishtozhavali Roman karakterleri ve onların yerine haydushki.Mnogo yaş ve Hazine üzerinde Stambul.Kogato Viyana gidemez , için , sonragizli çalışmaları tümtanıkları öldürdü , ve yerleştirilen Arnauts taş ustalarının on yıldır asker işeRus Çarı insanlarını gönderiyor bitirdikten Balkana.Sled etrafında mağaralarda ve deliklerehazineleri taşınan , o Bulgaristan genelinde bütün gizlenme içindekralınhaberciler girmişaskerler için ve çift nachalnitsite.Haydutite için fes altın parçaları verdi gözleri vezenginlikleri " toplam Maara " onları si.Vaveli veRuslar şaşırdım veisyancılar sonra büyük bir voyska.Tochna ödemek için altın var krala söyledi onlara gösterdi , ancak, savaş patlak veçalışma isyancılar ihanet oldu provalila.Sred edilir ve Kurt voevodstvoto.Kogato tabur yemin tümhazineleri sakladı pop Martin , Valchan yaşamakyardımcıları emin hiçbiri olun dağıtıldı feragat .

24 sayfa

İsyancıların truest yatak Stancho Kehaya.Toy / hala onun adını , Cherni Osam Nehri'ninyaylar taşıyan ve bir yerde yer veyerde büyük sürüleri ve polugara / kalem oldu vardı oldu " Genel Maara . " Açıklaması 12 Haziran 1758g bir mektuba göre, mağara ve içinde gizli hazineler . pop Valchan tarafından imzalanan Martin hükümdarlar bir hazine avcısı toplumda elden ele geçirilen yıllardır vardır ve hayal güçlerini provoke , aşırı deneyimleri hayranlarınefes almaya devam ediyor ve onlaramağara aramak ve en azından eğer dayanılmaz arzu ve inancı berabere glimpsed anlatılmamış haidouk imane.Tova arzu motive ve Troyan dolaşıp Amca Marin Chonov yıl toplamak içinmağaralar ve delikleri girin ve hazine avcılık belki de ilk mukadder olduğuna inanmak niş yeniden çizer ilkhazine bakış ve ben ilk bir an içinmağaranınaçıklama ilemektubu okurken bendağ gibi hissettim ve Indiana Jones gibi koştum çünküefsane istinska.V biraz , bunu anlamak olduğunudünyaya kanıtlamak başlattı şimdi başlıyor heyecan verici bir macera : 1758leto , 12yunia , Koja Balkan "manastırdan izin alarak " Cherni Osam Meryem " yukarı ,aşağıdaki bölgelerden yürüyerek yaklaşık dört saat : yükseknehir sıkı taşlık zirveleri yukarıda diyorsun o" Papratliva çayır " vedüşük altında yukarıda Altlarında "Üç Cadılar " " Stanchov polugar " idi " Chaushov dol . " batımındamermi mesafe üstünde ,uçurumun yüksek bir kare taş , orada hangi Bu latinite.V beri kullanılan derin mağara yol iz kesildikaraul.Pod bir kayanın içinde küçük bir çayır kasten ekili leylak ve onun altındaki bu taş tuttu çünküiyi için 250 tırmanmaya onun " ta kaçamak " dushi.Vikahme Bu mağarahazinenin bir kısmını doldurulmuş ve daha sonra harç duvar üst taşları kazanmış ve nihayetyolu kesişti 12 arşın tarafından duvarlımağaranın neya.Drugiyat girişinde ulaşılamazsanehrinsağında " Chaushov dol " kapalı bir kurşun oldu .büyük taşların yığın yerine sırasında kaya harç duvarı gölet ve batakdış kentleriniç dışında su akıyordu çirkin bucheshe.Ot ağaçlar koymakejderhalevhanın altında koştu ve derin bir yama.Nie girdi kanal yürüdü ve lamyata.V ulaşmak için bir köprü spokoyno.Vhodat gelen ve giriş olan bir demir halka, çıkarılabilir ejderha yaylar sol olarak geçmiş düşük olduğunu ve bir şeyler kurarken Eğil ve vatre.Posle önünde 18 cubitleri harç duvar örülerek getirmek zorunda kaya üzerine girişinde sol eli ve zmiya.Natrupahme üst taş dövme ve yedi sivri ve bir katır ilealt mağara ekilen sarmaşık ve kaya dövme rogachov boynuz için kamufle giriş myastoto_Okolo . Mağara üç ayak tarafından erişilebilir ve daha sonra 20 metre plakası , ejderha yükselir inci bir adım lamyata.Kato olanplaka geldi , onu vurur ve su ileçukura atılıp , yaniyaylar çıkarın ve sonra navatre.Lamyata geçti biz 80 CCİ balmumu bacakları ve kısa kuyruğu yapılmış ve yerine pul onu omurga Mahmud , irmilitsi ve Ruben , boyun ve karnı natakmihme beyaz para onun beyaz para kolye ve Macarca'nın bir büyük altın buhar tarliy.Slozhihme sıralanmış . dişler bükülmüş beyaz para yaptı ve gözleri mücevherli taşlardan yapılmış kırmızı boya ile boyanmış biter ejderha ve srebro.Kato kuyruk 'ejderhagirişinde bakan bir yaylı plaka üzerine koymak , yapılan ettikilk peshterata.Zad olduğunu peshterata.Tam içinde Odaya tyah.Do kız tütünün üç yığınları , altın ve değerli taşlarla kapaka.Nad kız ile uzun ve pahalı chibuk sigara durumda bıraktı aralarındaki zincirleri ve haç ile hem saatler koymak stolove.I oturan kız iki heykelleri sol duvar yedi dolapa.V bir ayna içindemahkeme etrafında elmas , sol , ve onun yanında latinite.V aynı mahkemeden alınacak yaşayan bir şişe su ve bir ağır 7 CCI altın elmayı , bir altın kalem ve altın 8000 kalmıştı Alton ve Cross ve tarliy.Do onları kilo ingilishki yaldaz buhar dolu rubeta.Drugite altı dolap

25 sayfa

Bir kartuş kutusu ve açılan - saat , 7 bayrak sütyen altın kalay , altın parçaları ile üç eyer ve siyah erkek kıyafetlerini giymiş demir kraka.Napravihme üç heykeller , sandalye üzerinde oturan , iki birbirlerine karşı olan yedi taş tablolar veüçüncü asılı onu üç altın bardak başka bir gümüş tepsi koymak , ve her birinde bir değerli taş ve hala değerli kamani.V üçte bir büyük altın taç ipek kumaş ile kaplı vebardak kapakları ileilk yedi bardak koymak tabloları vratata.Edna bakan bir tencereye bir tablo koymak ve o elmas ve altın demetleri ve 820 tarliy Alton para.Do vazo para yığını Alton desteklenen bir cam masa svesht.Do kurdisana tüfek Tipilik otlatma tutan bir yükseltilmiş kuyruğu ile bir altın köpek koymak Odaya biz zaklahme.Nadduvara asmak otlatma aldı altın ve kıymetli taş ile ahşap sapı kalachka ve tek altın nakichena.Pod başka kalachkite dizilir.Konveyör 7 Alton buhar yığınları koymak ve her 3 kile ağırlığında. Gold, gerçek Mahmude'de , Magyar ermelitsi , haçlar, tarliy ingilishki liri.Do onları gümüşle dolu çanta bu çanta pari.Do 42 keçi sol elinde Kalach tutan siyah zenci vedoğru çekiç başak ise yapmış olduğu para , dokunmatik CCİ 6000 altın ve gümüş para dolu büyük bir namluya sahip iki ratse.Do ile vurmaya başladılar. Nane çekilme açık veLatinler ve daski.V dördüncü Odaya dağınık diğer altın altın tanelerinin iki yığınları vardır nagore.Neya Ocak mermer levhalarla döşeli 7 adım gider , bizim kilise vesunak altın kaplı latinite.Tam kalay yedi altın mumlar kapattı ve 35 büyük altın para onlara tel yumaklar latinite.Vsichki etti , cemaat gofret vekilisenin gümüş tabla.Na tavan büyük bir parça için altın bir fincan mermer masa koymak ve bir çatlak onları bağladım kaya , verüzgar ılık esti zaman sallanmaya başlar veoda demir bir kapıdan geçti üç adım , erişilen için chanove.V beşinci odaya olarak jingle 7 yatak , iki demir, ahşap ve diğer yosunlu postelya.V var . Bu yedinci Odaya erişilebilir ve iç 2600oki Kostadinka bir grup vardır keçi pari.V 60 çanta bıraktı , altın pari.V aynı Odaya 11 hatları veya üç satır harf Roma , Yunan üç satır , üç ile bir mermer levha vardır türk hatları ve iki satır slavyansko.V aynı mağara nasıl çalıştığını söylüyor ortaçağ kitabı " Salamonikiya " sol bir dolap pazyat.V iki ejderha boyalı iki tarafta farklı renklerle boyanmış , bizim yedi sadık yöneticilerin görüntüleri bıraktı siyah sopa ve tepsi ve nasıl hora.Tam için hasta yedi kase ,giriş kapılarından birinde , 64 adımların 250 dushi.Sreshtu kapısının her grup için bir tane sol el boyalı raka.Tazi sağ birinde yer almaktadır etti taş , Cherni Osam Riverküçük " Chaushov dol " izdiham . " Inandırıcı ya da değil,düzenleme ve Hazineleri bu açıklaması ," Genel Maara "hayal heyecanlandıran açıkladı Martin cetveller pop , ancak toplanan ve özgürlüğü kurtarmak içinisyancıların isyancılar - Kamu blago.Iskali Valchan lideri kaçan neden unutmayalım Valchan Bulgar halkı , ama bunu halk ve altın durumlarda toplamak için başarısız muhtemelen hala oradayüzünü zemyata.To kapalı kayboldu ve biz en sonra tüm balgari.Do için değil gerektiğinde bir anda göstermek için onun için bekliyor biz umutla başka bir şey kalmaz ve atalarımızın bize miras bıraktığı heyecan masal ile okunuyor. Valchan Chieftain Chieftain Valchan Doğu bölgesi genelinde ve özellikleen ikonik figürleri arasında yer alıyor

26 sayfa

Istranca . Bu kısacakabile reisiyönlü görüntü sunmak zordur . Bilgilendirme bunların farklı yönlerde ve önyargı birçok konularda gidiyor olabilir . Muhtemelen gerçeğeyakın doğum onun yerine yakınköylerde Valchan liderikavramıdır . Bu bölgedeefsane ulusal ve donör öcü ve koruyucusu olaraklider Valchan eylemleri söyle. Bu Copanköyünde doğdu Valchan lideri , hikâyesidir . Tarım ve iskele için odun ve kömür taşıma yapan otuz yıllık bir isyancı , kurt gibiorman için ayrılmadan önce . Bir zamanlar sırasında böyle şiddetli bir Cyril farrier sizin çifti almak zorunda olduğu söylenir . Tecrübeli bir öküz veya manda zaten ikinci başlamış , ancak bu sefer hayvan Valchan bir nedopodkovano bırakın ve onun başlatmak içinfarrier emrini kim Turk geldi . Farrier iValchan iri expletives ve tehditlerköle Valchangücü ölçülmüş ve çeşitli darbeler kibirli usta tarafından öldürülmemiş olan bir mücadele içine tırmandı . Köyeyol kesti ve Valchanezilen korumak için Istranca intikamormanları ile gitti ve oldu . Copan köy yerleşim olarak yanmış ve çıkarıldı . Kitabında " önce defineciler , " Ivan Bubalov Valchan lideribiyografisi için farklı kaynaklar dahil. BuradaValchan adını ve onun hamisi taşıyanköyüngeçmişi hakkında malzemelerini topladığıköyünden Nikola Georgiev Datchev Vulchanovo aitkayıtların yalnızca bir bölümünü sunuyoruz . " Ben duydum ve kayıt ettik ne , benim büyükannem babama Meta Nikolova Kicheva anne bunu biliyorum - Nicholas Stamatov Bogoyev . Büyükbabası Bogota , 1767 hakkında doğumlu ,kurt bir asi oldu. Ben o eski haidouk çanta dedesi Bogota giydi , dedesini Nicholas hatırladı . Geniş , siyah dikilmiş deri Malaki oldu. Bir teyze Ivanka Yakimova Valchan ünlü kavalcısı olduğunu biliyoruz . Liliana ,köy Paspalovo çağdaş kardeş Stoyan Berbenya ve Valchan arkadaşı gelen Valchan nişanlısı . Kabile reisi Liliana birkaç yılköy Krastets yaşadı kaçtı . Erken Tagarev köyü ( bugün Vulchanovo ) saldırdı veTürkler Krastets tarafından kaçırıldı kaydırılır ve verili olarak 1802'de önceydi . Uzun devamsızlık Valchan lideri , bizim kardeşi Liliana Vida Bachikova ve Huzurunuzda Balyosova haidouk sırasında . Vida Petko Bachikov kocası kin ve Liliana Reisi yatak oldu . Petko aileyangın dansçı köy Malko Urgari ( bugün Bulgaristan ) ve Balyos Nicola Valchanov isyan oldu . Bu yüzden bileanda Valchan bir isyancı haline nasıl ve neden onun arkadaşlarının Liliana ve Vida Huzurunuzda Balyosova söyledi . Birincisi , Türkler onu bulamadım aramak , kız kardeşini kaçırdı . O bir av tüfeği aldım ve sonrapopo boyalı ve hedefler kötü adam öldürmek için zaman , onun yanağına kadardır . Ancak, Liliana onu İskelesi ondokuz önce , kurt ilk aşk Rada vardı. O Krastets yaşıyor ve çok güzel oldu. Onu Edirne otlatma gibi ve onu kaçırdı . Sonra onun harem ve Türk içine götürdü . Ayı ve kendini astı olamazdı. Birçok kedergenç adamınruhunda toplanan ve hayatınıngeri kalanını intikamını almak için yemin etti. Ve annesini teselli etmek , isyancı gitmeye karar verdi ve o iş aramak için yurtdışına çalışmak için gitmek söyledi , ve o grup toplandı ve ünlü lideri oldu. İnce'nin ile bazı zaman Roam , ama kurdjali arasında tertipite emekli gibi değildi . Sonra onun doğduğu köye döndü ve Liliana aradı . O kaçtı ve sonra Krastets yaşamak için geldim . "Bir kez daha biz 90 yaşındaki Ivan Nanev tarafından yazılmış bir hikaye ile bir kurtarıcı veezilen Bulgarlar savunucusu olarak Valchan liderirolünü göstermek için Ivan Bubalov aynı kitabın sevk edecektir Chernomorets Burgas köyünden . Büyükbabası George Naniova çiftliğinde olarak bilinen Karanlık Gaber içinde Nanev çiftlik vardı . On dokuzuncu yüzyılınilk yirmi yıl boyunca George Nanev Valchan lideri ve Nanyo choban bir yatak İnce'nin lideri yatak oldu . Bunlar et ve süt ürünlerininiki beylerindenşirketi tuttu. " 21 Temmuz 1821 tarihinde

27 sayfa

Valchan lideri Chernomoretsköyünde geldi . Bu gün Ali Pehlivan yenen Türk turşu çünkü Ama bu gelişi ,Istranca boyunca ve neden tanındı . Bu nasıl oldu ? Aynı gün ,büyük ısı Ali Pehlivan karavan Bulgarlar ve Bulgarlar sürdü - erkek ve kadın köle . Anchialo ( Pomorie ) içineski Roma yol boyunca güvenlik onları almak ve böylece Konstantinopolis için yelken . Valchan lideri öncesindekervan bunu öğrendi veiki nehrindar kanalaköyün içine kendini aşağı attı ve bekledi . Atların onu sürme ile Pehlivan Nizam Ali talihsiz köle çırpılmış ve kaba küfür hızlı hareket etmelerini istedi . Ve bu öğlenbüyük ısı oldu . Ter köleler yudum Voditza ile boğazlarını soğutmak için , nehirler geldisu waded ve bükülmüş gibiorganları fakir , açlık ve susuzluktan bitkin büyüdü aşağı koştu . Ali Pehlivan bağırdı veNizam onlara su içmek için izin emretti . Onlarsavunmasız köle saldırdı ve onları yakaladı dövülerek . Atlarla onları takılması. Ve onlar her yerde sessizce inledi ve Allah'ınmerhamet bekliyor ,gökyüzüne baktı destek görmedim . Bu anlarda aniden silahlar patladı . Nizamyere ölü devirdi. Korkmuş Ali Pehlivan kendisi Valchan lideri yakalandı ve kılıcı ile sasyakal . Onu şaşkın ve izlerken Kurtulmuş köleler gözlerime inanamadım . Bazıları evlerine döndü , ve genç bayanlar Valchan bandında kaldı . Geçmiş veTürkler George Tchoban gıda ile Valchan arasında isyancıları öğrendim . Sonra çetelerini gönderdi . Onlar , onun çiftlik yandı sığır ele geçirdi ve onu ve eşi idam . " Kurt lideribireysel kurbanları ve muhtaç desteklenen , ancak böyle neredeyse bir yüzyılyerleşimleri bağlı Mutludere köprüleri inşa gibi önemli kamu ihtiyaçları için fon sağlar sadece nehrin iki tarafında . Hatta neredeyse yüz yıl sonra Valchanova köprü olarak bilinen bir taş köprü inşa etti. Pop Martin ve bazılarınınnotlarına göre Valchan lideri girişimleri büyük siyasete müdahale için önce . Rus Çarı ödemeye kadar altın toplamak veRus ve Osmanlı imparatorlukları arasında bir savaş emretti , köleliktenBulgarlara teslim etmek . O 120 yıl yaşamış ve muhtemelen Rusya'da başarılı ve başarısız savaşlarınsonuçları ile çok hayal kırıklığına uğradım sadece 1876 yılında öldüğü doğruysa . Nitekim ,uzakIstranca , bununefsanevi görüntü Valchan lideri taşımak . Onun adı daha sık büyülü tuzakları tarafından korunan peri mağaralarda gizli anlatılmamış hazineleri ile ilişkilidir . Bu Valchan kitabında Dragomir Petrov keşfetmekhazine avcısı hikayeler kadar boyalılideri bir başka görüntü "Metamorfoz Kurt Guardian . " Hem zaman , Valchan lideri genişleyen bu efsaneler - birkaç yüzyıl ve uzayda - neredeysebütün Balkan Yarımadası . Bu "notlar felsefi ve tarihsel dedektif " gerçek bir resim almak için birkaç onlaraönsözünde Alexander Fol " Buhazine avcısı - haidut epik koşu bandışarkı cümleler , ama güçlü bir şelale gibi korkutucu alıntı olacaktır. Neamağaralargecesi erkeklerin gölgeleri çakılır ve eşsiz hazineleri parlıyor. Ilk musluklar dinmeye şarabı yudumlarken ağır ritmine patlayan bu destansı altın , Güç ve Ölümkaranlıkta sonsuz avarelik. Sonra onun mitolojik zaman koştu ,tek şey destansı saizzhivyava sürekli artıyor . Heard bu şarkıCehenneminritüel danslarını hayal edebilirsiniz . Onlar montaj onların tek yerdirgece yarısı köy meydanı , oynamak için ebedi dönüş tümdünyaya gelir . Orada , meşalelerışığında , Valchan lideri karşılamak isteyenbir Kurt tutacak Martin Rada , pop " Chapter Two " Ne kanıt yazılı kaynaklar Valchan lideri "sorusu ile başlar : " . Bana öyle geliyor ki zaten kim olduğunu sormak zorunda

28 sayfa.

Valchan ? Tarihsel bir figür ya da hayal ? Ya da belki her ikisi de ? Bu durumda, nasıl kurgu gerçeği ayırt? Yalın üzerinde Izvorova belgesel kanıt mı ? Bir aldatmaca kendisi bir şey durur veya o gelmek gibi herkes sadece icat ? "Yazaryazılarını PR Slavykov , Khitov , Irechek , Petko Rosen Balcho Nejkov , G. s izler . Ayanov , Rusya Valchanov Todorov , Goro Gorov , V. Konobeev belge vegemiye ilişkin 10 Mayıs 1829 bir toplantı arşivlemek " Paris ". Ama " tarihi" mazeret kahramanı " başlıklıüçüncü bölümde - şüphe " diye bitirdi : " .... Birçok Valchanovtsi farklı zamanlarda harekete geçti ve bu sihirli alarakormanda yakalamak farklı yerlerde , adanmışlık içinde var vardı haidouk isim . Çünkü yabancı baskıya karşı silahlı direniş biçiminde önce , haidouks muhtemelen erkek inisiyasyon bir biçimiydi - boys sonra hukuk işlerini yöneten bırakılmıştır cennet diğer tüm gümrük muhafaza , erkekler oldu kurum hangi aracılığıyla DadiaSultan'a haraç ... Yani bu ölümlü sonsuza kadar hayat , ölümsüzlük ve jenerik neizkorenimost canlandırma sembolü kaybolur olangenel ve kişisel olarak çözülmüş olduğu bir " Dionysos " mekanizmasıdır . Biz tam hikaye Valchan lideri henüz yazılmış değil eminiz , çünkü " bu malzeme ile bizkonuya olan ilgilerini teşvik etmek istiyoruz . Gazete " Yeşil Turizm " ve yeni malzeme ve diğer pozisyonları ve bakış açılarını sunmak için bir fırsat sağlayacaktır . Önemli :anlatılan karakter ve güvenilir bir belgesel kaynaklar kaydedilmez olaylar için . Aşağıda okuyacağınız her şey Homeland Istranca en ünlü tarafından toplanan sözlü efsanelere dayanmaktadır - George Ayanov Pop / " Malko Tırnovo ve disi " 1939 / Goro ve Gorov / " Istranca folklor " BAS 1983 / KurtuluşRus- türk savaşını başlatmak için , bugüntarih - 24 Nisan (12 Nisan , eski stil ) 1877, yakında teslim olacağını altın tonRus İmparatoru birkaç onlarca , Bulgaristan büyük vaatleri savaş trenler kullanarak . Paranın bir kısmıSofya Üniversitesi " Kliment Ohridski " yapımı için kullanılmıştır . Ayrıca o Türkiye'ninbütün murabe ödemeye hazır olduğu ile bir savaş başlatmak istiyor ,Rus Çarı elçiler gönderdi kaydedilir , askerler , dul ve çocuk ve mühimmat Soldati'ye maaşları . Ne yazık ki ,Rus Çarı ( her ne kadar onun için bir heyet gönderdi ) bir savaş başlatmak için işe değildir . Valchan lidere atfedilen bir diğer özellik deTürk beyleri tarafından değil sadece hazineleri , fakateski Roma ve Trakya hazineleri olduğunu . Ama hepsi tek bir amaç için oldu - Bulgaristankurtuluş için. (Tamamen geçti )kurtuluş sonra insanların eğitimli olması , yurtdışında eğitim için birçok gençleri gönderdi . Birçok ve Bulgaristan'da Valchan liderinadı ile ilişkili yerlerde . O Braila öldü , Martin'i pop onun en yakın arkadaşı ve arkadaşı ile yaşamaya gitti ... CHIEFTAIN VALCHAN şüphesizen ünlü Bulgar isyancıların biridir . Onun adı Istranca Sakar değil, Orta ve Doğu Balkan Dağları değil , sadece bilinir ki kuzey Bulgaristan'da bile yerler . Eski Osmanlı İmparatorluğu'nunAvrupa kısmındazayıflamış merkezi otoriteye ve kaos sırasında ,18. yüzyıl sonları ve 19. yüzyıl başlarında yaşamış . O çalkantılı yıllarda dezavantajlı Bulgarlar ama aynı soyguncular ve onun yolunda her şeyi perişan Kırcaali ordularını gruplar tarafından oluşturulan haidouk bantlar sadece dolaştı . Bir bu karışımı ve muhtemelen Valchan liderişirket oldu . Efsaneler, onun Istranca bağımsız bir bölge oluşturmak için organize bir hareketi oluşturmak için hazineleri kazanıyor söylüyorlar . O zaman, böyle bir düşüncenin bazı başlangıçlar vardı , ama pekgelen güdü olmuştur - ama GSzaman Rakovski'nin fazla yarım asırdan kalmıştır . Nerede Valchan doğdu ? Kuşkusuz Istranca vetam yeri 3. versiyonları vardır . 1. . Şimdi Türkiye'de yaklaşık 15 km içinde Copán Village , . Malko Tırnovo güneydoğu zaten 2 gitti . C. DELIEVA , yaklaşık 5 km . güneyinde

29 sayfa

Malko Tırnovo şimdiyer Türkiye'de de , gitti ; 3.Malko Tırnovo . Çeşitli efsaneler ,büyük olasılıkla yerköy DELIEVA olduğunda . Yakındaki köylere gelir Ancak, bir kez bu neredeyse hiç fark yaratıyor . ( Vulchanovo dnesh. ) köy Tagarev alanı ve Fakia ilebilinen ilk ilişkilendirmek . Babalık çizgi Bimbelovtsi Fakia büyük bir aileden geliyor . Bimbelovtsite Momchil torunları ,birleşik Bizans ve Türk askerleri ile bir savaşta 1345 yılında öldükten . Aynı cins Stefan Karadza olduğunu. Bir başka kaynağa göre : " 1793 yılında 40 yıl daha eski Valchan Kostadin ve kardeşi dedesi Delyu gitti . Bu Istranca Sakar içinde Valchan Hristo Vojvoda ünlü bağlanır . Valchan 18 yasinda uzun boylu ve bıyıklı uzun siyah saçlı ve parlak gözler güvercin ile iriyarı olduğu ... " Bu ifade kolayca Valchan Vojvoda veya yarık Angelov Pandurski doğmuş olduğuyıl hesaplayabilirsiniz - Osenovlag yılında 1775 doğumlu . O bir asi haline nasıl iddia edilen hazine tuttumağaralar , biri mi? Bütün kaynaklar onun bir çoban babasının koyunlarını otlatırken oldu katılıyorum . Rada isimli köyüne gelen bir kızı sevdi . Köy, ancak, aynı zamanda onu sevdi sonrası Türk " Subash " oldu . Ona dışarı yendiKonakbok Valchan bağırdı ve daha Rada aramak için onu tehdit etti. Kendisi kaçırıldı ve eşi götürdü . Valchan önceki hayatı terk etmeye karar verdi . Birkaç gençleri toplanmış , silah almak veormanda çıkıyor. İlk görev Subashes öldürmek oldu . Onu öldürdü ve Rada kendinizi aldı , bir gece ona saldırdı . Kısa bir süre sonra , ancak, Rada vuruldu ve öldü edildiğiTürk orduları ile bir savaş başladı . Türk yöneticilerin karşı diğer misillemesi size sivilleri taciz izin sonra . Ana endişe , ancak, dekolmanı Sultan hazinedirler soygun vardı . ValchanSultan Sekreterikonumuna yükseldi Kara Emin Ağa adında çok değerli asistan Türk'ü vardı . O Hazine ve Valchan kesişme ve soygunhareketi hakkında bilgilendirdi . Yağmaçoğunluğu gizli , ve diğerleri isyancılar İstanbul'da ya da ev uçlarıkışları harcanmaktadır . Böylece yeni para - mahmudieta yazdırmak için komuta soygun üzüntüsüne bir efsane sultana göre . Bu yeni mahmudieta birkaç Kara Emin Aga bulundu sonra, o zan altında düştü ve İstanbul'a kaçtı . Daha sonra Bulgar kız kaçırma Valchan emriyle öldürüldü . Valchan lideri Istranca Dağı başlangıçta hareket ve daha sonra 70 kişilik büyük bir kalıcı bir grup Doğu Bulgaristan genelinde davranmaya başladı toplamak . Bu Istranca Dağları ve Sakar , Doğu Balkan Dağlarıhalk geleneğinde bir çok ünlü bir kişilik. Onların kararlarında acımasız korkusuz asi . En yakın arkadaşı onun pop Martin oldu . İlk yılında bir sancaktar Kara haydutuvane Nikola olduğu gibi , daha sonra Stoyan berberin ile değiştirilir . Kara Nikola İNCİana destekçisi haline geldi . Bükreş , Vladimir Rakovskiy'in amcası Yüzbaşı George Mamarchev (1786-1846) ile 1811 Kurt toplantıda . Rakovski'nin anılarında Valchan Voyvodası Bulgaristan'dadevrimin" babalar" ile yakın ilişkiler sağlandı " babam . Chernin Nikola duhovniy " , ve onların çabalarını finanse ettiğini doğrulanmamış raporlar vardır ... Kara Nikola hakkında yazdı . Valchan O yıllar için grup lideri açtı ve o yapmış çok iyi şeyler , o bir taş köprü Mutludere kurmak için masonların ödediği bilinmektedir . aynı zamanda hazır Türkiye ile bir savaş başlatmak istiyor ,Rus Çarı elçiler edildi gönderilmiş olduğu kaydedildi tüm maaşlarını ödemek ve asker murabe için

30 sayfa

Komünistler Valchan lideri altın keşfetti

Primorsko Balıkçılar söylüyor : Komünistler Valchan lideri altın keşfetti!
Yani adında gizemli adam alan Aslan Head yakınlarındaki sakrovishteto.Skalnite nişler gömüldüğü yerde o Valchan lideri nabezi.Golyamoto hazine avı hazine sık sık tabidir biliyor övünen muhtemelen zaten , iki yüzyıldan fazla arayan hazine avcılarının nesiller Ropotamo kıyılarında bulundu . Primorsko neredeyse kaybolan Yerel balıkçılarhazine bulunabilir umuyoruz . Valchan liderinin en ünlü isyancı Istranca

Efsane o yerdeRopotamo ağız çevresindeki alandaTürk Hazine soygun yoluyla edinilen anlatılmamış zenginlikleri parçası , gömüldüğünü söylüyor . Başka bir rivayete göre o, Balkan Dağları'nıneteklerinde partisinin bütünhazine gizlidir . Bir hazine avı efsanesi bilegalerileri deniz mağarada bir servete mal altın ve değerli taşlar sadece sular altında dar tünellerde bir dizi geçtikten sonra ulaşılır hangi söylüyor . Ancak, böyle bir geçiş bile Primorskoen deneyimli vodolaz.Ribari için bir sorundur , ancak aranmalıdır altın Valchan liderin hiçbir nokta olduğunu söylüyor. Orada sadece bir efsane olduğunu , ancak çünkü uzun havada değil çünkü . O özel, eski komünist rejimin temsilcilerinden oluşan bir ekip gönderdi Primorsko'da geldiklerinde ne diyeceğim , 1970 yılında oldu . OnlarRopotamo ve Maslen veağız arasındaki bir metal detektörü Arkoutino , Pearl civarındaki körfez alanı veplaj ileormanda etrafında seyir birkaç haftakasabasına yerleşmiş . Onlarefsanevi asihazine duydum ne uzun uzadıya yerel insanlarla röportaj . Yani bir tanığın geldi . Halk anılar onlara göre altın bulmak için nasıl bir gizli hazine arayanların ortaya ,insanın yalnızcailk adını korunur . O Yani dedi ve bir tekne veRopotamo ağzında bir kabin vardı . Valchan liderinen yakın yardımcılarından biri - o geçmiş yıllarda Yani bizzatalanda haidouk hazinemezar bir katılımcıyı biliyordu çok söylendi . Çoğu kişi onun öyküsünü inanmıyordu . Yani , ancak, inatla senihazineyi çıkarmak için kazmak için gereken yereisyancı , o tam olarak söz edilmemelidir alındı ​​zaten çok eski , eski haydutin.Spored yemin , gelenhazine gizli olduğunu sırrını öğrendiğini iddia . Sadeceyaklaşık konumunu göstermektedir. Tüm Jani güvensizlik tarafından hayal kırıklığına******** insanlara sırrını karar verdi . Düşünce gizli hazine nerede bir gece , onları aldı , onlarzemin büyük trap.Oshte gizemli ziyaretçi gitmiştiertesi gün "Yasak Kelime" ve asla ortaya çıktı . Zlatotarsacheskata payı sırasındabulgu hazine veya herhangi bir diğer değerli eşyalarınızı onaylamak veya reddetmek isteyen hiçbir görgü tanığı . Olay, birçok yerel insan gücü elçileri , onlar için ne arıyor bulduk ve nego.Nikoy söylemek ve bu hikayenin hangi kısmı doğru olabilir ile yapmamışlar gibi insanlar kendilerini yeniden ortaya inanıyoruz neden oldu . O kesinlikle kimin hayal modern bir hazine avcıları onları dinlendirmek vermez inanmıyordu ve efsaneler demek Valchan lideri , zordefineyi aramaya devam ediyor .

31 sayfa

Rezerv Ropotamo toprakları doğal yerlerinden gelen tükenmez . Kara koylarından ulaşılmaz gizleme , birbirine benzemeyenbirçok Burunları arasında .
Sadece birkaç kilometre Ropotamo bir büyük ve derin dere nehir döner veKaradeniz'inen güzel nehir ağızlarında birini oluşturur . Ormanlarla kaplı ve adeta dağlık Bu kompakt bölgede , birçok yabani hayvanlara evTraklarzaman , binlerce yıl öncesine dayanan tapınak ve kalelerin kalıntıları korunur .
Nehir" Aslan Başı " dır. İnanılmaz doğal yaratılış ,rezervyüksek yerlerden birinin üzerine tünemiş tuhaf kaya oluşumu var .
Hakkında pek çok efsane vardır " Aslan Başkanı . "Üstünde bunlardan birine göre sahip olduğu , derin bir kuyu olan büyük altın hazine gömülü . Valchan ünlü isyancı lider, bunun tutuştunehir ağzı , altın bir sürü taşıyan Türk gemisine sokulmuş ve altın iyi yerleştirilir . ' s neden" Aslan Başı " Vulchanovo lahana denirkale .
Burada diğerlerine göre olanmistik kale Ranuli ve " Aslan Başı " tutun . Duvarlar , muhtemelen mancınık için kullanılan taş topları ve bir ortaçağ kilise garanti arkeologlarınkalıntılarının kalıntıları inanmak BurasıTraklar tarafından inşa edilmiş bir kale idi, daha sonra Bizanslılar ve Bulgarlar tarafından yeniden inşa edildi .
Kaya oluşumu " Aslan Başı " 1974 yılında bir dönüm noktası ilan edildi

32 sayfa

Efsaneler diyor ki :
*****" Tanrı ve kurtarılmış Bulgaristan'da Bulgar gençlik profesörler hakkında bilgi edinmek için böyle büyük bir okul inşa etmek için onun rehin Karlovo uygulanmasındankardeşler Evlogy ve Hristo Georgiev atananrahip Martin , tarafından kutsanmışinsanlar önce yemin Kurt lideri ! Bilgili Bulgarlar aramak ve onlara ve daha birçok Bulgar gençler hem de yaptığı gibi , öğrenmek için yurtdışına göndermek için onları yapraklarıvasıtasıyla yükümlüdür Üstelik kardeşler .
*****Ben gıda, giyim ve satın almak veana bilgisayara iletilen silah ilekurtuluş askerleri desteklemek için , Bulgaristankurtuluşu için morabeto başladığınızda onları teklifleri . Her durumda , ağalar veya Bulgaristan gelecekteki yöneticilerinelinde altın vermeyin !
*****─ ellerinde , insanlar hiçbir şey kalmayacak ! - Onları dedi . Sonunda herhangi bir bahaneyle herkes onlara bu altın kim verdi söyleme ücret! Ve diğerleri , hangi ticaretin geliştirilmesi için kiliseler , okullar ve fabrikalar inşa etmek , ve para ile yetenekli insanları desteklemek , küçük değildi hazine !
*****─ Ben size bir hazine size çok kalacaktır için o kadar büyük ki ! - Dedi ve tekrar tekrarlanan - Ama bu altın var kimseye bir kelime "

33 sayfa.

Bulgaristan'ın coğrafi konumu, eşsiz bir merkez yapar - iki ana yönde bir kavşak : doğu - batı ve kuzey -güney . Avrupa'dan Asya'ya giden herkes Bulgaristan geçmelidir . Kuzeyden gelenler için aynı. OnlarKaradeniz üzerinden koşamam ve karada Bulgaristan'ın geçecek . Hava koşulları yaptın onu cazip bir ülke ve bir kez onu ziyarete gittiği ve takılar tadı herkes zaten kendi isteğiyle veyahalk ile bir kavga ya da onu kabileler ve milletler önce gelenler , onu terk etmek isteyen ve kendi topraklarında yerleşmiş değil . Bu bölge birbirlerine sayısız kabileleri ve ulusları bir araya geldi ve katledildiler .
*****Romalılar burada uzun hüküm ve doğal kaynaklarını emmek . Bulgar topraklarındaRoma İmparatorluğu'nun altınana tedarikçisi oldu . Bulgaristan pek çok eski Roma mayın ve mayın veRomalılar tarafından açılan " Altın Dağı" olarakadı " altın " ile bağlı yerler ve nehirler pek çok isim var ,nehir " Altın Panega " " Troyan altın madenleri ile ilgili Zlatograd " -Rodop Dağları ve bunun gibi daha birçok maden yatakları ile ilişkilidir . Orada Bulgar topraklarıOsmanlı'ya girerekyere yıkılan birçok kaleler , kale ve kaleler inşa edildi , ama insanlar onlaryerlerinisimlerini tutmuş . Ve Avrupa'da olduğu gibi , sadece Yugoslavya Niş onları ayırmış eğer Bulgaristan'da hiçbir kaleler , olduğunu kabul edilmemelidir olamaz . Onlar Yahudi ailelerin büyük gruplar yerleşenilk kara hala ağırlıklı olarak Bulgaristan ve kıyı Strandja oldu .
*****Haçlı Seferleri Bulgaristan'a geri gitti ve pek çoğu üzerinde kemiklerini yapmamışlar . Ancak bu topraklarınen kalıcı Trakyalı Bulgarlar, genel nüfus için kabul edilir ve dağlar , nehirler ve manzaraisimleri kalıcı izler bırakmıştır , ve eski tarihi ve edebi yazılarında tarif edilmiştir yaşadı . İşte şanlı ve güçlü ülkeleri gelişti . Güç zengin krallar ve yöneticiler ve çok yüksek bir kültürü vardı. Butarihi anıtlar ve arkeolojik buluntular ile kanıtlanmıştır . Eski altın ve gümüş takı ve güzel takı işleme ve elmas , altın ve gümüş yaldızlı bardak , sürahiler , küçük şişeler, tepsiler ve konteynerler ile çiviliuluslarınzenginlik değil, sadece konuşmak değil, aynı zamanda son derece yüksek kültür Trakyalı Bulgarlar ve Bulgaristantopraklarında kendilerinden önce yaşamış insanlar.
*****Her şey yüksek kişisel kültürü ile yerel ustalar uzmanlar tarafından yapılır . Sıkıntı veya dış saldırılardan içine düşen tüm bu zengin ülkelerinkurtarma ya döndükten sonra onları bulabilirsiniz umuduyla ,toprakbağırsakları kendi zenginlik saklanıyor . Bu nedenle barınaklar vehazineleri böylece aniden açılması ve yağma , ve onların halefleri bazı kağıtları , gösterge niş ya da efsanelerini yapmamışlar bulmak tarafından sağlanmaktadır .
*****İşte bu belgeler arasındaVatikan Kütüphanesi'ndeRoma arşivlerinde bulundu ve onları Bulgaristan'da hazineleri aramak için izinSultan Mahmud II , teklif edildi . O , diğer taraftan İbrahim Paşa'ya bu görevi atar.
*****Bu iş için, onun insanlar aracılığıyla , Bulgar isyancı lider Valchan öğrenme . Okaravan ve belgeleri yakalamak için yönetir , ve on beş yıldır hazinelerini ortaya ve İbrahim Paşa ile hazinelerini bulur . Gizlendikleri yerlerden uzak taşınan hazineleri , ve kendi koyarak niş değiştirmek , yerlerini terk edenlerin çoğu.
*****Tüm barınakları yeni belgeler yapmak için , onları kurtarmak için Valchan İbrahim Paşa'yı veren kopyaları ve Bulgaristan kölelikten kurtulmuş zaman , bu hazineleri onların yeni ülkeyi hazırlamak için izinBulgar insanlara vermek .
*****Yeni barınaklar şey gösterdi ki kamufle ve burası bir şey olduğunu tahmin edilebilir . Sadece iki tanesi gerekirse altın çıkarılabilir hangi aracılığıyla gizli bir giriş yaptı.

34 sayfa

Onun Valchan lider etrafında hazine arayan defineciler

*Hiç Arkeologlara bilinmektedir taş köprü gizlenen YAKIN Kapinovo manastır . Fazla altı yüzyıllartesis, sağlam duruyor , ve bu konuda bilgi defineciler hikayeleri sadece yüzüne çıktı.
Ünlü lideri Valchan ve asistanı Martin öyküleri hayran değil hemen hemen hiçbir hazine avcısı pop oTürklerden altın çalmak ve Kapinovo Hainboaz içinvadinin farklı yerlerde gizlemek .
Hazine avcılarıhikayeler tam da gitmek, amaköprü almak içinBölge Tarih Müzesi Ivan Tsarov Müdürü ile " Mücadele " , bizçalılıklar arasında bir saat ve gerekli dikkatli Peering ilgiliydi .
Bumanastırın yukarısındanehir yatağındaormanlar ve çalılar gizli kalır gibisite uzmanlar tarafından değerlendirilmemiştir . Kendini Tsarovbölge ve bizim topraklarda bu çağınbirkaç birinde eşsiz şaşırtıcı derecede iyi durumda olanköprü , şaşırdım .
Buhazine KonstantinopolisyolundaBalkan Dağlarını geçtikten , soygun Türk hazinelerininalanı çevresinde olurmuşünlü Valchan lideri gizlibir yer için bir girinti (skar ) olarak kabul edilir .
Nehir sevinç üzerinde yükseltilirköprünündibinde üç yerde , bir delik oyulmuş ama bu hazine avcılarıgüney kıyılarındanköprüyeyaklaşımlar birkaç diğer kuyulardan çevresinde belirgin scurried var .
Zaproleti tarafından ,köprü,yoldan veağaçların arasında gizli olduğu gibi nokta neredeyse imkansızdır . Yeşil o zarar tutulur , fakat onun varlığı sadecesadık dağcıların ve avcıları bilinmektedir .
Ağaçları leafing zaman ,köprü erişilemez hale gelir . Bu " Yovkovtsi " yönünde Kapinovo manastırın sonrayolunsolunda yer almaktadır . Onun yanında hiçbir yoludur , çünküdar bir geçit oluşturulmuşturnehrindik bankaların ulaşmak neredeyse imkansızdır . Bir yaklaşım olmadığını görülebilir.
Köprününtonoz mükemmel durumda , taşlar işlenmiş ve mükemmel uyum ,eklem kanıtladığı ve usta bir işçininişi olduğu bir kanıtıdır vardır .
İlk muayenesinde Upon Müzesi BOSS teçhizatın Helena ve geçitler içinyolun bir parçasıydıİkinci Bulgar Krallığı'nın buldu .
Kaya onu tekrarGlagolit alfabenin harfleri kullanan Alt , oyulmuş . Çapraz - Sağ elgüneş ve ay veortada gösteriyor . Ivan Tsarov dikkatlice okumanızı sağlar metni vurdu . Ona göre ,köprü dikkatle muayene edilmelidir ve kültürel miras ilan edilmesi ve çevresindekialanı ağaçlar ve erişim sağlamak için çalılar temizlenir . Olağanüstü Tesisin çok yapıdır. Nehir bilekudretli suları barındıracak şekildetonoz inşa edildi . Tonoz çeşitli yerlerde ekstra güç için güçlü metal klipleri sıkışmış. Neyse ki hazine avcısı işgalleriköprü zarar başarısız oldu ve neredeyse tamamen korunmuştur . Yanında mineral bahar büyük olasılıkla seçildiği dışarı fışkırıyor vetesisinkonumu , dedi Tsarov

,,,ustalarim elimde bulunan kitabin hepsini kopiyaladim ,,

Son düzenleme:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: Valchan lideri - Bulgar rebel

Ahh ersan ustam ah
Bunu okurken çok yoruldum:(
Eline sağlık(alkış)

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Bulgaristan'da Martin'e sol yavrular pop, ancak bunun hafıza nesilden nesile aktarılır. Benim hesaplama ile onun büyük-büyük-büyük-büyük-büyük-büyük-büyük torunu değilim. İşte benim dedem biliyorum Pop Martin ailesinin tarihçesi.
Martin Pop muhtemelen Kırmızı, Rouse köyünde doğdu. Her yerde Batı Bulgar topraklarında bir rahip olarak görev yaptı (bazı efsaneler o Vratsa servis söylüyorlar). O yerel Türk Paşa'yı izlemekte çok güzel bir kadın vardı. Bir gün o pop Martin ve eşi ziyaretini davet etti. Pop Martin kahve içmek için Türk kaldı ve kadının kadınlar için Hanım'ın odası tarafından çekildi. Pop Martin bırakarak başladığında, karısını çağırdı, ama Türk'e izin vermeyin. Sonra Martin defrocked öfkeli ve (bir balta ile doğranmış efsane kamelaukion gibi) bir asi oldu. , Valchan lideri gruba katıldı, Türkiye'yi sarsan ve çoğunlukla eşi için intikam için Bulgar arazi üzerine gitti. Türk Paşa kervan Balkan Dağları geçti bir kere. Pop Martin ve onun milis Türk karavan bekledi ve ona saldırdı. Paşa yakalandı ve öldürüldü onu ve karısı (bazı o, bir mağarada diğerleri onu kilitli demek - o parça parça kesme olmuştu) yakaladı ve acımasız bir şekilde öldürülen hayatta Türk'e verdi çünkü. Karavan sürdü zenginlikleri yağmalandı ve sakladı. Sonra haydustvoto ve kurt lideri ile yaptığı ünlü dostluk devam. Valchan lideri için Martin'i dekolmanı muhtemelen miras voivodship pop, Martin pop önce öldü. Razpopiliyat pop zaman yeni bir kadın kiminle aynı zamanda Martin adlı bir oğlu var Peter Halbyuv adında bir oğlu vardı, bulur. Martin Türkler tarafından vurulduktan sonra köyünde (Chiprovtzi batısında) yakın Martinova Martinovo çekiç öldü Pop. , Kuzu postuna sararak ormanda çekiç gizleyerek ve köy halkı onu hallettim, ama onun yaralarını öldü. Pop Martin torunu Razpopovtsi çok zengin ve varlıklı belediye başkanı oldu ve dağlarda isyancı grupları sponsor ve isim Martin Petkov ile ünlü oldu - defrocked (dedesinin kabul takma). Bu ad yaşadığı köyde cinsinin Razpopovtsi Razpopovtsi adından geliyor, Martin defrocked. Bugün köy Elena şehrin bir ilçesidir. Köy hala pop Martin torunlarının ev duruyor. Stanyu, Petko ve Mary - açıldığında yıl önce, yağmur yağmaya başladı, kan nehirleri üç çocuğu vardı defrocked 1878 Martin Rus-Türk savaşı sırasında Helena acımasız katliamdan sonra kuru oldu, aktı. Petko pop Martin doğum yeri yakınında, Kızıl su köyünde yerleşti. O Bacho Kiro ve Hariton ve dekolmanı, bir elçi bir oğlu, Nicholas, Devrimci Komite Giurgiu üyesi ve Türkler tarafından çevrili Dryanovski manastırında isyancılar tarafından öldürüldü.

Ersan işine yararsa bunuda incele,,,Ama senin ilk yazdığının ilk kitabını bulmanı söyledim.
Burada yazılanlar isimleri teyid eder,fakia bizim topraklarımıza yakın ama bg. topraklarında,,,

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

fenerli ustam bu eşkiyalarin kitaplarini nerden bulabiliriz?

Ersan basım yerinde bulunuyor ona sormak lazım,,,sonradan yazılanlar var ama ersanın işine yarar,,,bize ilk yazılan dışı siyah renkti zannedersem,olanda cebinde hazine gizliyormuş gibi gizliyor.Saklayanlarda şunu bilmelidir'ki onunla ancak tılsım olan yerleri yazar kolay gelsin:confused:

Kervan07

Admin

ersan ustamda varsada bulgarcası vardır..yani bu kitabın türkçesini arasak bulamazmıyız? o sizin dediğiniz siyah kitap acaba hangi yıllar basılmıştır..ben hazinesinin peşinde değilim zaten ona vaktimde yok. benim merak ettiğim hikayesi..teşekkürler yorumlar için

ersan

Admin

ersan ustamda varsada bulgarcası vardır..yani bu kitabın türkçesini arasak bulamazmıyız? o sizin dediğiniz siyah kitap acaba hangi yıllar basılmıştır..ben hazinesinin peşinde değilim zaten ona vaktimde yok. benim merak ettiğim hikayesi..teşekkürler yorumlar için

ustam bu bilcan voyvoda icin okadar cok basilmis hikaye varki nekadar doru bilen yok.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Kitap 1978 önce basım
Bunlardan yakalananlar olduğu ve yedikulede gözlerine mil çekildiği yazıyor,,,içinde değirmenci eminin yanındaki stoyan tarafından öldürüldüğü,Edirnede bir paşanın kızını kaçırdığını ve adının fatma olduğu,notları tutan papaz martin olduğu,,,en son adamlarının hepsinin zehirlediğini ve geriye yalnızca 4 kişi kaldıklarını ve aşçının delirdiğini at üstünde gezerek öldüğünü anlatıyor hikaye,,,
Onlar hikaye olsada içinde çok not edilecek bilgiler şifreli olarak yazılmış.:)
Not;bazılarında resimli işaretleri ile olanlarda var...Karıştırılmış şekilde...:confused:

Kervan07

Admin

ustam çok sağol zahmet edib yazmişsin..bu kitabi mutlaka okumak isterdim fenerli ustam.
inşallah bir gün nasib olur:) tekrar teşekkürler