Yeni yılımız (1444) tüm Müslüman kardeşlerimize hayırlar getirmesi dileğiyle... | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Yeni yılımız (1444) tüm Müslüman kardeşlerimize hayırlar getirmesi dileğiyle...

Abdullah313

Kullanıcı
Sene Sonu Duası ve sene başı duası ;

(lütfen, ayeti kerime değil veya sahih hadisi şerif değil diye muhalefet edecek olan hiç okumadan çıksın, zira maksat münazara veya niza değildir, ehli sünnet kaidesince inananı bağlar meselelerdendir).

Hanefi mezhebinin usulü fıkıh düsturlarında " akaid meselelerinden olmayıp, ameli hususlardan olan ve faziletine inanarak yapılan amellerde inşaallah (Allah kulun zannı üzeredir, Allah hakkında hüsnü/güzel zanda bulununuz) gibi müjdeler nail olunması umulur" kaidesi mucibince kulunu af için sebepler halk eden Rabbimizden faide umarız...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220729-090506_Chrome.jpg
    Screenshot_20220729-090506_Chrome.jpg
    384.7 KB · Görüntüleme: 3

Abdullah313

Kullanıcı
1659075770665.png
“Ey Allâh! Senin razı olmayıp beni nehyettiğin şeylerden bu sene her ne yaptıysam, ben onları unuttum, Sen ise unutmadın. Bana ceza vermeye kadirken mühlet verdin ve ben Sana karşı gelme cüreti göstermişken beni tevbeye davet ettin. Ey Allâh! Ben bütün bunlardan dolayı Senden mağfiret diliyorum. Beni bağışla! Ey kerem sâhibi! Ey celâl ve ikrâm sâhibi! Senin râzı olup bana sevap vaadettiğin hangi amelleri bu sene işlediysem, Senden dilerim ki, onları kabul edesin ve Senden ümidimi kesmeyesin! Ey kerem sâhibi, kabul eyle! Efendimiz Muhammed’e ve âl-i ashâbına salât-ü selâm eyle!” derse, şeytan: “Biz, bir sene yorulup bu günâhları işletmek için zahmet çektik, o bir anda hepsini sildirdi!” deyip yüzüne toprak saçarak kaçar.”
(Allâme Safûrî, Nüzhetü’l-mecâlis:1/156; Mâü’l-ayneyn, Na‘tü’l-bidâyât, sh:165)

Abdullah313

Kullanıcı
SENE BAŞI DUÂSI (cumartesi sabah okunacak)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220729-092451_Chrome.jpg
    Screenshot_20220729-092451_Chrome.jpg
    375.1 KB · Görüntüleme: 3

Abdullah313

Kullanıcı
‘Bütün hamdler, âlemlerin Rabbi olan Allâh’a aittir! Salât-ü selâm, Efendimiz Muhammed’in ve âl-i ashâbının tamamının üzerine olsun!

Ey Allâh! Sen Ebedî’sin, Kadîm’sin (başlangıcın ve sonun yoktur)! Hayy’sın, Kerîm’sin (hakikî hayat sahibi de, kerem sahibi de ancak Sensin)! Hannân’sın, Mennân’sın (son derece acıyan ve çokça lütuflarda bulunan Rabbimizsin)!

İşte bu yeni senedir! Ben bu sene Senden dilerim ki beni kovulmuş şeytandan ve onun dostlarından koruyasın, kötülüğü çokça emreden bu nefse karşı bana yardım edesin ve beni Sana yaklaştıran amellerle meşgul edesin.

Ey kerem sâhibi! Ey celâl ve ikrâm sahibi! Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle kabul eyle!

Allâh-u Te‘âlâ, Efendimiz ve peygamberimiz Muhammed (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)’e, âl-i ashâbının ve Ehl-i Beyt’inin tamamına salât ve selâm eylesin!’ derse, şeytan:

‘Biz bu kişiden ümidi kestik!’ der ve Allâh (Celle Celâlühû) ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.” (Allâme Safûrî, Nüzhetü’l-mecâlis:1/156; Mâü’l-ayneyn, Na‘tü’l-bidâyât, sh:165)

Şihâbüddîn es-Sühreverdî (Kuddise Sirruhû)’dan nakledildiğine göre; bu duâyı (sene başı duasını) âşûrâ günü üç kere okuyan o sene ölmekten emin olur. Zira eceli takdir edilen kişiye o gün bu duâyı bu şekilde okumak nasip olmaz!

bornovalı

USTA
Super Moderatör
‘Bütün hamdler, âlemlerin Rabbi olan Allâh’a aittir! Salât-ü selâm, Efendimiz Muhammed’in ve âl-i ashâbının tamamının üzerine olsun!

Ey Allâh! Sen Ebedî’sin, Kadîm’sin (başlangıcın ve sonun yoktur)! Hayy’sın, Kerîm’sin (hakikî hayat sahibi de, kerem sahibi de ancak Sensin)! Hannân’sın, Mennân’sın (son derece acıyan ve çokça lütuflarda bulunan Rabbimizsin)!

İşte bu yeni senedir! Ben bu sene Senden dilerim ki beni kovulmuş şeytandan ve onun dostlarından koruyasın, kötülüğü çokça emreden bu nefse karşı bana yardım edesin ve beni Sana yaklaştıran amellerle meşgul edesin.

Ey kerem sâhibi! Ey celâl ve ikrâm sahibi! Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle kabul eyle!

Allâh-u Te‘âlâ, Efendimiz ve peygamberimiz Muhammed (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)’e, âl-i ashâbının ve Ehl-i Beyt’inin tamamına salât ve selâm eylesin!’ derse, şeytan:

‘Biz bu kişiden ümidi kestik!’ der ve Allâh (Celle Celâlühû) ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki melek görevlendirir.” (Allâme Safûrî, Nüzhetü’l-mecâlis:1/156; Mâü’l-ayneyn, Na‘tü’l-bidâyât, sh:165)

Şihâbüddîn es-Sühreverdî (Kuddise Sirruhû)’dan nakledildiğine göre; bu duâyı (sene başı duasını) âşûrâ günü üç kere okuyan o sene ölmekten emin olur. Zira eceli takdir edilen kişiye o gün bu duâyı bu şekilde okumak nasip olmaz!
S.A.
ALLAH (c.c) razı olsun ustam.
Sağlıkla, sıhhatle nice, nice senelere ulaşmayı nasip eylesin inşallah(amin)
Bu arada sizi tekrardan aramızda görmek güzel.
İşleriniz bereketli, Sağlık ve afiyetiniz daim olsun inşallah(amin)

Abdullah313

Kullanıcı
S.A.
ALLAH (c.c) razı olsun ustam.
Sağlıkla, sıhhatle nice, nice senelere ulaşmayı nasip eylesin inşallah(amin)
Bu arada sizi tekrardan aramızda görmek güzel.
İşleriniz bereketli, Sağlık ve afiyetiniz daim olsun inşallah(amin)
Aleykümselam. Allah cümlemizden razı ve hoşnut olsun. Bu rızaya ulaştıran hayatı yaşamaya muvaffak kılsın hepimizi. Amin...