Yılan işaretini ararken | Define işaretleri ve anlamları

Yılan işaretini ararken

Aygmen

Kullanıcı
1..video

2. Video

Ustalar video uzun diye kesip öyle yükledim.
Bilgi verebilir misiniz. Böyle birşey olabilir mi. Yeni mi. Bilmiyorum. Biz oraya yılan işareti aramaya gitmiştik. Amma bunu bulduk.
Arkadaşımızın işi vardı ve bize tarif ettiği yere gittik. Yılan işareti gördüğünü söylemişti. Biz bulamadık. Arkadaş ile tekrar bakacağım.

Ekli dosyalar

• 20220823_155727.jpg
    20220823_155727.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 32
  • 20220823_155716.jpg
    20220823_155716.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 32

TRUVA

Admin
Birinci resimdeki kayaya makina tut.İçinde paya var gibi ;) eski zaman dayıları paya koymuş olabilir. Sanki kasayı bulmuşsun gibi. Yazı günümüz yazısına benziyor..

Ekli dosyalar

• 20220823_155727.jpg
    20220823_155727.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 29

Aygmen

Kullanıcı
Birinci resimdeki kayaya makina tut.İçinde paya var gibi ;) eski zaman dayıları paya koymuş olabilir. Sanki kasayı bulmuşsun gibi. Yazı günümüz yazısına benziyor..
Teşekkür ederim. Videoya dair bir görüşünüz varmıdır ustam.
1. Ve 2. Resim aynı resim. Neden veya kim böyle bir yazı yazar anlamadım. Ama bakacağım. Yorum için teşekkürler.

KOMAGENE

Vip Üye
videodaki taşların konumu dizilişi bölgenin mezarlık olduğunu gösterir eğer bölgede yılan işareti bulunmuşsa kiliseye ait bölge olduğunu gösterir ve eğer yılan bulunursa yılan ile birlikte kilisesnin bir malzemesi bulunmuş olur
ayrıca x işaret dediğiniz şekli videoda tam çözemedim x değilde haç işaretiyse mezar yok x işaretiyse oraya en yakın tepeyi inceleyin taş yığma yada topraktan yapılmış mini tümülüs gibi x işaretinden emin olmak için işareti islatınız

Aygmen

Kullanıcı
Ustam ayrıca bu 10cm ila 15 cm arasında metale öten bir başlıklı (((nokta scuba dedektör, pointer ile baktık ama bir
bu fotoğrafını attığın alana yakın akan çeşme su akarı var mı. Var ise küçük şelalecik kademe düşümleri yapıp düze kavuşuyor mu sonra.
İnanın bölgenin yabancısıyım. Ama yılan işaretini tarif eden. Ve orada oturan arkadaşım ile bakarken dediğinizi düşüneceğim.

Sanırım çeşme var ama ne kadar eski bilemem. Şuan akmıyordu. Sanki kuzey batı yönünde idi. Çeşme.

Aygmen

Kullanıcı
videodaki taşların konumu dizilişi bölgenin mezarlık olduğunu gösterir eğer bölgede yılan işareti bulunmuşsa kiliseye ait bölge olduğunu gösterir ve eğer yılan bulunursa yılan ile birlikte kilisesnin bir malzemesi bulunmuş olur
ayrıca x işaret dediğiniz şekli videoda tam çözemedim x değilde haç işaretiyse mezar yok x işaretiyse oraya en yakın tepeyi inceleyin taş yığma yada topraktan yapılmış mini tümülüs gibi x işaretinden emin olmak için işareti islatınız
Anladım. Tekrar gideceğiz inşallah. Ve gittiğimizde. Dediklerinizi dikkate alarak bakacağım.

KANAS_USTA

Admin
Çeşme yahut ırmak vari su şartı var.
Çeşmenin bulunduğu konum önemli yol kenarimi duzdemi eğimli yerdemi ..vs
Burada esas olan şu; Çayırlık yer ve sulak yer.

Aygmen

Kullanıcı
Çeşme yahut ırmak vari su şartı var.
Çeşmenin bulunduğu konum önemli yol kenarimi duzdemi eğimli yerdemi ..vs
Burada esas olan şu; Çayırlık yer ve sulak yer.
Anladım ustam. Gittiğimizde. Dediklerinizi dikkate alarak resimlere çalışacağım inşallah