Zemin Oda Mezarı Işaretimi | Define işaretleri ve anlamları

Zemin Oda Mezarı Işaretimi

Turkishlion

Kullanıcı

Youtube tekrar yükledim önceki link açılmadı
Uzun zamandır bişry yüklrmrmiştim ama doğru bölüme mi yükledim bilmiyorum Dağda avda gördük burayı arkadaşlar biraz çalışmışlar bırakmış gitmişler ama işaretler sağlam gibi gelsi bana yer altı mezar odasımı eğer öyleyse nerede olabilir yardım edermisiniz sit alanı değilmiş. videoyu kendim çektim.
Ustalardan Yardım istiyorum. Yardım ederseniz sevinirim

Turkishlion

Kullanıcı
-1. Dakikanın dan sonraki yerde kazma işlenmeyecek kadar sert ama taş değil un gibi sıkıştırılmış aynı yerin toprak olan kısım kazılıp bırakılmış aşağı yukarı 3 metreye 4 Metre kare alan sert bölge
-Sadece işaretli kaya nın 1 tanesini devirmişler başka hiçbir işlem yok altını kazmamışlar

ÖMER HATTAP

Kullanıcı
Benim dikkatimi çeken Hz ömere atfedilen alttaki söz
kardeş bunun kaynağını yazabilirmi,şimdiye kadar hiç duymadım bana ilginç geldi
hayelin bir sınırı yok,ve insan hayellerinden dolayı pratiğe dökmeden hesaba çekilmez
insanın birçok hayeli vardır,bunların bir kısmı meşru şeylerdir,bir kısmıda gayri meşru
insan haram olan bir şey düşündüyse bunun durmu bu söze göre ne olacak,
Resullulah bir hadisinde,bir çember çiziyor, ortasından çemberin çok dışına çıkan bir çizgi çekiyor,ve buna şöyle bir açıklama getiriyor
çember insan oğlunun ömrü,onun dışına çıkan onun pilanları hayyelleridir.
öğrenmek için soruyorum,yanlış anlamazsınız inşallah.

Mirkut

Vip Üye
ALLAH teala sizden razi olsun OMER HATTAP usta. Biraz arastirdim bu sozun sahih oldugunandair hicbir kayit yok ve bu sozu osman r.a soylemis gibi lense ediliyor.
Bazen sozler ahiretimiz icin sikinti yaratabilir egerki bu sozu osman r.a soylememisse bu sozun bir aciklamasida yoksa bu Soz, basta ALLAH a subhane ve teala ve osman r.a iftira olur. Bizler muumin olarak kaynagini bilmedigimiz sahihliginden emin olmadigimiz sozlerden ve hatta supheli seylerden uzak durmaliyiz. Hakkinizi helal ediniz selametle saglicakla INSALLAH c.c

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
milletin çalıştığı yerde ne arıyorsun:D bilselerdi sana kalmazdı .bulgular aşağıyı vermiyor.
ilk çekim e başlayıp tekrar döndüğün yer ,o alanda tespit yapmanız gerekir.
tahmininiz doğrudur. zemin altı odalar.

Turkishlion

Kullanıcı
milletin çalıştığı yerde ne arıyorsun:D bilselerdi sana kalmazdı .bulgular aşağıyı vermiyor.
ilk çekim e başlayıp tekrar döndüğün yer ,o alanda tespit yapmanız gerekir.
tahmininiz doğrudur. zemin altı odalar.
İKİZCELİ KARDEŞİM ;
Kimin çalıştığını öğrendim ama burda birşey çıkmaz diye bırakmış. ilk başladığım yerin neresinde olabilir kaç metre civarına bakmamız lazım ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

esrarengiz2828

Kullanıcı
sunulaarın hemen yanından olur mezarı fazla uzaklaşma ve iki sunu taaşının arası ilgi çekici doğrusu selam vede dua ile nasip boşluk konturolu şart

Turkishlion

Kullanıcı
Benim dikkatimi çeken Hz ömere atfedilen alttaki söz
kardeş bunun kaynağını yazabilirmi,şimdiye kadar hiç duymadım bana ilginç geldi
hayelin bir sınırı yok,ve insan hayellerinden dolayı pratiğe dökmeden hesaba çekilmez
insanın birçok hayeli vardır,bunların bir kısmı meşru şeylerdir,bir kısmıda gayri meşru
insan haram olan bir şey düşündüyse bunun durmu bu söze göre ne olacak,
Resullulah bir hadisinde,bir çember çiziyor, ortasından çemberin çok dışına çıkan bir çizgi çekiyor,ve buna şöyle bir açıklama getiriyor
çember insan oğlunun ömrü,onun dışına çıkan onun pilanları hayyelleridir.
öğrenmek için soruyorum,yanlış anlamazsınız inşallah.
Ömer Kardeşim ; Estafurullah niye yanlış anlayayım ki sözü internetten buldum işin aslı araştırmadım da bu merakımıza uydun düştüğü için yazdım sadece başka şekilde düşünmemiştim ama haklısın