Dikili kaya | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Dikili kaya

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Değerli ustalarımın yorumlarını bekliyorum
Genelde tarihi yapılarn duvarlarında görülen değişik renk tonundaki taşlar yani kilit taşlarının kiriş ve kemerlerin bilhassa hamamlarda kullanılan duvar kesmelerinin temin edildiği kaya modelidir. Bu tür alanlarda düşük vergiden yararlanan halk kesimi olur. İlk etap eşkiya ile ilişkilendirmemek gerek. Yine eşkiya noktası olma ihtimali elbet vardır ama son kısım eşkiya gözüyle bakılması icab eden yerdir. Mezar alanı kısmındasınız. 1.60 ile 6 m. derinlikte değişkenlik gösterir. Çok umut bağlanılmaması gereken yerlerdendir. Asıl alan dizili kayalıkların veya toplu kayalıkların olduğu tepedir. Yön görseli ile konunuzu zenginleştirin. Diğer ustalarda görüşlerini bildirsin. Selametle

Kader25

Admin
Kayanın karşı tarafında kayalık var içinde kuyu var 13 basamaklı ustam

Karşısında bu kayalık var ustam
Ya burayı ben bizzat gördüm
Yada burayla alakalı sitede daha once.konu açıldı orada gordum.

Daha once burası ile alakalı konu açtınız mı?

TimuR964

Super Moderatör
MUHTEŞEM, Zievede fil aktında ağzında balık olan su aygırı örder ailesini baktığı arslan arkası köpek gibi göruyorum ben ,önceliğin ordeğin arkasındaki duz kaya sonrasında yıldız koyduğum yere cihaz kontrolu yapın yakınlarda mutlak su olmalı şimdilerde kuru dere olmuştur medeniyet işiyse hiç bılaşmayın kolayları al yüru.*ŞÜKÜR*delikli kaya.jpeg

TRUVA

Admin
Kardes Timur kardesimin soyledigi kayanin ucundaki noktayi test et.orada hediye kasa gibi bir sey olabilir . Solda isaret ettigim noktadaki kayanin burnu yamaca dogru bakmakta. Ok yonunde yamacta 100 m civari bir tumseklik olacak .varsa esas malzeme orada. Inceleyip resimle goreyim .

Ekli dosyalar

• 20240427_214119.jpg
    20240427_214119.jpg
    819.1 KB · Görüntüleme: 15