Hepiniz Biliyorsunuzdur Ama Bu Sembol Nerelerde Ve Ne Anlatır

Kafkaslı

Vip Üye
esselamualeykum

sorun arkadaşlar hiçmi sorunuz yok
hiçmi merak etmiyorsunuz

Kafkaslı

Vip Üye
Aleykumselam hocam sorum bu sembollerin sadece lahitlerdemi kullanıldığı ve derinlik ortalaması nedir sizce

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esselamualeykum
esrarengiz2828 hocam şu konuyu iyi anlamak gerek, hiç bir mezar işaretinde şu kadar derin olur bu kadar derin olur yüz adım gideceksin
on metre kazacaksın demez her şey alanidir .mezarı tanımada ve bulmada işaretleri çok iyi okumalıyız.
işaretleri okuyamadığımız ve karekteristik özelliklerini tanımadığımız için.
mezarları bulamıyoruz bir mezar işaretinin.bulunduğu ortamdam uzak olması mümkün deyil.
bu tip ölçüler :gizem, derinlik, mesafe EŞKİYA ve yahutta HAZİNE GÖMÜLERİNE veya haritalara YAPILMIŞTIR
mezarlarındaki ölçü işaretteki işcilikte gizlidir değerli olup olmadığıda buna bağlıdır.
definecilikte kullandığımız az işcilik çok işicilik mantığı ile mazarDAKİ gömüsünün ne olduğu anlaşılır
bu na benzeyen işaretlerinbir çok versiyonları vardır esrarengiz2828 hocam
bazen bir kilise veya ibadet hane lerde kullanılsada bu işaret nerde görülürse görülsün lahit veya mezardır

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hattap hocama bir soruda ben sorayım bu tarz bulgularda kabartma yapılan işaretlerin işi daha kolay oyma yapılan işaretlerin işçiliği daha zor deniyor doğrumudur doğruysa neden bu yöntem tercih edilmektedir...

Kafkaslı

Vip Üye
Hattap hocama bir soruda ben sorayım bu tarz bulgularda kabartma yapılan işaretlerin işi daha kolay oyma yapılan işaretlerin işçiliği daha zor deniyor doğrumudur doğruysa neden bu yöntem tercih edilmektedir...

esselamüaleykum
öncelikle hepinizin affına sığınırım. Cehalet en kötü ve en tehlikeli şeydir.Bilmemek ayıp değildir.Öğrenmemek ayıp olur.Bizlerde burada nazizane bilgilerimizi paylaşıyoruz.doğrumuzla yanlışımızla.yanlış olanları doğru bilen arkadaşlar düzeltirler,doğrular zaten doğrudur arkadaşlar.

Lacivert24 hocam tam tersi kabartma işaretin işciliği ne kadar tüzenli ve çok ise , işciğide o kadar zordur. işaretin fizki görünümü değerinin nekadar önemli olduğunun ifadesidir.
bazı yorumcu arkadaşların deneyimi olsa gerek, oymanın derinliğine göre gömünün zor olduğu tezini öne çıkarmışlardır.
eğer bu gibi tecubesi olan arkadaşlarımı varsa paylaşsın bende menun olurum inşallah.
ama benim araştırmalarımda kabartma işaretlerinin daha zor, oymanın daha kolay olduğu yönündedir.

KANAS_USTA

Admin
esselamüaleykum
öncelikle hepinizin affına sığınırım. Cehalet en kötü ve en tehlikeli şeydir.Bilmemek ayıp değildir.Öğrenmemek ayıp olur.Bizlerde burada nazizane bilgilerimizi paylaşıyoruz.doğrumuzla yanlışımızla.yanlış olanları doğru bilen arkadaşlar düzeltirler,doğrular zaten doğrudur arkadaşlar.

Lacivert24 hocam tam tersi kabartma işaretin işciliği ne kadar tüzenli ve çok ise , işciğide o kadar zordur. işaretin fizki görünümü değerinin nekadar önemli olduğunun ifadesidir.
bazı yorumcu arkadaşların deneyimi olsa gerek, oymanın derinliğine göre gömünün zor olduğu tezini öne çıkarmışlardır.
eğer bu gibi tecubesi olan arkadaşlarımı varsa paylaşsın bende menun olurum inşallah.
ama benim araştırmalarımda kabartma işaretlerinin daha zor, oymanın daha kolay olduğu yönündedir.

Ustama katiliyorum