İlginç Bir Yapı Destek

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Yok hocam el işçiliği var.
Ben el işçiliğine dair hiçbirşey görmedim ama toprak yapısına bakılırsa oraya radar da tutsanız birşey çıkmaz. Çünkü bu toprak yapısı gömüye saklamaya ait toprak yapısı değil. Bu tür işlemde toprak en az üç aşamadan geçer milleme çakıllama ve taş doldurma. Burada toprağın ana yapısı zaten böyle. Mesela kışın karda veya toprağa don döştüğünde her toprağa kazma yedirebilirsin ama bu toprağa yediremezsin. Sebebi ise ufalama taşların soğuk geçirme ve soğukla özdeşleşme özelliği vardır. Bu tür yerde mahsen olur oda olur geçitli tünel olur ama gömü olmaz. Haliyle her işaretide malzemeye bağlamamak lazım. Her işaret define olabilir ama her define mal olmayabilir. Yerinizde olsa sihaz ve çubuk yardımı alırım. @Kader25 ustam da bi görsün. Orada birşey olsa @TRUVA ustam da sizi benim ilk etapta gözüme çarpan yere yollamazdı. Karşı tarafta üçleme verilmiş gibi gördüm. Yine de işaretim doğal değil derseniz bizzat bet halde işaretinizi paylaşın ki şüphenize netlik gelsin. Selametle

TRUVA

Admin
Kardes resimlere tekrardan baktim.net olmamakla birlikte isaret ettigim guzergahtaki kayalarin uzerinde kanal tarzi yonlendirmeler var gibi. Soyledigim yondeki kayalari inceleyin .isaretler gorebilirsiniz. Hedefiniz calistiginiz yer degil .

Kader25

Admin
Yukarıdan alanın tamamını fotograflamalisiniz.
Evet işaretler kayada.
Neden altta, görünmeyen yerde..?

Bu kaya nizamiye nöbetçisi.
Alana giriş buradan.
Mezar yok gömü var
Şayet alinmadiysa.

Sizi buraya getiren sinyal mutlak ALTIN sinyalidir. Altın varsa da burada değil.

Aşağıdaki konuyu okuyup
Usulünce fotograflama yaparsanız mesele hemen hemen netleşir insallah.

Define İşaretinin Fotoğraflanması Nasıl Olmalı.?

*
*
*

TRUVA

Admin
Yukarıdan alanın tamamını fotograflamalisiniz.
Evet işaretler kayada.
Neden altta, görünmeyen yerde..?

Bu kaya nizamiye nöbetçisi.
Alana giriş buradan.
Mezar yok gömü var
Şayet alinmadiysa.

Sizi buraya getiren sinyal mutlak ALTIN sinyalidir. Altın varsa da burada değil.

Aşağıdaki konuyu okuyup
Usulünce fotograflama yaparsanız mesele hemen hemen netleşir insallah.

Define İşaretinin Fotoğraflanması Nasıl Olmalı.?

*
*
*
Aynen usdat mezar yok saklama var

Reedmann

Kullanıcı
Ben el işçiliğine dair hiçbirşey görmedim ama toprak yapısına bakılırsa oraya radar da tutsanız birşey çıkmaz. Çünkü bu toprak yapısı gömüye saklamaya ait toprak yapısı değil. Bu tür işlemde toprak en az üç aşamadan geçer milleme çakıllama ve taş doldurma. Burada toprağın ana yapısı zaten böyle. Mesela kışın karda veya toprağa don döştüğünde her toprağa kazma yedirebilirsin ama bu toprağa yediremezsin. Sebebi ise ufalama taşların soğuk geçirme ve soğukla özdeşleşme özelliği vardır. Bu tür yerde mahsen olur oda olur geçitli tünel olur ama gömü olmaz. Haliyle her işaretide malzemeye bağlamamak lazım. Her işaret define olabilir ama her define mal olmayabilir. Yerinizde olsa sihaz ve çubuk yardımı alırım. @Kader25 ustam da bi görsün. Orada birşey olsa @TRUVA ustam da sizi benim ilk etapta gözüme çarpan yere yollamazdı. Karşı tarafta üçleme verilmiş gibi gördüm. Yine de işaretim doğal değil derseniz bizzat bet halde işaretinizi paylaşın ki şüphenize netlik gelsin. Selametle
@Roni ustam Şu bahsettiğiniz Milleme çakıllama taş doldurmayla ilgili bizi aydınlatsanız