13 lu murclu kaya.

cantar

Vip Üye
Cevap: 13 lu murclu kaya.

ercan dini bir sembol veya astronomik bir sembol olabilir....

isa ve 12 havarisi
güneş ve 12 gezegen..

bilinen 9 ama

gezegenler-gunes-sistemi.jpg

k_Gun_sistem.jpg

böyle bir şey daha var

ama biz mezarlık alanı olarak düşünüyoruz örnekleri var hangisi doğru ise onu kabul etmek en doğru....

sondurak

Kullanıcı

,,Ersan Ustam Merhaba;)çiçek sana Sayılama Sistemiyle Alakalı İse ,,Asker Mezarı,, Der.. Resime Baktıgımızda Taşın Üst Tarafındaki Toprak Olan Yerde Hareketli Bir Durum Var.:p. Cantar Ustanın Bahsettigi Konu'nun Mezarlarla Alakalı Kullanıldıgını Görmüştüm image123image123image123Burç'lar , Yıldız'lar, Meridyen'ler.. Paylaşım'cı Ruhlara Çoook Teşekkürler..çiçek sana;),,

impossibleman

Kullanıcı

Ersan ustam bu işaretin değirmen taşı işareti ile de alakası var. 13 adet işaretle hedefe götüren bir sistem olarak biliyorum ama hala çözümünü tam yapabilmiş değilim.

TRUVA

Admin

Rampa aşağı akan derenin aktığı yöne yüxzünü dön kardeşim.iki taraf yamaçlık bir yer.bir tarafı biraz daha düz.bu yamaç olan bölgede meyilli bir yer.sağ kolun tarafında çok olan mezarı.sol kolun tarafında tek mezarı bulcan.yönün aktığı tarafa bakcak.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

ersan usta çubuklarının çektiği bu yerde mezar olabilir,fakat bu oymaların mezarları oscar ustanında dediği gibi derenin sağında ve solunda..
ben buna biraz daha açıklama getireyim,kuru derenin sağındaki ve solundaki yamacın birisi balık sırtı gibi diğeri düzdür.mezarların çoğunluğu balık sırtı gibi olan arazidedir. sırtın üstünden ilerlersen mezarları görürsün..
bu mezarların dizilişi derenin akışına zıttır.

Ustam mezarlar'ın dizilişleri derenin akış ve zıt yönlerinde olması buradaki yerin sisteme uydurulması açısından farklılıklar gösterebilirler.Örnek verecek olursak şelaler(suyun geliş yönüne göre havuzlar ilk ve son şelalede olabiliyor)güzel yorumun için teşekkürler.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

ercan dini bir sembol veya astronomik bir sembol olabilir....

isa ve 12 havarisi
güneş ve 12 gezegen..

bilinen 9 ama

gezegenler-gunes-sistemi.jpg

k_Gun_sistem.jpg

böyle bir şey daha var

ama biz mezarlık alanı olarak düşünüyoruz örnekleri var hangisi doğru ise onu kabul etmek en doğru....

Ustam eline sağlık ,konuya akademik bakıp sistemi çözmek gerekir.Ersan cantar ustanın yazdıklarına çok dikkat etki pratik yaparken hep aklının bir kenarına not et.
Cantar ustam sofra kayadaki" balık" gibi

Son düzenleme:

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Rampa aşağı akan derenin aktığı yöne yüxzünü dön kardeşim.iki taraf yamaçlık bir yer.bir tarafı biraz daha düz.bu yamaç olan bölgede meyilli bir yer.sağ kolun tarafında çok olan mezarı.sol kolun tarafında tek mezarı bulcan.yönün aktığı tarafa bakcak.

Benim yorumum truva ustaya çok yakın olacak:)

Ben böyle olan yerde gördüklerimi paylaşacağım

Taşlı dereye yakınsın,biraz yukarılarda oturak taşı veya biraz aşağıda

Buradan aşağıya bak sol taraf dik sağ taraf a21medli ustanın dediği şekilde

Sol tarafta büyük sarı taşı bul!!!mesafeli aşağıda sağda uzun ,küçük çeşintli yığmalar bulacaksın.

Biraz daha aşağıya gidersen değirmene geleceksin.