14 Şubatin Asli Nedir

adaletli

Kullanıcı
Mirkut ustam bu hadisin son kısmı yanlış Sizden kim ALLAH a c.c ve ahiret gunune inaniyorsa, yaninda mahremi olmayan bir kadinla bas basa kalmasin. Zira bunu yaparlarsa ucunculeri seytan olacaktir.değil üçüncü Allahtır çünkü Allah heryerde hazır ve nazırdır herşeyi gören ve işitendir bunun bilincinde olan her insan hataya dusmeyecektir .
“Göklerde ve yerde olan her şeyi, Allah’ın bildiğini görmedin mi? Üç kişinin gizli konuştuğu yerde dördüncüsü mutlaka O’dur. Beş kişi gizli konuşsa, mutlaka altıncıları O’dur. Bunlardan az olsunlar veya çok olsunlar, nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Allah mutlaka onlarla beraberdir. Sonra kıyâmet günü, yaptıklarını kendilerine haber verecektir. Şüphesiz Allah, her şeyi çok iyi bilendir.”(Mücadele, 58/7).saygılarımla

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Mirkut ustam bu hadisin son kısmı yanlış Sizden kim ALLAH a c.c ve ahiret gunune inaniyorsa, yaninda mahremi olmayan bir kadinla bas basa kalmasin. Zira bunu yaparlarsa ucunculeri seytan olacaktir.değil üçüncü Allahtır çünkü Allah heryerde hazır ve nazırdır herşeyi gören ve işitendir bunun bilincinde olan her insan hataya dusmeyecektir .
“Göklerde ve yerde olan her şeyi, Allah’ın bildiğini görmedin mi? Üç kişinin gizli konuştuğu yerde dördüncüsü mutlaka O’dur. Beş kişi gizli konuşsa, mutlaka altıncıları O’dur. Bunlardan az olsunlar veya çok olsunlar, nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Allah mutlaka onlarla beraberdir. Sonra kıyâmet günü, yaptıklarını kendilerine haber verecektir. Şüphesiz Allah, her şeyi çok iyi bilendir.”(Mücadele, 58/7).saygılarımla
"Sizden kim Allah'a ve âhiret gününe inanıyorsa, yanında mahremi olmayan bir kadınla başbaşa kalmasın. Zira bunu yaparsa üçüncüleri şeytan olacaktır." (6)
bizde MİRKUT USTAMIZ GİBİ BİLENLERDENİZ.
kaynağınızı yazıverin hocalarımıza bir inceletelim. bıraktığımız yerden inşaallah yeniden başlamayız.
thumbmaker.png

Kafkaslı

Vip Üye
esselamualeykum

her zaman suyu bulandıran biri olur mutlaka ama bunun her seferinde aynı kişi olması
beni şaşırtıyor sen ne kadar adaletti nik ismiyle kayıt olsanda senin cesur 58 olduğunu biliyorum.

mir kut ustamın yazdığı hadisi ben sena senetleriyle yazayım
"Sakın bir erkek, yanında mahremi olmadıkça yabancı bir kadınla yalnız kalmasın

" [Buhârî, Nikâh 111, Cezâu's-Sayd 26, Cihâd 140, 181; Müslim Hacc 424, (1341).]

Bu hadis, nikâh düşecek durumda olan bir kadınla halveti yani başbaşa yalnız kalmayı yasaklamaktadır. Böylece hadis kadın-erkek münasebetlerinde İslâm'ın mühim bir esasını vaz'etmiş olmaktadır. Bu bâbta bir çok hadis vârid olmuştur. Birkaçını kaydediyoruz:

"Beraberinde kocası olmayan kadınların yanına girmeyin, zirâ şeytan, insanoğluna (damarlardaki) kan gibi nüfuz eder."

"Bir erkek, beraberinde kocası olmayan kadının yanına kendisiyle birlikte bir veya iki kişi olmaksızın girmesin"

"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular: "Kadınların yanına girmekten kaçının." Bir adam: "kocasının (kardeş, amca, amca oğlu gibi) yakınları da mı?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm: "Yakını ölümdür" buyurdu." (1) "(Yabancı) bir kadınla yalnız kalmayın, çünkü onların üçüncüsü şeytandır."

Kafkaslı

Vip Üye
adaletli konuyu her zaman yönlendiiren ve konuyu aslından uzaklaştırmak
hiç kimseye bir şey kazandırmaz
mirkut: hocamın yazdığı hadis.
senin : yazdığın ayet sen karıştırmışın senin ayetide yazayım
bismillah
Göklerdeki ve yerdeki her şeyi Allah’ın bildiğini görmüyor musun? Üç kişi gizlice konuşmaz ki, dördüncüleri O olmasın. Beş kişi gizlice konuşmaz ki altıncıları O olmasın. Bundan daha az, yahut daha çok da olsalar, nerede olurlarsa olsunlar, O mutlaka onlarla beraberdir. Sonra onlara yaptıklarını Kıyamet günü haber verecektir. Allah, her şeyi hakkıyla bilir.
MÜCADELE SURESİ AYET 7

esrarengiz2828

Kullanıcı
adaletli konuyu her zaman yönlendiiren ve konuyu aslından uzaklaştırmak
hiç kimseye bir şey kazandırmaz
mirkut: hocamın yazdığı hadis.
senin : yazdığın ayet sen karıştırmışın senin ayetide yazayım
bismillah
Göklerdeki ve yerdeki her şeyi Allah’ın bildiğini görmüyor musun? Üç kişi gizlice konuşmaz ki, dördüncüleri O olmasın. Beş kişi gizlice konuşmaz ki altıncıları O olmasın. Bundan daha az, yahut daha çok da olsalar, nerede olurlarsa olsunlar, O mutlaka onlarla beraberdir. Sonra onlara yaptıklarını Kıyamet günü haber verecektir. Allah, her şeyi hakkıyla bilir.
MÜCADELE SURESİ AYET 7
Sonuçta tartışma konusu olmasın ALLAH herşeyi gören ve bilendir yani mantıken kaç kişi nerede ise onun orda ne yaptığını da şeytanın ne yaptığını da bilen o dur korunmak için bize düşen ne ise onu yapmamız gerekiyor

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebu Talha

Kullanıcı
MasaALLAH güzel bilgi sundunuz tesekkurler

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adaletli

Kullanıcı
Adamı takdir ettim isimi değişsede fikri değişmiyor,:)
yanlışda olsa mücadeleden kaçmıyor
Allah cc kalbine peygamber sevgisini yerleştirsin.
yine benim ismimi değiştirmek için gayret ediyorsunuz galiba ama önemli değil.ben peygamberimizin izinden gitmeye çalışan veya gayret eden biri olmaya çalışıyorum peygamberi sevmek seviyorum demekle olmaz onun ilkesini onun gibi ayakta tutmaya gayret etmekle olur .bu arada hadislere uymak peygambere uymak degildir kurana uymak peygambere uymaktır .illaki hadislerin içerisinde kurana uyan sözler vardır .ama dinin kaynağı nedir dersen kurandır derim .admin abilerim yine atarlanacaklar bu adam ortalıgı karıştırıyor diye ama yapacak birşey yok mecburen doğru bildiklerimi yazacagım .Allaha emanet olun

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
1015510.jpg
ayeti kerimeyi anlayanlardan ve istikametinde yürüyenlerden eyle YA RABBİM.
İLLAKİ UYANLAR VARDIR sözü düşünceni açığa çıkarıyor.rica ediyorum lütfen huzurumuzu kaçırma.herkesin inancıda dinide kendine.biz yargı mercii değiliz.ama kutsal değerlerimize ters düşen muhalif bir kelimeye dahi tahammülümüz yok.

Son düzenleme: