2 Tane Şahin/ustalarım Yardım Bekliyorum. | Define işaretleri ve anlamları

2 Tane Şahin/ustalarım Yardım Bekliyorum.

osse3838

Kullanıcı
arkadaşlar s.a,
ilk önce böyle bi site açarak herkese yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. benim konum eski ermeni yerleşimi olan ve bi çok uygarlık yaşayan yerde biçok yer var. ama en ilgimi çeken yer aşağıda resimlerini atacağım yer. resimdede görüldüğü gibi iki tane şahin kafasına benzayan görüntü var. ve bunların azcık ilerisinde kayaların üstünde kayadan yılana benzeyen bi taş var. resimde ok işaretiyle belirttiğim yerin alt toprağında yürüdüğünüz zaman boşluğun olduğu yüzde yüz net. yalnız size sorum nerden girilir ? tuzakmıdır ? ne gibi bi çalışma yapmamız lazım saygılar. tüm ustalardan cevap bekliyorum.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Mekanımıza hoş geldin @osse3838
Başlıkta yardım acil yardım gibi kelimeler kullanmak yasaktır
Lütfen forum kurallarını okuyunuz
http://www.definemekani.com/forum/konular/forum-kuralları.2/
Başlığınızın içeriği açmış olduğunuz konu ile alakalı olmalıdır
Gerekli değişikliği yaptım
Sabır ile bekler ve ustalarımızın sorularına zamanında cevap verir iseniz
Umarım en kısa zamanda aradığınız bilgiye ulaşırsınız
İyi forumlar dilerim

Kervan07

Admin
güzel ve bir o kadarda zormu zor bir yerdesin! burası öncelikle nekropol bir alandır ve kazı izni verilmez.muhtemelen 1.derece sit alanıdır. burda şahin,yılan ve bir kaç çeşit hayvan figürleri görebilirsin.bunların amacı mezarlık bir bölgenin nişaneleridir ve aynı zamanda anıt mezarlarıda verir. bu tarz şahin ve yılanın baktığı yerde de kaya mezarı olduğu görülmüştür.
burda hitit,frig,lidya,roma,bizansın izlerine rastlayabilirsin..bundan dolayıdırki dönem soygunu yemiştir..
bu kayaların arka tarafının resmi varsa paylaşırmısın? sana lazım olan oralardır.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı

s.a.arkadaşım aramıza hoş geldiniz oyma işaretlerinin yeri zamanında
zaten patlatılmış görünüyor işaretlediğim yerler bunu anlatıyor
çevreyi iyi bir araştırmadan geçiriniz belki başka işaret veya açılmamış
yerler olabilir saygılarımla.

osse3838

Kullanıcı
güzel ve bir o kadarda zormu zor bir yerdesin! burası öncelikle nekropol bir alandır ve kazı izni verilmez.muhtemelen 1.derece sit alanıdır. burda şahin,yılan ve bir kaç çeşit hayvan figürleri görebilirsin.bunların amacı mezarlık bir bölgenin nişaneleridir ve aynı zamanda anıt mezarlarıda verir. bu tarz şahin ve yılanın baktığı yerde de kaya mezarı olduğu görülmüştür.
burda hitit,frig,lidya,roma,bizansın izlerine rastlayabilirsin..bundan dolayıdırki dönem soygunu yemiştir..
bu kayaların arka tarafının resmi varsa paylaşırmısın? sana lazım olan oralardır.
ABİ SİT ALANI DEĞİLDİR. evet mezarlar olduğuna bnde adım gibi eminim. zorluğu neden var peki ?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
aramıza hoş geldin derken düşüncelerine de teşekkür etmek isterim.
her iki konun ,bölgenin güclü bir medeniyetin gizemlerini barındırdığını söyleyebiliriz.
bizlerin mezarlarımıza gösterdiğimiz özenin, çok daha fazlasının zemin altlarına kayalıklara yapıldığını görüyoruz.
işçilikleri de kervan ustamızın işaret ettiği gibi,gücleriyle orantılı olduğu çok açık görülmekte.
tek bir noktayı dikkatine sunuyor,diğerlerini de ayni kapasite de olduğunu bilmeni istiyorum . kayan yerler kafanı karıştırmasın. buradaki yapılan işçilikler kayan noktalarda olmaz.

sadece içlerinden bir tanesi. diğerlerini de anlayacağını düşünüyorum.
bir resimde sorduğunda bunlardan biraz daha masum olan mezar odalarını veriyor.
yakın çekimle gördüğümüz,içlerinden başarabileceğin yerler olursa ancak onları tavsiye edebilirim.

osse3838

Kullanıcı
isareledigim kayanin alti bos ve yakininda hic calisma yapilmamis. su sorulara cvp alamiyorum. orasi tehlikelimi giris nerden olabilir ustteki kayalar kazilinca dusermi ? oralarin bn hakimiyim. en guzel yer orasi ama bilgim yok