2 Tane Şahin/ustalarım Yardım Bekliyorum. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

2 Tane Şahin/ustalarım Yardım Bekliyorum.

osse3838

Kullanıcı
hocam isaretledgniz yer giris olabilir dimi cok guzel bulmussunuz orayi
aramıza hoş geldin derken düşüncelerine de teşekkür etmek isterim.
her iki konun ,bölgenin güclü bir medeniyetin gizemlerini barındırdığını söyleyebiliriz.
bizlerin mezarlarımıza gösterdiğimiz özenin, çok daha fazlasının zemin altlarına kayalıklara yapıldığını görüyoruz.
işçilikleri de kervan ustamızın işaret ettiği gibi,gücleriyle orantılı olduğu çok açık görülmekte.
tek bir noktayı dikkatine sunuyor,diğerlerini de ayni kapasite de olduğunu bilmeni istiyorum . kayan yerler kafanı karıştırmasın. buradaki yapılan işçilikler kayan noktalarda olmaz.

sadece içlerinden bir tanesi. diğerlerini de anlayacağını düşünüyorum.
bir resimde sorduğunda bunlardan biraz daha masum olan mezar odalarını veriyor.
yakın çekimle gördüğümüz,içlerinden başarabileceğin yerler olursa ancak onları tavsiye edebilirim.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Göndermiş olduğunuz en son resim" sunaklar"mezarı ele verirler,,,içlerindeki işçiliği görseydik altı mz.üsten olmaz yamadan...Benim size tavsiyem açılmış çok yer var,örnek alın,,,büyük ihtimalle solda az düzde kapaklı gariban mz.olabilir.
Yalnız kaçak kazıdan uzak durun.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
arkadaşım forumumuza hoş geldiniz. evet işi zordur doğru ve zengin noktayı kurcalarsan tuzak da olabilir. burası zahmetli külfetli aşırı zaman alacak, profesyonel çalışma isteyecek bir nokta. başlangıç için tavsiye edemem. burası daha ziyade uzmanlık isteyen bir çalışma gerektirir. daha kolay yerler seni üzmeyecektir. sana tavsiy3elerim ancak bunlar olabilir. gönlümüz isterki burayı dahi çözebilesin. ama çok zor yerler bunlar.

osse3838

Kullanıcı
arkadaşım forumumuza hoş geldiniz. evet işi zordur doğru ve zengin noktayı kurcalarsan tuzak da olabilir. burası zahmetli külfetli aşırı zaman alacak, profesyonel çalışma isteyecek bir nokta. başlangıç için tavsiye edemem. burası daha ziyade uzmanlık isteyen bir çalışma gerektirir. daha kolay yerler seni üzmeyecektir. sana tavsiy3elerim ancak bunlar olabilir. gönlümüz isterki burayı dahi çözebilesin. ama çok zor yerler bunlar.
ne gibi zorluklar abi mesela isaretledgim yer var alti bos dedigim yer. oraya nerden girmek lazim yanimizda uzman buyuklerimiz var eger oldugunu kanitlarsak yardimci olcaklar. siz bna detayli bilgi verebilir misinz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
güzel kardeşim, her iki konunda yazdıkların ,kendine güvendiğini , hırslı ve azimli bir yapıda olduğunu gösteriyor.
arkadaşlarımız, da buraların ağır işçilikli ve riskli olduğunu yazmış.
yaşanmadan tecrübe sahibi olunmuyor. kişilerin tecrübelerine güvenirsen, söylediklerini dikkatle dinlemek gerekir.
bunların bir m. çapında giriş noktaları ,bir kaç m. derine ,sonrada tünele odalara geçiş.
sıfır noktayı bulmadan hiç bir kazanım elde edilemez. diyelim bulundu,kaç m. dikine indikten sonra tünel dönüşü başlar. dönüşler bazen öylesine belirsizdirki ,her babayiğit o noktayı bulamaz kaçırır. onuda bulduk,tünel kaç m. düz mü yoksa meyillimi gider. ve bu yol üzerindeki riskler,tuzaklı kayalar. içerde ya gaz varsa ALLAH muhafaza. nasıl bir önlem alınması gerekir.
işte arkadaşlarımızın söylemek istediği bazı zor gerçekler.
sen,uzman dediğin kişilere benim yazdıklarımı bir sor,bakalım nasıl cevaplar alacaksın. bu işi bilen bu yazdığım detayları,bir bir alanda sana söyleyebilecek kapasitesi olandır.
bizler üyelerimizi en az kendimiz kadar düşünmek durumundayız. yasal olmayan kazıdan da uzak tutmak mecburiyetindeyiz.
yoksa sadece o tepede farklı noktalar da bir sürü ayrı girişi olan odalar çıkar.
eminim bir gün,merakın seni bu işlere ehliyetli hale getirir ve sen bu yazdıklarımıza ancak o zaman hak verirsin.
sağlıcakla selametle.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Gezmek için güzel bir yer.
Bu alanda sadece bilimsel arkeolojik çalışma yapılabilir.