25 yıllık arkadaşımı kaybettim hükümsüzdür | Define işaretleri ve anlamları

25 yıllık arkadaşımı kaybettim hükümsüzdür

unalevren14

Kullanıcı
arkadaşlar ben günde 2 paket sigara içiyordum 35 gündür bıraktım sizlerede tavsiye ederim sigara içemezsiniz deneyin elekturonik sigaralar var içine sıvı konulandan alın ama kaliteli olanlarından ilk bi hafta nikotin sıvıdan koyun içine sonra azaltın nikotini 15 gün sonra meyva aramalı koyon 15 günde onu için sonra zaten sigarayı unutuyosunuz tabiki elekturonik sigarada zararlı unutmayın ben böyle çözüm buldum sigaranın kokusundan nefret edeceksiniz ben bunumu içtim diyeceksiniz

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Cevap: 25 yıllık arkadaşımı kaybettim hükümsüzdür

Hay Allah (c.c.) senden
Razı olsun ustamçiçek sana
Ne güzel etmişsiniz
Bizlere ne güzel
Haberler verdiniz
Hayırlı olsun
Tebrik ederim:)

UFUK

Kullanıcı

ustam bu mereti bıraktıgına çok sevindim hayatım boyunca içmedim bu konuda çok şanslıyım rahmetlik babam hiç baskı yapmadı bana bıraktıgın iyi olmuş bizim asiavcı usta da bıraktı yakındakoptumkoptumkoptumkoptumkoptum

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Senin hesabına sevindim kıymetli kardeşim (alkış) umarım tekrar başlamazsın...
benim denemelerim hep fiyaskoyla sona erdi :( ne zaman sigarayı bıraksam akabinde kötü olaylar neticesinde tekrar başllıyorum bu nedenle sigarayı bırakmaktan korkar oldum :(

unalevren14

Kullanıcı

benim denemelerim hep fiyaskoyla sona erdi :( ne zaman sigarayı bıraksam akabinde kötü olaylar neticesinde tekrar başllıyorum bu nedenle sigarayı bırakmaktan korkar oldum :(

eyvallah doslar lacivert usta işşallah bırakırsın

mosfet44

Kullanıcı

olumsuz konuşmak istemem ama çevremdeki gözlemlerime göre bir şeyler yazayım

35-40 gün emin olun kısa bir zaman ama güzel tarafı ilk zorluğu çoktan aşmışsınız.

lütfen sinirlenince yada çok keyiflenince yahu bir taneden bir şey olmaz diyip sigara içmeyin arkası geliyor.

bu meret rüyalarınıza girecek, beden olarak vücudunuzda bazı değişiklikler hissedeceksiniz aman ha aman tekrar başlamayın.

el alışkanlığınız için bir çare olarak elektronik sigara almışsınız bence onuda fazla kullanmayın pek sağlıklı değil en kalitelisi diye satılanlar dahil. yemek yada atıştırmayada fazla düşmeyin kilo yapacak. :)

işin en zor ve ölümcül vuruşu sigarayı tamamen bırakmanın tek yolu NEFSİNİZİ yendiğiniz zamandır. onunla olan savaşı kazandığınız takdirde sigarayı aramayacaksınız.

birde şu anda sigara kokusundan nefret eder duruma gelmiş olmanız lazım eğer bu durumu gelmediyseniz bir şeyler eksik gidiyor demektir. yada nikotin belli miktarı halen bünyenizde atılmadı demektir.

bunlar benim gördüğüm çevremde bırakan vede bırakmaya çalışanların ortak anlatım ve yaşadıklarıdır.

beytanya

Kullanıcı

Çok güzel karar vermişsiniz, rabbim tamamına erdirsin. İnşaallah bir daha başlamassınız(alkış)

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

arkadaşlar ben günde 2 paket sigara içiyordum 35 gündür bıraktım sizlerede tavsiye ederim sigara içemezsiniz deneyin elekturonik sigaralar var içine sıvı konulandan alın ama kaliteli olanlarından ilk bi hafta nikotin sıvıdan koyun içine sonra azaltın nikotini 15 gün sonra meyva aramalı koyon 15 günde onu için sonra zaten sigarayı unutuyosunuz tabiki elekturonik sigarada zararlı unutmayın ben böyle çözüm buldum sigaranın kokusundan nefret edeceksiniz ben bunumu içtim diyeceksiniz

25 yıllık dostluğunuzu sigarayla bitirdiğinize sevindim,aslında bırakmak kadar kafada bitirmek daha doğru olur.neden mi ? şu an iş arkadaşlarımdan yanılmıyorsam 7 kişi elkt. sigaradan aldı ama yinede tam olarak bırakamadılar .Sakın çok kilo aldım diye başlamayın.Sigaraya bırakan kişiler aradan 30 senede geçse dumanını özleyen var !bir tane yaksa arkası gelir.
Senin yanında artık sigarada içemeyiz yandık,,senin adına sevindim kurtulmuşsun bu nalet sigaradan darısı başımıza diyelim.

Akşam eski arkadaşlarımla toplandık,bundan 25 sene önceleri karıştırdık,ne güzeldi o günler hatıralar zaten çocukluktan dostuz,,,biz iki kişi sigara içiyoruz diğer iki arkadaşım 2 haftadır bırakmışlardı ama güzel günlerin hatırına akşam bize eşlik ettiler:D:D
not:Sigarayı devamlı içen kişiden daha çok bırakıp başlamak daha tehlikeli çünkü sigara içen kişilerde tiroit bezlere korumaya geçiyor ,,fakat bırakıp başlayan kişilerde bu tiroit bezleri tembeleşiyor ve gerekli korumayı sağlamıyor tehlikesi daha çok dikkat.
Lacivert dostum bizede nasip olur diyelim...

Son düzenleme:

mosfet44

Kullanıcı

Nette gezerken bu yazıyı buldum. yanlış anlamayın sigarayı bırakmayın diye yapmıyorum bunu. sadece elektronik sigaranın güvenli olmadığını ve sağlıklı olnadığını düşünüyorum. vücudunuza sigarayı bırakırken zarar vermeyin istiyorum. önceki mesajımda da yazdığım gibi nefsinizle savaşıp bırakmanız en doğru yol bence.

SOLUNUM YOLUNU DARALTIYOR
Akciğer ve solunum yolu uzmanları ise, teneffüs edilen buharın solunum yolu ve akciğere önemli zararları dokunacağına dikkat çekiyorlar. 30 tiryaki üzerinde yapılan bir araştırmada beş dakikalık bir kullanımın ardından, solunum yollarının daraldığının tesbit edildiği açıklandı. Bunun nedeninin ise, içeri çekilen buharın yüzde 90 oranında Propylenglykol maddesi içermesi olduğu bildirildi. Bu madde endüstride, Almancada Frostschutz olarak bilinen buz çözücülerde kullanılanılıyor. Yine Amerikan Kontrol Dairesi FDA tarafından yapılan bir araştırmada, e-sigarada kullanılan bazı sıvılarda, zehirli ve kanser tetikleyici maddelere rastlandığı açıklandı.
E-sigara hakkında henüz birçok soru işareti var. Kullanılan sıvı, sinir zehri ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin barındırıyor. Niktotin içermeyen Aroma ve çikolata karamelden imal edilen sıvılar da var.
Alman Kanser Araştırma Merkezi’nden (DKFZ) Martina Pötschke Langer: “Tüketiciler, bir ürünün sağlık açısından sakıncısı bulunmadığına emin olmalı. E-sigaralarda bu kesinlikle bilinmiyor.” diyor. Pötschke Langer, piyasaya sürülen yeni bir ürünün riziko ve hatalarını araştırmak için geçmişten ders almamız gerekir. Mevcut sigara milyonlarca insanın ölümüne yol açtı. Eğer bu zararları sigaranın ortaya çıktığı yüz yıl önce bilinseydi, o zaman yasaklanırdı diyor. Pötschke Langer e-sigaranın da bağımlılık yapmasına dikkat çekerek, sigara bırakmakta kullanılabileceği düşüncesine karşı çıkıyor.
Diğer taraftan, kimi kullanıcılar sigaranın daha zararlı olduğu, e-sigaranın kokusunun olmaması, izmarit ve kül gibi pislikleri üretmemesi nedeniyle daha iyi olduğunu öne sürüyor ve zararlarının tam olarak bilinmeyen bir şeyi yasaklarken, milyonlarca insanın ölümüne yol açan sigaranın neden yasaklanmadığını sorguluyorlar.

YASAK YAYGINLAŞIYOR
Almanya’da e-sigara konusunda genel bir uygulama yok. Bayern Eyaleti’nde piyasaya sürüldüğü andan itibaren yasaklanırken, Aralık 2011’de Kuzey Ren Vestfalya, bu ayın başından itibaren de Beremen Eyaleti’nde yasaklandı. Ancak diger eyaletlerde serbest olması, böylelikle internet üzerinden kolayca elde ediliyor olması bu yasakları fiilen geçersiz kılıyor.
Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Sağlık Bakanı Barbara Steffens, piyasadaki tüm ürünler, kontrol edilerek serbest bırakılmış ürünler değil diyor. Aynı eyaletin Yeşiller Partisi politikacıları ise, e-sigarada kullanılan, sıvıda bulunan nikotin miktarının bu sıvının ilaç mamulü olarak derecelendirilmesini bu nedenle, ilaç kanuna tabi olması gerektiğini savunuyorlar.
Elektronik sigara, Norveç, Türkiye, İsviçre ve Çin’de yasaklanmış durumda. Danimarka, Kanada ve Avusturya’da ise sınırlamalar var. Avrupa Komisyonu şimdi, e-sigaranın zarar ve sakıncalarını daha net araştırmak istiyor.