4,50 metre derinlikte cikan bir tas | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

4,50 metre derinlikte cikan bir tas

A21MEDLi

Admin
Cevap: 4,50 metre derinlikte cikan bir tas

Ersan usta bu sırtın iki tarafından birinde,boşluk aldınmı?

ersan

Admin

merhaba AMEDLI ustam tam bu yerde bir mezare var ama cubuklarin cekim gucu zayf baska bir yer vermedi bu pinari etrafinda ama yine bakarim seni kirmam makineyelen

yok ustam bosluk vermiyor o yerler

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin

yukarıdaki işaretlediğim sırtın yanındada başka bir sırt varmı çizdiimle birleşen??

veya orada bu şekilde,2 sırt varmı biri uzun diğer kısa?

sırt dediğim;pınarın yanındaki gibi yüksek değil

Son düzenleme:

ersan

Admin

slmAMEDLI ustam hic dikatimi cekmedi sindik isaretleyecem yer icin ne decen sade bu isaretledim yerin yununde kuyu isareti var saten de bu isareten basladim etrafi incelemeye o kuyu isaretilen bu pinarin arasi 90 adim benim bir admim 70 sm geliyor.

bu kucuk kirmizi noktaladim yerde kaliyor bu kuyu isareti .

Son düzenleme:

ersan

Admin

slm AMEDLI ustam buyle bir cizecem hem bu yerin toplandi yerde bir kuyu isareti var saten bu kuyu isarettinden basladim cubuklan noktalamayi bu kuyu isaretinlen bu pinari arsasi 90 adim benim bir adim 70 sm
kusura bakmayin bu yeri ikikere kaydetmisim .

Son düzenleme:

mersinli

Yasaklı
Yasaklı

4.50cm de hangi mezarı arıyorsun ersan o derinliklerde mezar olmaz helede fotodaki oymaların mezarı o derinliklerde kesinlikle olmaz çubuklara çok fazla güvenme seni 4.5değil 10 mtrelere indirir eln boş çıkarsın
kaçak kazıdan uzak dur millete diyorsun ama sen kaçak vururyon

Kervan07

Admin

4.50cm de hangi mezarı arıyorsun ersan o derinliklerde mezar olmaz helede fotodaki oymaların mezarı o derinliklerde kesinlikle olmaz çubuklara çok fazla güvenme seni 4.5değil 10 mtrelere indirir eln boş çıkarsın
kaçak kazıdan uzak dur millete diyorsun ama sen kaçak vururyon

ersan ustam kaçak çalışmaz!!!

Son düzenleme:

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

merhaba FENERLI ustam bu buldim tas burnu asaya doru bakardi baskadfa hic tas cikmadi bende bastan ustam tam senin basetin gibi bu yerin alcandan ilerten dere gecermis hende buyuk bir dere ,,tuz deresi,, o dereninntam ortasinda bir yasli kuru --deli armut ---var ben de orada supe tutu cubuklarlan etrafi yokladim bisey vermedi sade bu mezarin ustune veriyor cubuklar bir mezar ta var guney batida kaliyor pinardan 50 metre arkada oradada bir zayif cekim var orda derinlik 1,50 veriyor .bu yer --roma --mezarina cok benziyor necinse tam tepede ,,bu ana isaret,, bir gunes neyi simgeliyor bir turli anayamadim .

Ersan güneş işareti için klasik ip uçları;Definecilikte Güneş işareti: Sembol olarak Hitit medeniyetine ait, Mitolojik semboldür, tapınak ya da kral veya kral ailesine ait mezarı yansıtır. Diğer medeniyetlerde yine mitolojik olarak kullanılmıştır.

Yarım güneş figürü varsa güneşin ilk doğduğunda görüneceği alana odaklan.

Güneş ışınlarının vurduğu noktaya odaklanmalı. Kapalı bir yer ya da kayalık yerde, güneş ışıklarının az olduğu alanlarda (yoğun gölge) güneş ışığının vurduğu yerde araştırma yapılacak.

Güneş şekli çizilirken ışınlar çok aralıklı çizilmişse yani ara ara ışın çizilmiş ise gölge olan, güneş görmeyen yerde araştırma yapılmalıdır.

güneş sonsuzluğu simgeler, tek tanrılığın sembolüdür. Mısır da Ra. Güç, işlerlik, faal olma ve gündüz anlamındadır. Altın gömüsüne işarettir. Gömü ifade ediyorsa doğuya bakması beklenir. Kayalardaki göz ile güneşi karıştırmamak lazım. Yarım güneş Taç sembolüdür. Ayrıca kraliçeye işarettir. Bu sembulün sırt tarafında yani batı yönünde bir mağara girişi aranmalıdır. Tencere büyüklüğünde bir taşın tıkaç olarak kullanılması muhtemeldir. Bu taşın bulunması girişin bulunması demektir.
Not:Eğer öyleyse bir tiyoda ben atayım ağaç olmayan yerlerde kaplumbağa işaretleride bulmalısın!sistem bir birbirini tamamlasın.
güneş işareti lidya gömülerinde ağırlıklı kaplumbağa yontusu ile özdeştirilip yeraltı kaya mezarlarında anagömü yerinin tam üstünde doğu yönünde figürlenir.dikkatli bakıldığında ortalama 20 cm çapında ve tam orta nokta küçük bir çukur merkezlidir.dairemsi bu şekli üzerinde merkeze dik ve teğet geçen bir yelkovan görülür.bu yelkovan dairenin dışına taşmaz.dairenin sol üste yakınına konulan yanyana v ve ters v işareti size mezarın tam üstünde olduğunuzu söyler. bu işaretin sağ 50 cm yanında yarım taçla figürlü işaret görülür.güneş işareti üst düzey yönetici kral ve kralice gömülerini ifade eder. çok değerli bir işarettir.