4 tümülüs girişleri! | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

4 tümülüs girişleri!

xenon

Kullanıcı
bir çok ustamız bu tümülüsleri biliyordur özellikle akdenize seyahat eden ustalarımz bunları kesinlikle görmüşlerdir. 1 hafta önce ankaraya seyahet ederken kendi aracımla bu yerden geçme ihtiyacı gördüm amacım fotograf cekdi ama makinalarım bavulların en altında kaldıgı için nasip olmadı 2014 yılı ama kesin fotograflarını cekecegim. Bu akşam asiavcı ustamın konusunu okurken Yığma ve para koyma yerleri bu yer aklıma geldi ge googleden girip şöyle güzel bir resim alıyım dedim yeri çok iyi biliyorum çevresini zumlayarak gitmeye calıştım bölgeye aynı zumda girdigimde oda ne öyle bölge zumlanmıyor netlik dagılıyor başladım kafamı kaşımaya neden diye şuna inanın NASA nın cekmiş oldugu haritaları indirmek için NASA tarafından yayınlanan bir site var girdim oraya ordan indiryim dedim indirdim bir baktım ordada her yer net ama orası fuluu dedim bunlar ..... kesin unutmuşlar burayı çekmeyi. Ustalarım burda 4 tane acılmış tümülüs var güzergahımda baktıgımda doğumda 1 tane 100-150 metre gitdikden sonra ise batıma 3 tane resmini yayınlayacagım tümülüsler var. Dogumda kalan tümülüsün girişi ağcın dibinden krokiye göre degerlendirin "agacın kuzeyinden yapılmış" yakından inçelemedigim için diyorum sandederse ardıç agacı olsa gerek ama ağacın kalınlıgı akriben 40-50 cm ve girişi batıdan yapılmış. diger 3 tane yanyana olan tümülüslere baktıgımda ise 1 çi tümülüsü gösteren istikametde yani güney doğu itikametinden girilmiş 3 tümülüsün önünde büyük bir mera var ve şuanda burası baraj olmuş 1 tümülüsün karşısında ise tepeler daglar var. birinci sorumu sormuyorum nedeni devletimiz haricinde birileri kontrol altında tutmaya calışıyor bu tarzyerleri ondan derim diger sorum ise saygıdeger ustalarım burda ne tarz bir sistem vardır?

saygılar

3 tümülüs yanyana

1 tümülüs ve netleştirlen netleştirelimiyen bölge yan yana protesto

light_celal1

Kullanıcı
Cevap: 4 tümülüs girişleri!

zenon usta iyi bir örnek oldu ellerine sağlık g.doğu genelde tercıh ediliyor giriş için

şahin

Kullanıcı

peki arkadaşlar neden mezar kapıları genelde suya bakar. su derken dere göl ırmak nehir kaynak pınar gibi su ve suyla iniltili yerlere bakar. ve neden ölünün yanında boş kap çıkar çanak çölmek gibi statüye göre degerli madenden yapmada olabilir.

örnek resımde yolla dere paralel ve C yapıyor uydu resmıne göre tümülüslerle yol arasındada dere var.

inanışa göre ölümden sonra dirilen ruh mezarın dan çıktıgında yanındaki kapla su içer. bu inanısa göre genelde gittiginiz yerlere dikkat edin kapaklar suya bakar.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

g.doğu ağırlıkla, Tümülüslerde giriş yönü olduğu doğrudur,bazı dönemler hariç.
bilinmesi gereken ,giriş tek değildir. k. batı. tam ters istikamet.
kişinin insiyatifi yapılışlarında,farklılıklar verir..bazen ikili ve birinden diğerine geçişli olarakta görebilirsiniz. sağlıcakla.

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustalarım bişeyi merak ettim tümülüs içlerindeki odalar bu odaların altında veya sagında solunda başka oda olabiliyomu mesela 3 koridor 3 düz oda gibi bi tümülüste

Tork

Kullanıcı

g.doğu ağırlıkla, Tümülüslerde giriş yönü olduğu doğrudur,bazı dönemler hariç.
bilinmesi gereken ,giriş tek değildir. k. batı. tam ters istikamet.
kişinin insiyatifi yapılışlarında,farklılıklar verir..bazen ikili ve birinden diğerine geçişli olarakta görebilirsiniz. sağlıcakla.
Usta tümülüs girişlerini bulmakta kullanılan 5/2 veya büyük, küçük ay konumları hakkında bilginiz varsa bilgi verebilirmisiniz

A21MEDLi

Admin
tümülüs girişinin yerini belirleyen en büyük ip ucunun,küçük ayı takım yıldızının şekli itibarıyle iz düşümünü kullanarak tünelin başlangıcının bu takım yıldızının belirlediğine inanıyorum.bunun en iyi gözlenmesi akşam 22 civarıdır.