43)AĞAÇ VE BİTKİ SEMBOL ANLAMLARI;

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Öncelikle ustamın emeğine sağlık. Konuyu üşenmeyip sonuna kadar oludum ama tanımdan öte birşey yok işaretsel noktalara açıklık verilmemiş. Sadece tarihte ve dinler arası inançlar gereği önemi anlatılmış. O yüzden destekleyemedim konuyu. Bu farklı bir boyut benim izah ettiklerimse çok farklı bir diğer boyut. Zamandan kazanabilsem muhakkak birşeyler paylaşıcam ama ne zamanı bulabiliyorum nede zaman olunca havamda olabiliyorum. 🙃🤷‍♂️
Hayret sonuna kadar okumuş Roni ustam :) Nik ustama bravo Roni sonuna kadar okuduysa önemli bir yazıdır :)

nik

USTA
Super Moderatör
Eline emeğine sağlık üstat
Yalnız bu konuyu @Necat. Ustam işaret sayılabilecek bitki türleri konulu yere ekleme yapması veya ağaç türleri hakkında ayrı konuda olabilir bu konu sabitlense tabii izninizle bir yazi okumustum kavak ağacının yaprakları ve kabuğu toplanıp kaynatılıp Horasan üstüne sıcak tatbik edince çözümü icin kullanıldığını ve bu ağaçlar hakkinda @Roni ustamizdan bilgler talep etmiştik unuttu galiba veyahut zamanını yok yogunlugundan olabilir teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum
define işaretleri katoloğuna ekledim
Nik ustam müsadenizle bunu sabitledim.
Öncelikle ustamın emeğine sağlık. Konuyu üşenmeyip sonuna kadar oludum ama tanımdan öte birşey yok işaretsel noktalara açıklık verilmemiş. Sadece tarihte ve dinler arası inançlar gereği önemi anlatılmış. O yüzden destekleyemedim konuyu. Bu farklı bir boyut benim izah ettiklerimse çok farklı bir diğer boyut. Zamandan kazanabilsem muhakkak birşeyler paylaşıcam ama ne zamanı bulabiliyorum nede zaman olunca havamda olabiliyorum. 🙃🤷‍♂️
Eyvallah Allah hepinizden razı olsun üstadlar

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Hayret sonuna kadar okumuş Roni ustam :) Nik ustama bravo Roni sonuna kadar okuduysa önemli bir yazıdır :)
Bazı ağaç ve bitkilerin tarihteki yerini biliyorum. Özellikle önemleri ve amaçlarını ama bu kadar ağacın bu açıdan önemli sebeplere dayalı olduğunu bilmiyordum. Binlerce bitki ve ağacın sebebi olduğunu biliyordum ama ben içlerinden en önemli olanları aldım. Sadece inançtaki yerlerini bu kaynaktaki şekilde incelemedim. Bilmekte yarar var mı illa ki vardı. Bilgi bilgidir ama gel gör ki defineci bunu elekten geçiremez. Ben bile bir kaçını bilmeme rağmen işareti yaşı rengi cinsi yönlendirilme biçimlendirilme şekli veya melez olup olmadığına bakarak açığa kavuşturabiliyorum. Ama bunun tamamını bilenler hariç bilmeyen hiç kimse ayrıştıramaz. O yüzden müdahil olmadım konuya. 🙂

Yoksa her kahveye gittiğimde muhakkak bulmaca arayan biriyim 😂