70 Cm Lik Tarihi Su Kuyusu Yardım Lütfen | Define işaretleri ve anlamları

70 Cm Lik Tarihi Su Kuyusu Yardım Lütfen

benek

Kullanıcı
70 - 80 cm derinliğinde su kuyusu.iç duvarı taş bloktan ama doğu tarafına bakan kısmında 70x70 cm ölçülerinde tuğla büyüklüğünde taşlardan örme duvar yapılmış.batı istikametinde ise deforme olmuş; sunu çanağına benzer bir taş var.bilgi verebilecek ustalarımdan yardım ve yorumlarını bekliyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kullanım amaçlımı,yoksa şüphenizi taşıyan bir konumdamı olduğunu,arkadaşlarımızın işaret ettiği gibi,geniş açılı fotolarla anlaşılabili,r. 10-12 m. içinde bir yükselti bir setleme bir sırtlama olan arazi yapısı varmıdır görülmeli. sunu çanağı benzetmemi yoksa o amacı taşıyan bulgumudur. bunları bir görülebilsin. sağlıcakla.

benek

Kullanıcı
sayın ustalarım.öncelikle selam eder hayırlı akşamlar dilerim.kuyunun olduğu bölge antik yerleşim yeri.kuyu yu çevreleyen kayalar var.yani kaya topluluğunun içinde.sunu taşına benzettiğim taş kuyununiçinde batı istikametinde.bir kaç gün içinde foto yüklerim inşallah.kuyunun tam güney veya güneydoğusu gibi 250mt ilerisinde tepenin zirve noktası var.250mt re sonra 70mt civarı zirveye tımanıyorsun ve tam merkezinde kale kalıntısına andıran bir yapı temeli var.çünkü temel taşları ana kaya boyunca devam ediyor bir bütün gibi.ama her taraf köstebek yuvası gibi zamanında çok elden geçmiş.buralarıda işaretlemişler ama dokunmamışlar.