Aceba Evde Define Varmı ? | Define işaretleri ve anlamları

Aceba Evde Define Varmı ?

karadayi

Kullanıcı
S.a abilerim ustalarim
benim cocuklugum ufak bir köyde gecti...hergūn babannem kadar sevdigim yaşlı komşumuza giderdik..yanì birnevi o evde būyūdūk..kūcūklugumden aklımda kalan bu yaşlı teyzemize cinlerin musallat olmasi...önce olayı anlatayım..yaşlı teyzem yere çukur olan tandırda ekmek pisirir.pistikten sonra bakarki küller cok dolmuş sıcağıyla közlüyken çardağın kenarındaki ceşmenin dibine döker..cok gecmeden 2 başlı köpek sūrekli teyzeme kafa sallar ve heryerde karşısına çıkmaya baslar..aradan birkac gùn gecer bi hocaya gider.hoca cinlerin cocugunu yakmıssın senden can istiyorlar sana 1 hafta mūddet vermisler der..yanlış hatirlamiyorsam yoksul oldugu icin kurban niyetine tavuk kesti sonra noldu bilmem..gelgelelim eve..ev 2 oda bir mutfak.tuvaleti dısarıda ..odanın birini kömūrlūk olarak kullaniyor..oturma odasında taştan sedirler yanì koltuk gibi biseyler var.evin tepesi kemerli.1 tane küçūk gömme dolap var.bahcesinde cardak.yanında karadut yanında çesme var..aceba evde define söz konusu olabilirmi ??? Yada hani derler ya destur demezsen sana musallat olurlar diye aceba öyle birseymi ??

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim fotolama imkanın varsa fotola görelim ummadığın yerden neler çıkıyor neler...
bu şekilde birşey söylemek doğru olmaz evin içini dışını bahçeyi çeşmeyi ağacı güzelce resimle ve konuna eklebakalım kolay gelsin...

karadayi

Kullanıcı
Suan yurt dışındayım...eylül ayında köye giderim..ama hep derlerdi bu ev ermenilerin eviymis zamanında diye.hatta eskiden birkac yabancı konuşan yanında turk rehberle insan gelmis bu evi bize sat,böyle bahceli bi evde yasamak istiyoruz diye...ev baya eski tahta sürgülü filan..hatta komsu teyzeler dalga gecmislerdi biz ev bark temiz hersey yeni olsun isteriz bu gevurlarda nasıl seviyor harabe yerleri diye...bakıyım yardım isteyim. belki bana resim gönderirler..o zaman sizlerle tekrar paylasirim..saglicakla

wolf_52

Kullanıcı
dut ekşi mii ??? 9 adım güneyi güzeldirr....... çeşmeyi , kapı eşiğini kasasıyla birlkde, kemeri, ve oacağın anlını... bri de ocağın yanındaa banyo dolabı olrr.. orayıda fotraflaa... bakalım ustlar değerlindirsin...

karadayi

Kullanıcı
dut hafif eksì abim..köyden yardım istedim bakalim ama teyzem hala yaşıyor yanlıs anlasılmaktan da korkuyoruz açıkcası..ben gitmeden resimler olmayacak gibi..bakalîm hayırlısı ins..selametle :)

wolf_52

Kullanıcı
dut hafif eksì abim..köyden yardım istedim bakalim ama teyzem hala yaşıyor yanlıs anlasılmaktan da korkuyoruz açıkcası..ben gitmeden resimler olmayacak gibi..bakalîm hayırlısı ins..selametle :)
herşeyin hayırlısı lakin korkacak bişe yok... kokrakrsan korkularınlaa yüzleşmek zorunda kalırsın... kardeşim...

karadayi

Kullanıcı
Haklısın @wolf 42 abim de teyzem hala yaşıyor..ölmeden malıma mūlkùme göz dikildi diye anlasılmaktan korkuyoruz..yaşlı ama masallah aklı yerinde..elinde ,evinde bùyùdùgùm teyzemi kırmaktan korkarim yoksa allahtan baska kimseden korkum yok..rabbim hrseyin hayırlısını nasip etsin ins :) elimde resimlerim olunca yardım isterim sizlerden :) saglicakla :)

wolf_52

Kullanıcı
Haklısın @wolf 42 abim de teyzem hala yaşıyor..ölmeden malıma mūlkùme göz dikildi diye anlasılmaktan korkuyoruz..yaşlı ama masallah aklı yerinde..elinde ,evinde bùyùdùgùm teyzemi kırmaktan korkarim yoksa allahtan baska kimseden korkum yok..rabbim hrseyin hayırlısını nasip etsin ins :) elimde resimlerim olunca yardım isterim sizlerden :) saglicakla :)
kardeşim evet korkulcak bri nokdadır kalp kırmak bende korkarım bundan... tavsiyem madem teyze anne yarsıdır... al karşına açık açık konuş bence... bu işn yolu müzakreden geçer...