Acil Yardım Lutfen

Plokan

Kullanıcı
Ustalarim iyi günler.koyde banyo cukuru kazarken değişik katman çıkınca çubukla tarama yapıldı.8 metre derinlikte 3*4 metre ebadında oda olduğu ve dolu olduğu söylendi.130 cm kirsli toprak sonunda 180 cm mermer tozundan yapılma kırılması çok zor kaya parçası çıktı.daha sonra 40 ar cm kalınlıkta toprak beyaz kil örme taş tekrar kapak şeklinde harç türü kaya.bu şekilde 8 metre indik en son taşlaşmış yeşil kil çıktı.en sson şuan 70 cm ini kirdigimiz iki parça taş çıktı.yan yana konmuş bir kısmı beyaz bir kısmı kahverengi renkli .kırarken döner yaprağı gibi parça parça kırılıyor.fakat şuan zeminden hafif su sızıntısı çıkmaya başladı .dun saat 16.00 siralarinda bıraktık çalışmayı bugün saat 09.00 da baktığımızda zeminz2 cm su dolmustu.ne yapacağımızı şaşırdık devam edelim mi bırakalım mı .koyun mazisi romaya kadar dayanıyor.

metin77

Kullanıcı
Bu çubuklar neler yaptırmadı ki. Bak 8 metre derinlikte banyo çukurumuz var artık. Çıkan taşlara insan eli değmiş mi bundan eminsen devam et fakat daha derine değil oda içerisine doğru ilerle. Hem aklında kalmasın hemde Çukur ömürlük olsun bari

Plokan

Kullanıcı
Çıkan taşlar normal değil.tamamen insan yapımı.her katmanda Horasan harcı çıkıyor.ustam bende odaya girmeye çalışıyorum.ama nasıl gireceğim onu dusunuyorum

metin77

Kullanıcı
Çıkan taşlar normal değil.tamamen insan yapımı.her katmanda Horasan harcı çıkıyor.ustam bende odaya girmeye çalışıyorum.ama nasıl gireceğim onu dusunuyorum

Değerli kardeşim, küresel ısınmadan dolayı dünyadaki su seviyeleri gün geçtikçe çekilmektedir. Bugün 8 metrede su çıkan yer 1000 yıl evvel belki 5 metrede su çıkıyordu. Suyun içerisine de 3*4 oda yapmayacaklarına göre bence yer doğruysa geçtiğinizi düşünüyorum. Duvarları iyi kontrol edin oda tespit ettiğini yöne doğru ilerleyin birazda. Ha 8 metrede de hala horasanlı taş çıkıyor diyorsanız ve horasandan eminseniz aşağıya doğru inmelisiniz bu da mümkün görünmüyor gibi

Plokan

Kullanıcı
Evet hocam hala Horasan taş var.taslasmis yeşil renkli kil var aşağıda.olcumlerde çıkan oda duvarlarından yaklaşık iki kenara göre 1.5 metre içerden giriş yapıyoruz.olcumde çıkana göre odanın güney doğu köşesine yakın şekilde iniyoruz