Acill Yardım Ustalar...

exper_dolunay

Kullanıcı
Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

burada bir tepki almadınızmı.

burada üst kayada iki göz benzeri oyma ve alt yan kısmı traşlanmış görünüm var. alttaki kay da ise yine traşlı yer var.
şimdi paylaşılan resimlere birlikte bakalım. işçilikleri kesin ama ,ne bulgular yakından çekilmiş nede kayalar açıklarından bir kaç yönden alınmış. bu durum yeterince anlaşılmasını engelliyor.
birinci resmin sadece bir kısmı ve oymalar görünüyor. oymada sadece yaklaşık yönü belli.
bu kayayı her yönden görebilsek muhtemelen olayını dahi görebiliriz.
çarpı yapan yer, üst kayayı tam önden yakın ,alt kayanın tamamını bir kaç yönden ,son olarakta her ikisini birlikte gören görüntü olmalı ki hatasız ve net yorumlanmalı. çünkü çok yakın ve üzeri işçilikli, ara mesafe de yakın, acaba alttan bir giriş başlangıcımı var, ve bunların tamamı bir mezarımı yoksa bir oda mezar,mahzen veren bulgularmı taşıyor.
bir kaç yeri ayni konuda paylaşmaktansa,her birini detaylı çekerek ayrı konular oluşturulması menfaatinize olacaktır.sizler için uyarıyoruz. çok arkadaşlarımız ayni durumda paylaşımda bulunuyor. o kısımdan tepki almanız gayet doğal. önemli olan tespitin hatasız yapılabilmesi.
birde derinlik almanızı tavsiye ederim. sağlıcakla.

exper_dolunay

Kullanıcı
peki ikizceli ustam anlaşıldı,fotoların hepsinin detaylı çevresiyle beraber fotoları var haklısınız ayrı konu açmak lazım dı lakin hani bu sayfa ön bilgi olarak algılansın istedim devamı gelecek tabiki.İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim ustam.

DeLiCebey

Vip Üye
Sormak istedigim çarpı yapiyor dediniz bu tepki sizde altın tepkisi mi veya boşluk mu

exper_dolunay

Kullanıcı
delicebey ustam çubukları ilk kez kullandım ama sanırsam altında çarpı yapıyor pirinç ve bakır çubuklar test ettiğim kadarıyla boşluğu hiç bilmiyorum nasıl tepki verir dediğim gibi ustam öğrenme aşamasındayım lakin farklı bir yerde yine çekim aldım yaklaşık 40 cm den öküz nalları çıktı demir heralde birde sanki paslanmış taş gibi bişey çıktı fotolarını isterseniz paylaşabilirim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
çubukların sende tepki vermesi çok güzel. öncelikle bunun kıymetini bilmelisin. çünkü çoklarında bu tepki oluşmaz. bu konuda yeni ve tecrübesiz olduğuna göre, hiç bir tasarrufa yönelmeden, su ve boşluk bulma konularımızı bir güzel incele ve arazide bu bilgiler ışığında bol bol pratik yaparak deneyim kazanmaya çalış.40 cm altı zaten yetkimiz dışında ve suç durumu doğurur.izinli olmalı. bu duruma lütfen dikkat et.