Advanced Quantum Magnetometers & Gradiometers & Satellite

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
merhaba arkadaslar asagidaki yer alti goruntuleri Gelişmiş Manyetometre Toprak Bilimi, Jeofizik ve diğer uygulamalar için manyetometreler, gradyometreleri ve manyetik sensörler yardimiyla ve uydu destekli cekilmistir.
Bu konu ve resimler bilgilendirme amaclidir.

giris yönü cekimlere gore sağ tarafdir dikkatli bakildiginda gorunmektedir
11 mtre cekimi

13 metre cekimi

buda 16 metrede metal yogunluk cekimi

DeLiCebey

Vip Üye
Görsel ve bilgiler için teşekkürler

Düşünce Düşüneni Düşündükce Düşündürmüyorsa Düşünen Gerçek Manada Düşünmüyor Demektir.

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam emeğine sağlık teşekküürler bilgi için yalnız şunu merak ediyorum giriş derinliğimi tümülüsün üsten oda dibi derinliğimi saygılar ustam

metin77

Kullanıcı
Ustam tespitler cok guzel. Goruntu alinan cihaz hakkindada bilgi verirseniz sevinirim. Olaki boyle bir cihaz almak nasip olursa aklimizda bulunsun.

blutx

Kullanıcı
Uydu desdekli demek yanlış olur babaconda ustam.Manyometre ve gradyometre kendisi baŞlıbasına bir cihaz 2Dveya 3D oarak kayıt alır bu kayıdı bilgisayar yardımıyla resmini atığın hale getirir...

blutx

Kullanıcı
Gradiometre var bende kendim kullanıyorum o yüzden bildiğim konu uydu ile alakası yok ustam. bu cihazların ucunda sensörler bulunuyor bir yada çift de yapılabilir bunlarla yerlatındaki görüntüyü kaydeder bu görüntü bilgisayara aktarılıp bilgisayar yardımı ile görüntü işlenir

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
konu cihaz ile alakalı sanırım, cihazlar bölümünde olmasında fayda var.
konuyu takıp edenler cihazlar bölümüne uye degılse, katılım talebıne yorum atsın, konuyu taşıyalım.
habersız tasımak ıstemıyorum. takıpcıler ıcın.

blutx

Kullanıcı
eski bir mezarda gradyometre ile çekilen görüntü kayda değer birşey yok metal yansıması v.s metal yok mezarda.Mesela
wtrk usta bilir bu konuları;)

E873QB.png

Son düzenleme:

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
Gradiometre var bende kendim kullanıyorum o yüzden bildiğim konu uydu ile alakası yok ustam. bu cihazların ucunda sensörler bulunuyor bir yada çift de yapılabilir bunlarla yerlatındaki görüntüyü kaydeder bu görüntü bilgisayara aktarılıp bilgisayar yardımı ile görüntü işlenir
dogrudur kardesim senin bildigin ve bilinen sekilde birde bilinmeyenler vardir sanirim dikkat etmemissin yazdigima . Gelişmiş Manyetometre Toprak Bilimi, Jeofizik ve diğer uygulamalar için manyetometreler, gradyometreleri ve manyetik sensörler yardimiyla ve uydu destekli tum bunlarin oldugu bir cihaz sisteminden bahsediyorum ben herkesin anlayabilecegi sekilde aciklama getirdim bilimsel konusunca kimse anlamiyor