Ağaca işlenmiş harita ve Kuru kafa sembolü altında duran yengeç | Define işaretleri ve anlamları

Ağaca işlenmiş harita ve Kuru kafa sembolü altında duran yengeç

Baboli1988

Kullanıcı
Sevgili dostlar bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı bunların anlamı nedir yapılması gereken nelerdir şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG-20220617-WA0008.jpg
    IMG-20220617-WA0008.jpg
    388.7 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG-20220617-WA0005.jpg
    IMG-20220617-WA0005.jpg
    63.2 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-20220617-WA0007.jpg
    IMG-20220617-WA0007.jpg
    193 KB · Görüntüleme: 28

KANAS_USTA

Admin
Cevrede ne var ne yok yönleri ile anlativer kardes.
Bu arada hoş geldiniz. Hayırlı nasipler

Şahmaran41

Kullanıcı
Yani Birşey dicem ama yanlıs anlamayın. O ağaç kaç senelik ki o işaretle bakıp kazı çalışması yapıyorsunuz. Biri kafasına göre kazmış yani bana kalırsa

Baboli1988

Kullanıcı
Şimdi mantıken biri trol amaçlı yapmış olsa bile bu şekilleri hadi diyelim yeni yapıldı kazıda sırasıyla agaçta olan görsellerin kazdığımız yerde çıkma ihtimali nedir. Ben biliyosunuzdur daha önce karşınıza daha önce çıkmıştır diye sadece fikir ve yardım almak için paylaştım ama görüyorum ki yeni yapılmış diyen birisi bile var.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Öncelikle aramıza hoşgeldin. Buyur ben yardımcı olayım, evet o görselin bir açıklaması var. Görsel tamamen gerçek bir görsel ama ağaç görselin zaman konusunda zıttıdır. Sen bizden tam olarak ne istiyorsun? Sonuçta biz kazı ekibi değiliz. Burda sadece belli başlı sorulara cevap verilir geri kalanının devamını da siz getirirsiniz.

Baboli1988

Kullanıcı
bu ağacın yeni bir ağaç olduğu aşikar, biz bunun daha öncesi koca bir taşa kabartılmış at figürüyle yola çıkıp hemen karşısında bu ağacı görmemizle başladık. sahiplenilmiş olup 3 harfliler tarafından bu haritanın ağacın üstüne çizildiğini düşünüyoruz. Vede ağacın üstünde bulunan her simgeye kazdığımız yerde aşama aşama rastladık

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
bu ağacın yeni bir ağaç olduğu aşikar, biz bunun daha öncesi koca bir taşa kabartılmış at figürüyle yola çıkıp hemen karşısında bu ağacı görmemizle başladık. sahiplenilmiş olup 3 harfliler tarafından bu haritanın ağacın üstüne çizildiğini düşünüyoruz. Vede ağacın üstünde bulunan her simgeye kazdığımız yerde aşama aşama rastladık
Arkadaşım senin anlattığın tamamen doğrudur. Eksiğin var fazlan yok. Ağacın yeni olduğunu biliyorsan o konuda pek fazla konuyu bulandırıp uzatmaya gerek yok. Ben sana açıklamanı vericem dediğim dediğinin başı ortası ve sonudur.

Ağaca çizilen haritadır ve anlamı da aşağıda verdiğim gibidir.

Geriden ana noktama bakarak vesikalıyorum. Sağ çaprazımda yaşlı ağaç, yaşlı ağaç kayaya, kaya evime, evim hudut sekmeye, hudutumun önü paraya, para nişaneme, nişanem noktaya, noktam da kendine bakar. Noktam tehlikedir, nişanem ifritle korunur, zehiri yılana ağır gelir, ağacın sağ köküne dikey üç kaya diktim gelende üçünü geçmeli, balçığa varanda malım önümdedir. Sonraki nışanem aşağıdadır sırtını ağaca verdiğimde yılanlı yere geldiğimde Karşısındaki kayada sırrım var. Sırtımı ona verdiğimde soluma bir adım kemerimde silahımda emanetimin solunda.

Açıklaması eksiksiz budur. Gerisini var git sen tamamla. İşlemden sonra gömen kişinin ne tarafa gittiğini öğrenmek istiyorsan ağacın arkasındaki işareti at onuda söyleyeyim. Selametle ✋