Ağacın altında oda | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ağacın altında oda

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Roni usta botanikçi olmalıymış, bitki gördüğü zaman seceresini sayıyor :)
Yok ustam Estafirullah. Ardıç olması normal ben bu kadar yaşlıda tahmin etmemiştim çürümeden kök değiştirmeden durmuş tıpkı selvi gibi. Adamlar boşluğu alta iyi yapmış nefes ağaca baya baya yaramış. Nasıl ki tarlada çapaya gider ekinin toprağını eşer ekine nefes aldırırsın bu odada aynen öyle hep nefes vermiş. Şu gövdedeki kabuk şekline bakarmısın nasıl da diri kalmış. Hem yaşlı hemde zarar görmemiş.

KANAS_USTA

Admin
Oooo @KANAS_USTA sen ardıcın böylesine nasıl denk geldin? Gövdesi selvi kıvamına geldiğine göre çevrede muhakkak bi kaç daha böyle vardır. Ne çıkardın tencere tepsi kadeh? 😂😂😂 Neden böyle çalışmalar bana denk gelmiyor. Ya mağaraya gidiyoruz ya kaya oda mezara yada tümülüse. Vallahi imrendirdin beni. Oralardan uzaklaş benle @TRUVA ustam bi el atalım az 😂😂
Ben de sizler gibiyim nerde zor var beni bulur. Video Alıntıdır.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ben de sizler gibiyim nerde zor var beni bulur. Video Alıntıdır.
Yahu @KANAS_USTA bi an sevindim sen buldun diye. Vidonun devamı var mı? Sonuç hakkında bilgi vermiş mi? Ağaçta mıh veya kayada işaretle değil bu tür yerler harita ile veya kayaya işlenmiş haritalama ile bulunan yerler. 2011 kış ayının başında açtırdım aynısını. Tepsi 3 kadeh bir şarap ibriği tabak çatal kaşık saç tokası bileklik ve aşle parası çıktı. Başında durdum ama teslim konusunda bir kısmını müzeye verdiler bir kısmını bildikleri şekilde sakladılar. Görmek isterdim burayıda.

Moderatör tarafında düzenlendi:

KANAS_USTA

Admin
Yahu @KANAS_USTA bi an sevindim sen buldun diye. Vidonun devamı var mı? Sonuç hakkında bilgi vermiş mi? Ağaçta mıh beya kayada işaretle değil bu tür yerler harita ile veya kayaya işlenmiş haritalama ile bulunan yerler. 2011 kış ayının başında açtırdım aynısını. Tepsi 3 kadeh bir şarap ibriği tabak çatal kaşık saç tokası bileklik ve aşle parası çıktı. Başında durdum ama teslim konusunda bir kısmını müzeye verdiler bir kısmını bildikleri şekilde sakladılar. Görmek isterdim burayıda.
Vardır izlemeyi unuttum şimdi bulamıyorum
Tiktokta idi denk geldi.

Kader25

Admin
Vardır izlemeyi unuttum şimdi bulamıyorum
Tiktokta idi denk geldi.
Benim bildigim bir tane "tik tok" var.
Oda kadim camilerde mihrabin saginda solunda duran buyuk saatler.
Sesi, tınlamasi cok tatli gelir bana.
Çogu da tik tok tik tokk ey cemaat namazi huşu ile kilin kulaginiz beni duymasin der 😊

pelteks

Kullanıcı
Ardıç ağacı,
Çok çeşitli ve geniş kullanım alanı mevcut hangi birini yazayım bir gün pc başına geçer isem ayrıntılı izah etmeye çalışırım inş.

Ardıcın az bilinen özelliklerinden biride çift girişi temsil etmesi @BulursamKader25 abim bu tesadüf degil mana ile alakalı.
Bir diğer özelliği kısa bir duvarı simgelemesi ve bu agaci gören noktaya göre 2 adım sağ tarafından giriş bakılması gerektiğidir. Ağaç ile giris kuzeybatı yönlüdür ,
Eski yola yaklaşık 28 adım mesafeye konumlandırılır, kuyuya 18 adım Dikilitaşa 12 adım genel metrajlar olup kombinasyonu girmedigi müddetçe böyledir. bölge kilisesinin sembolü olarak kullanılır....vs
Sabaha kadar yazabilirim telefondan zor oluyor 😘

Hocam bu yorum sadece ardıç ağacı için mi geçerli.mesela meşe içinde aynı yorum geçer limidir.
Zira L yapan duvarımın kısa ucunda meşe vardı ve doğu yönünde dikili taş..heyecan yaptım :)
Aynı zamanda ağacın dikili taş yönü,kuyu yönü ve yol yönünü de paylaşırsanız çok memnun olurum..birde bu gözle bakmak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

KANAS_USTA

Admin
Hocam bu yorum sadece ardıç ağacı için mi geçerli.mesela meşe içinde aynı yorum geçer limidir.
Zira L yapan duvarımın kısa ucunda meşe vardı ve doğu yönünde dikili taş..heyecan yaptım :)
Aynı zamanda ağacın dikili taş yönü,kuyu yönü ve yol yönünü de paylaşırsanız çok memnun olurum..birde bu gözle bakmak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler
Sen olayi çökmüş ve gerekli tespitleri yapmışsın paşam öyle zannediyorum. Yalnız 2 kuyu daha olacak.