AILE PUTU (yardım lütfen) | Define işaretleri ve anlamları

AILE PUTU (yardım lütfen)

_xxx_

Kullanıcı
selam arkadaşlar size bir resmim daha var...
bu resimlere yorumlarınızı bekliyorum
fazla uzaktan çekmedim çünkü benim için sakıncalı olur, kusura bakmayın
ama eğer daha faydalı bilgiler verebilirseniz özel mesajlaşabiliriz...

çok mükemmel bir işcilik verilmiş
yerden yaklaşık 5 metre yüksekte
ve yaklaşık 60 veya 70 cm çapında

tepe düzlük ve tepeden ölcüm yapıldı, tepedeki kayanın ucundan 10m düzlüğe doğru sarı malzeme tespit edildi, ama nekadar doğru bilemem, yorumlarınızı bekliyorum

31630092012270.jpg

64330092012272.jpg

725CIMG0613.jpg

729CIMG0612.jpg

Son düzenleme:

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: AILE PUTU (yardım lütfen)

benzerini görmüştüm bunun ayrıntısı farklı, dört lü mezar odaları yeraltı kilisesi, roma bizans dönemi güzel işaret, alttaki ok ne kadar uzun yani ölçüsü nedir 7 cm olabilirmi? ve yandaki mağaraların derin olmaması lazım nöbetçi yerlerimi?

_xxx_

Kullanıcı

benzerini görmüştüm bunun ayrıntısı farklı, dört lü mezar odaları yeraltı kilisesi, roma bizans dönemi güzel işaret, alttaki ok ne kadar uzun yani ölçüsü nedir 7 cm olabilirmi? ve yandaki mağaraların derin olmaması lazım nöbetçi yerlerimi?

güzel yorum değirmenci eline sağlık

evet bildin sağ tarafdaki mağra 1,5 x 2m bir yer, sol tarafa çıkamadım ama 95% orası da öyle ufak bir yerdir, haklısın muhtemelen nöbetci yerleridir

demek 4 lü yer altı kilisesi diyorsun !!!

okun uzunluğuna bakmadım, ben sana ölçer veririm

giriş nerde olabilir ve nasıl olabilir açeba ?????

Son düzenleme:

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

ayrıntısı ok ta gizli girişin ve öyle kısa bir yol gibi görünmüyor çünkü senin haçın eni 50 cm den fazla görünüyor, ben bir yerde bir metrelik gördüm ödüm koptu, valla bir yerdede 200 metre çapında bir kanal şekli haç gördüm kastamonu pınar başı valla kanyonu girişi yanı ve haçın kanalları içi en az 2100 yıllık kiraz bahçesi aha ordadır, büyük yeraltı şehridir galiba, xxx yukarı çık bak dağınık çakıl yığmaları ne kadar mesafede sıraya şekilde toplu çakıl yığması varmı mesafe en az 70 adımdır hedef mezar odaları ve işte piskopos mezarları olduğu için tuzaklımıdır değilmidir bilmiyorum. saygılar

impossibleman

Kullanıcı

Bana göre çok uzakta değil. Ok yukarıyı gösteriyor. Kayanın üst taraflarında boşluk testi yapılabilir. 2 adet derin murç deliği var. Biri işaretin 10 cm üstünde. Bunlarıda kontrol etmekde fayda var. Tabi devamı vardır mutlaka. O konudada ustalarım daha çok yardımcı olurlar sanırım. saygılarımla.

tuarec

Kullanıcı

sag üst köşedeki kök boyayla yapılmış işaret ne olabir

Son düzenleme:

_xxx_

Kullanıcı

ayrıntısı ok ta gizli girişin ve öyle kısa bir yol gibi görünmüyor çünkü senin haçın eni 50 cm den fazla görünüyor, ben bir yerde bir metrelik gördüm ödüm koptu, valla bir yerdede 200 metre çapında bir kanal şekli haç gördüm kastamonu pınar başı valla kanyonu girişi yanı ve haçın kanalları içi en az 2100 yıllık kiraz bahçesi aha ordadır, büyük yeraltı şehridir galiba, xxx yukarı çık bak dağınık çakıl yığmaları ne kadar mesafede sıraya şekilde toplu çakıl yığması varmı mesafe en az 70 adımdır hedef mezar odaları ve işte piskopos mezarları olduğu için tuzaklımıdır değilmidir bilmiyorum. saygılar

evet 50 hatta 60 cm vardır, inşallah uzak değildir :)
ustam yukarısı baya bi düz arazi, resimdeki gibi işarete doğru yukardan 500 metre daha ileriye gidince 1km capında ve 300m yüksek bir dağ var.
düzlükte çakıl yığma gibi şeyler yok malesef

ustam bu işaretin hemen tabanında yani yerde 2 tane mağra var ama içi dolmuş ve kimbilir daha kaç tane mağra girişi dolmuştur, rüzgar zamanında heryere kum basmış veya bazi yerler mahsuzdan doldurulmuştur

ustam bizim bural çok ilginc yerler ;)
400 m aile putunun solunda bir sütünlü kaya var
400 m sağında bir 3 katlı kilise var

ben şimdi hemen bu bölge hakkında ayrı bi başlık açacağım, çünkü sütünlü kaya ile kilisenin bu aile putu ile alakalı olduğunu pek sannetmiyorum...

Bana göre çok uzakta değil. Ok yukarıyı gösteriyor. Kayanın üst taraflarında boşluk testi yapılabilir. 2 adet derin murç deliği var. Biri işaretin 10 cm üstünde. Bunlarıda kontrol etmekde fayda var. Tabi devamı vardır mutlaka. O konudada ustalarım daha çok yardımcı olurlar sanırım. saygılarımla.

yorumun için sağol evet deliklere bi bakmak lazım ama ulaşılması çok zor, evet inşallah uzak değildir ;)

tuarec

Kullanıcı

bence yılan yuvasından çıkmış bakalım ustalar ne diyecek İnşallah yanılmıyorum

_xxx_

Kullanıcı

bence yılan yuvasından çıkmış bakalım ustalar ne diyecek İnşallah yanılmıyorum

merak etme yılan yuvasından çıkmadı, tespitlerimiz yanlış değilise tabi, 10 veya 11 metre dağın içinde saklı göz kırp

o boyalı yeri bende merak ettim ?