AKLIMDA KALANLAR. | Define işaretleri ve anlamları

AKLIMDA KALANLAR.

nik

USTA
Super Moderatör
Değerli üstadım benim arşivim selde su altında kaldığı için tüm bilgilerim gitti.
40 yılık kendim ve üstadlarımın tercubeleri vardı hepsi giti .
Bu sene sonuna avrupaya düneceyi inşallah oradaki arşivinde bilgiler kalmişse siz değerli üstadlarımla seve seve paylaşırım.

Arşivim %80 çözülmüş,çözümü bulunmuş işaretlerden oluşuyordu aklımdan kalan bir kaç işaret var örneği;
1,Bir ayı yatar vaziyeteydı 7 yada 8 yavruyu emzdiriyordu ve yavrularına bakar vaziyettedir.
Büyük ve tek bir kayanın üzerine kabartma olarak resimedilmiştı.
Bu ayı nın altında yavru sayısınca testi büyüklüğünde küp altın köylüler almıştı.
Suryeden gelen bir hoca ile çalışma yapılmıştır.
Yer Bitlis ve Van bölgesi sonra gelen ziyaretçiler den dolayı köylüler taşı kırıyorlar.
2, yine bir ayı sırt üzerine yatmış sağ tarafına bakar vaziyeteydı ayının baktı yönde bir taş yığma vardı taş yığmanın altında giriş .
Giriş bir kaç metre tünel mağaraya giriyor mağarada istedikleri altınları almışlardı.
Yer ege Bölgesi.vs gibi.bu işaretler hiç bir define sitesinde yoktur ilk sizlerle paylaşıyorum.
Sizleri Allah rızası için seviyorum..
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidi.

Aklıma gelenler bu sayfaya yazacam.

Burak5553

Kullanıcı
Değerli üstadım benim arşivim selde su altında kaldığı için tüm bilgilerim gitti.
40 yılık kendim ve üstadlarımın tercubeleri vardı hepsi giti .
Bu sene sonuna avrupaya düneceyi inşallah oradaki arşivinde bilgiler kalmişse siz değerli üstadlarımla seve seve paylaşırım.

Arşivim %80 çözülmüş,çözümü bulunmuş işaretlerden oluşuyordu aklımdan kalan bir kaç işaret var örneği;
1,Bir ayı yatar vaziyeteydı 7 yada 8 yavruyu emzdiriyordu ve yavrularına bakar vaziyettedir.
Büyük ve tek bir kayanın üzerine kabartma olarak resimedilmiştı.
Bu ayı nın altında yavru sayısınca testi büyüklüğünde küp altın köylüler almıştı.
Suryeden gelen bir hoca ile çalışma yapılmıştır.
Yer Bitlis ve Van bölgesi sonra gelen ziyaretçiler den dolayı köylüler taşı kırıyorlar.
2, yine bir ayı sırt üzerine yatmış sağ tarafına bakar vaziyeteydı ayının baktı yönde bir taş yığma vardı taş yığmanın altında giriş .
Giriş bir kaç metre tünel mağaraya giriyor mağarada istedikleri altınları almışlardı.
Yer ege Bölgesi.vs gibi.bu işaretler hiç bir define sitesinde yoktur ilk sizlerle paylaşıyorum.
Sizleri Allah rızası için seviyorum..
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidi.

Aklıma gelenler bu sayfaya yazacam.
Selamu aleykum uc basamakli merdivenin cozumu nasil yapilir gomu ile ilgisi varmi selametle

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Nik ustam konunuzu sabitledim, teşekkür ederiz bu bilgiler için.

nik

USTA
Super Moderatör
Selamu aleykum uc basamakli merdivenin cozumu nasil yapilir gomu ile ilgisi varmi selametle
göz dik kayanın aşağı tarafındaysa bu gözlerin baktığı yönde 3 basamakla girilen bir mağara olup mağara girişine şelale akar vaziyettedir. mağaraya girerken şelale suyu nedeniyle bir omuzumuz ıslanır diğeri ıslanmaz. Buradaki mağaraların birisi görünür diğer ikisi ise su içinde kalır görünmez. Buradan içeri girildiğinde fırın mağarasına ve 25 itriyat arabasının olduğu mağaraya girilir. Boyalı çini ( boyalıca ) ye şelalelerin 6 kulaç mesafeden çıktığı bir mağaradır. tüm yükler buradadır

nik

USTA
Super Moderatör
AKLIMDAN KALANLAR:
El işareti;sağ el işareti dört parmak kapalı baş parmak açık'tı baş parmağın işaret etiği yerde bir metrelik dikili bir taş vardı taşın üzerinde normal bir haç vardı haçın altında bir mezar vardır.
Kapalı dört parmağın işaret etiği yerde küçük bir tepecik vardır.
Kapalı dört parmağın ölçüsü 9,cm uzunluğundaydı el ile tepecik arası 9 metreydı .
Üzerinde el İşaret bulunan taşın dibinde 9 metre'lik tünel tepeye balaniyordu.
Yer;Diyarbakır.

nik

USTA
Super Moderatör
AKILIMDAN KALANLAR:

Bir kayanın üzerinde bir hançer ve bir ok işareti vardı.
Bu ok işareti sağ kanadı sol kanadında bir(1)cm kısaydı ve bu işaretli taşın önü (1)bir metre çalışma yapıldı (1) bir mezara rastlandı mezarın içinde (2)iki iskelet vardı.hançerin gösterdiği yer'de zaman olmadığı için çalışma yapılmadı.
Yer Güneydoğu.
Aklıma geldikçe yazmayı devam ederim.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir.

balkaya34

Kullanıcı
göz dik kayanın aşağı tarafındaysa bu gözlerin baktığı yönde 3 basamakla girilen bir mağara olup mağara girişine şelale akar vaziyettedir. mağaraya girerken şelale suyu nedeniyle bir omuzumuz ıslanır diğeri ıslanmaz. Buradaki mağaraların birisi görünür diğer ikisi ise su içinde kalır görünmez. Buradan içeri girildiğinde fırın mağarasına ve 25 itriyat arabasının olduğu mağaraya girilir. Boyalı çini ( boyalıca ) ye şelalelerin 6 kulaç mesafeden çıktığı bir mağaradır. tüm yükler buradadır
@nik Selam,,Bu konuyu biraz daha açalım, Bu konu bana birşeyler söyler gibi geldi ,
1 - Bu şelale Güneş görürmü,?
2 - Bu şelale Derinmi ,
3 - Altı kulaç dediniz Bu mesafe ölçüsü Havuzu bir ucundan diger ucuna kadar uzanırmı,?
4 - Burası ana kayadan kesme havuzmu ?
5 - 3 basamağın 2 si suyun içinde birisi dışındandı?
Cevabınız INŞAALLAH evet olaydı , Eğer evetse Gel orda bir çay içelim ,,

Son düzenleme:

nik

USTA
Super Moderatör
@nik Selam,,Bu konuyu biraz daha açalım, Bu konu bana birşeyler söyler gibi geldi ,
1 - Bu şelale Güneş görürmü,?
2 - Bu şelale Derinmi ,
3 - Altı kulaç dediniz Bu mesafe ölçüsü Havuzu bir ucundan diger ucuna kadar uzanırmı,?
4 - Burası ana kayadan kesme havuzmu ?
5 - 3 basamağın 2 si suyun içinde birisi dışındandı?
Cevabınız INŞAALLAH evet olaydı , Eğer evetse Gel orda bir çay içelim ,,
Hemen hemen uyuyor ustam