Allah rızası için 10 kişiye gönder bir mucize ile karşılaşacaksın... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Allah rızası için 10 kişiye gönder bir mucize ile karşılaşacaksın...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kaıncanın ayak sesini duyan Allah c.c. bizlerin Duasınımı Duyamayacak Bu tür konularda kesinlikle vesile aranmamalı, Okuduğumuz Fatiha'suresi Bunun açık delilidir
De'ki "Allah bana yeter".....SüphanAllah..

Lacivert ustam konunu birazcık Dağıttım Hakkını helal et..
Ne demek ustam konumuz sizlerle zenginlesti emeginize sağlık teşekkür ederim Allah cc. razı olsun inşallah...

A21MEDLi

Admin
Eğri cetvelden doğru çizgi çikmaz.

Ruzgar eken, firtina biçer.

Dinin kulturu ogretilirken, nasil yasanacagini geri plana birakilmamali.
Birakildigi icin, herkesin kendi aklina gore yasamasinin önü açildi. Rabbinin emirlerini bilmeyen kul kendi aklina gore haram ve helalin yerini ve muhtevasini degistirip yeni bir inanç ve yaşam kurdu.

Bana gore boyle.... değil,
Allaha cc ve Rasulune gore boyledir... asamasina gecilmeden bu safsatalar bitmez.

İlimsiz olmaz.
Alimler bozulunca halk da bozuldu.
İnsan ve toplumlar dustugu yerden kalkar.
İşe ilahiyat fakultelerini kapatarak başlayabilirler. Sunneti seniyyeyi kabul etmeyen bir topluluk yetistirildi yillarca ilahiyatlarda. Yillarca ekranlarda bunlarin temsilculerini dinledi bu halk. Hamdolsun bazilari vefat etti kalanlari da gonuller kabul etmedi, silinip gittiler, amma hala mevcutlar.
Ustam Hocalar sistemin yanii 657 ye tabii devlet memurudurlar,Memur olarak sözleşmenin altında imzaları var,Her doğruyu her yerde söyleyemezler..İhraç edilirler..

Tarikat hocaları anlatır diye umuyoruz fakat onlarda siyasete ticarete bulaşmış,Tasavvuf konularıyla gecistiriyorlar.
Allah c.c.başka kimsesi olmayan Hocalar ise Anlatmaya başlayınca fitneci,ocu,bucu damgası yiyip solugu cezaevinde alıyorlar..
Millette bence bu durumu kabullenmiş.. baska bişey diyemiyorum.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Hepimiz ezberciyiz mealini bilmeden yaşıyoruz herseyde olduğu gibi işin kolayına kaçıyoruz okuyoruz okuduğumuzun mealini bilmiyoruz bundan bir yermi yıl önce bizim buralarda sınır köylerinden birinde çobanın biri bir defter türü bir şey bulur açar bakar Arapça tazılar başlar tövbeestefurullah çekmeye la abdestsiz dokundum diye hemen abdes tazeler öyle bakar bir kaç gün sonra köye iner imamın yanına koşar hacam bunu arazide buldum biri düşürmüş herhalde hoca nedir demiş kitap hocam ver bir bakayım besmele ile hoca bakar baktılca kahkaha atmaya başlar bizim saf köylüde içinden la bu imam kafayımı yemiş kutsala gülünürümü diye hoca ne oldu demiş hoca gardaş bu Arapça yazan bir koyun tüccarının hesap defteri demiş 😂 ee bizdede okuyan çok anlamını sordunmu kem küm

Kader25

Admin
Hepimiz ezberciyiz mealini bilmeden yaşıyoruz herseyde olduğu gibi işin kolayına kaçıyoruz okuyoruz okuduğumuzun mealini bilmiyoruz bundan bir yermi yıl önce bizim buralarda sınır köylerinden birinde çobanın biri bir defter türü bir şey bulur açar bakar Arapça tazılar başlar tövbeestefurullah çekmeye la abdestsiz dokundum diye hemen abdes tazeler öyle bakar bir kaç gün sonra köye iner imamın yanına koşar hacam bunu arazide buldum biri düşürmüş herhalde hoca nedir demiş kitap hocam ver bir bakayım besmele ile hoca bakar baktılca kahkaha atmaya başlar bizim saf köylüde içinden la bu imam kafayımı yemiş kutsala gülünürümü diye hoca ne oldu demiş hoca gardaş bu Arapça yazan bir koyun tüccarının hesap defteri demiş 😂 ee bizdede okuyan çok anlamını sordunmu kem küm
Bizi atalarimizin mezar taşini okumaktan mahrum birakanlarin kulaklari toprağa değdi amma etkisi hala devam ediyor. Boyle deyince kizanlar oluyor, peygamberine sovdugumu saniyor kendi gayretinle ogrendin de engel olan mi oldu diye soruyorlar hemen. Bende mesele sahsimla alakali degil. Evet ben kendi gayretimle mezar taslarini okuyacak kadar ogrendim, sen neden ogrenmedim diye de ben sorunca, ben yazimdan memnunum diyor. Ben memnun degilim Kardaşim diyorum;
Hakim yerine yar-giç
İstikbal yerine gel-ecek
Hekim yerine dok-tor
Hakimiyet yerine Ege-menlik
Vs.vs.vs binlerce uydurukça kelimenin bana dayatilmasindan...
1.100.000 kelimeden 30.000 kelimeye dusulmesinden hic memnun degilim.
Her milletin lugatina baska dillerden geçen kelimeler muhakkak olacak. Bugun ingilizce de dahi 10 bine yakin Arapca kelime mevcut.
Allah kelimesi yerine buz gibi soğuk bir kelime koymuşlar; Tanrı...İngilizce deki God bile bundan sevimli.
Neyse...

Kader25

Admin
Tv.lere çıkan hocalar, Tarikat ehli Hocaları, Diyanet hocaları İnsanlara Gerçek Anlamda Tevhidi ve Tağut'u Anlatamayınca Hurafeler Din diye karşımıza çıkıyor..
Konuşmalarının ekseriyesi Hurafe ve araya hesaplarına gelen, baslarına bela getirmeyen ayetleri okuyarak bitiriyorlar..Allah c.c.Müslümanlara Tevhide sıkı sıkıya sarılmalarını ve Tağut'uda Rededen Müslüman bilincini Nasip etsin inşallah.

Hakimiyet ve Hüküm koyma kayıtsız şartsız Allah c.c. dur,
O'nun Arzında O'nun sözü geçmeli..

Örneğin:Misafiriniz mobilyanın yerini begenmeyip Mutfağa koysa,Mutfaktaki Buzdolabını Salona koysa Siz buna Müsaade edermisiniz?

Allah c.c.insanların Dünyadaki bunca Haddi Aşmalarına karşın yinede Nimetlerini verdikce veriyor..Ahiret var,Mahşer var.Hesap var.Dünya hayatı Gecicidir.
Onemli oldugu icin yazmak zorundayim:
İslamda hukum koyma Allahu Tealanin Kuranda beyan ettigi uzre;
Allaha cc ve Rasulune aittir.

Kader25

Admin
Selam kardeşim ,,, Bu hurafe işleri Herhangi bir ilahiyat mezunu kişilerden duydunuzmu ? Ben şahsen hiç bir ilahiyat mezunu kişinin ben ŞIHIM BEN sizi kurtaracagım dedigini duymadım , bu şekilde bir sapkınlık yaptığına raslamadım , Bu sapkınlıkları yapanlar dış güçlerin ajanlarıdır.
Aleykum Selam abi,
Benim anlatmak istedigimle verdiginiz orneğin bir bağlantisi yok maalesef.
İlahiyat mezunu sapitmislara onlarca ornek vernek mumkundur de bu sitenin formatina uymaz. Degil hurafe işleri, milletin imaniyla oynayanlari da çoktur. Hayizli kadina bile Kurani okuyabilirsin diyenler bunlarin icinden cikmistir. Hepsi mi boyledir? Haşa hepsi boyle degildir, boyledir desem iftira olur. Aslinda içlerinden 1 tane dahi sapitan ciksa bu camia icin çok sayilmalidir.

Kader25

Admin
Ustam Hocalar sistemin yanii 657 ye tabii devlet memurudurlar,Memur olarak sözleşmenin altında imzaları var,Her doğruyu her yerde söyleyemezler..İhraç edilirler..

Tarikat hocaları anlatır diye umuyoruz fakat onlarda siyasete ticarete bulaşmış,Tasavvuf konularıyla gecistiriyorlar.
Allah c.c.başka kimsesi olmayan Hocalar ise Anlatmaya başlayınca fitneci,ocu,bucu damgası yiyip solugu cezaevinde alıyorlar..
Millette bence bu durumu kabullenmiş.. baska bişey diyemiyorum.
Haklisiniz,
Meydan da bir Bayancuk kalmişti.
Onu da delilsiz, mesnetsiz çilehaneye gonderdiler. Devletin tum memurlarini kufurle itham ettigi icin kabul gormedi.
Allah cc bu ummetin yardimcisi.olsun.
Amin.

A21MEDLi

Admin
Amin..
Fitnenin ve Şirkin Tavan yaptığı dönemdeyiz,
Rabbim,Bizleri O"nun Bildiği bizim bilmediğimiz,Görünen,Görünmeyen,Bilinen,Bilinmeyen,Allahı c.c.sıfatlarından,herhangi birini... kendinde gören Tüm Şirk'lerden Şeerlerden Musibetlerden Muhafaza eylesin. Aminn

A21MEDLi

Admin

Ustam çoban deyince aklıma geldi
Arkadaşımın dedesi,çobanmış hayvanları otlatırken hayvanın birinin ayaği çukura gömülmüş,zar zor onu çıkarınca Altın sikkeler görüyor,bir kaçtanesini Camii hocasına gösteriyor,hoca sikkeleri görünce çabuk bulduğun yere götür Gavur malı Necistir elin değmesin..:) tekrar götürüp oraya koymus üstünü örtmüş

Yıllar sonra Torunuyla köyün O civarında aradık bulamadık,aklımdaki soru işaretini anlattım,sakın imam dedeni takip edip,Gavurun tüm malını alamazmı. ;) böyle bi macerada yaşadım..