- Allah Sana Yȃr Ise Dünya Sana Kȃr Olur, | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

- Allah Sana Yȃr Ise Dünya Sana Kȃr Olur,

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
ALLAH razı olsun valla ömür boyu çevir çevir okusam sıkılmayacağım şeyler bunlar. İlim nasıl bir hikmet nasıl bir okyanustur ki bitmek tükenmek bilmiyor. Maş’ALLAH Maş’ALLAH. 🤲

Kafkaslı

Vip Üye
ALLAH razı olsun valla ömür boyu çevir çevir okusam sıkılmayacağım şeyler bunlar. İlim nasıl bir hikmet nasıl bir okyanustur ki bitmek tükenmek bilmiyor. Maş’ALLAH Maş’ALLAH. 🤲
Sendeki o muhabbet olmasa bu sözler dilinden dökülmez mübarek

TimuR964

Super Moderatör

Allah Sana Yȃr Ise Dünya Sana Kȃr Olur kıymetli hocam bu başlığınız biraz uslup farkı ile anlatacağım kapasitem bu kadar, dolar fiyatı ne olursa olsun sonsuz sınırsız nimet veren​

gunde 5 kez ziyaretime gel diyor bazıları şimdi işim var musayit olunca geip ziyaret edeceğim yani(kaza) bu her halinle kabul edildiğini bile bile ,yani ayakda, oturarak, yatarak,belinden,başından, gözunden,çeşitli imalarla göruşmeye beklerkenrandevuya çeşitli mazeretlerle gitmez isek nasıl yar ve kar oluyor bunu çözemiyorum bir turlu.. felç öncesi normaldi sonrasında oturarak kıldığım namazdan zevk almadım çok talep ettim ayakda rukuda secdede ve zorladım çok şukur 1 yıldır sandalyeden seccadeye geçirdi hamdolsunyani arayı soğutmamak lazım gibi hocam bunu sen daha iyi izah edersin bence dediğim gibi sınırlı kapasiteyle anlatım böyle oluyor.SEVGİLER​

Kafkaslı

Vip Üye
Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma. Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak, bir şey bilmediğin anlamına gelmez, çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez. Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır. Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir

mevlana

Kafkaslı

Vip Üye

Allah Sana Yȃr Ise Dünya Sana Kȃr Olur kıymetli hocam bu başlığınız biraz uslup farkı ile anlatacağım kapasitem bu kadar, dolar fiyatı ne olursa olsun sonsuz sınırsız nimet veren​

gunde 5 kez ziyaretime gel diyor bazıları şimdi işim var musayit olunca geip ziyaret edeceğim yani(kaza) bu her halinle kabul edildiğini bile bile ,yani ayakda, oturarak, yatarak,belinden,başından, gözunden,çeşitli imalarla göruşmeye beklerkenrandevuya çeşitli mazeretlerle gitmez isek nasıl yar ve kar oluyor bunu çözemiyorum bir turlu.. felç öncesi normaldi sonrasında oturarak kıldığım namazdan zevk almadım çok talep ettim ayakda rukuda secdede ve zorladım çok şukur 1 yıldır sandalyeden seccadeye geçirdi hamdolsunyani arayı soğutmamak lazım gibi hocam bunu sen daha iyi izah edersin bence dediğim gibi sınırlı kapasiteyle anlatım böyle oluyor.SEVGİLER​

Ah kurban olduğum ustam can gardasim öncelikle ALLAH CC şafii isminin yüzü suyu hürmetine şifa versin ALLAH CC ilmini artırsın sen hakikati bilen insansın ALLAHCC ayetinde buyurmamısmi sizden öncekileri nasil sınadık ise sizide öyle sinayacağız der

Hakikat ehlinde Hakk’tan gayrı hiç bir şey bulunmaz. Varlığını ata ata Var’a ulaşırlar.
Yani kısaca gönlü dünya ALLAH CC aşkı olanın dünyadaki bütün musibetler insana hoş gelir çünkü ona onu aşık olduğu yazmıştir kare dönüşür

Yanmayan yakamaz kurbanım ama yakmak içinde yürek lazım...mubarek

Kafkaslı

Vip Üye

Yar adıyla başlayayım sözüme
Gülsüz bağda bülbül ötmez kurbanım
Sözü önce söyleyeyim özüme
Yoksa kalpten kalbe gitmez kurbanım

Sen senin olmazsan tüm dertler biter
Varını yokunu mürşidine ver
Ustanın elinde kütük ol yeter
Teslim olan zarar etmez kurbanım

Güvenme kendine ben oldum diye
Pişenler hamım der, bir düşün niye
Tövbe lazım ettiğimiz tövbeye
Bir tövbeyle bu iş bitmez kurbanım

İltifat beklemek kırılmak nedir
O kapıdan kovsa sen bacadan gir
Ha sevmiş ha dövmüş ikisi de bir
Sevmese kaşını çatmaz kurbanım

Çalış nasibini al dünyadan yana
Ama sanma dünya yar olur sana
Ahiret parası lazım insana
Güneş hep batıdan batmaz kurbanım

Hizmet yoksa himmet olmaz bu kesin
Hem hizmet nimettir böyle bilesin
Gayret et gönle gir “benimdir” desin
Sultan kölesini atmaz kurbanım

Yap dediğini yap emrine göre
Bu iş bensiz olmaz deme boş yere
O eli tutmuşsa insan bir kere
Nefsini hesaba katmaz kurbanım

Cahiller ağzını açınca ben der
Ben deyip yol alan var mı hiç göster
Eli hep güzel gör kendini hep yer
Tezek su dibine batmaz kurbanım

Günahtı sevaptı bunlar boş hesap
Her neyi yaparsan Allah için yap
Avamın işidir bu hesap kitap
Aşıklar kar zarar gütmez kurbanım

Dua kabul, niye sıddıkın ahı
Ne dedi hızıra nakşibend şahı
Hatırla idrak et anla bu rahı
Ben sadıkım demek yetmez kurbanım

Sadakat ne derse doğru demekmiş
Onsuz doğrulara eğri demekmiş
Sadakat sıddıkın bağrı demekmiş
Ciğer yanar duman tütmez kurbanım

Er olmak isteyen serinden geçer
Bir saki elinden badeyi içer
Seç deseler yarin zehrini seçer
Ağyarın balını tatmaz kurbanım

Sözün özü derdi minnet bil cana
Yare can ver ki can yar olsun sana
Serdar isen serini koy meydana
Kurbanlara bıçak tutmaz kurbanım

Son düzenleme:

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
emegine saglik ustam. aklima yunus emre ile tabduk emre geldi aklima

(bilen bilir) ... yunus emre kendisini affettirmek icin dergaya doner. dergah kapisinin esigine yatar.
gozleri kör olan seyh namaza gitmek icin kapiya yoneldiginde bastonu ile kapi esiginde yatan yunusa dokunur ve hanimina bu kim diye sorar.
hanimi ise o yunustur der. ve seyh bizim yunus mu diye sorar. ve yunus emre tabduk emreden af diler, ondan bagislamayi ister...

Kafkaslı

Vip Üye
emegine saglik ustam. aklima yunus emre ile tabduk emre geldi aklima

(bilen bilir) ... yunus emre kendisini affettirmek icin dergaya doner. dergah kapisinin esigine yatar.
gozleri kör olan seyh namaza gitmek icin kapiya yoneldiginde bastonu ile kapi esiginde yatan yunusa dokunur ve hanimina bu kim diye sorar.
hanimi ise o yunustur der. ve seyh bizim yunus mu diye sorar. ve yunus emre tabduk emreden af diler, ondan bagislamayi ister...
Mübarek sende bize bizim yunusmu diyorsun ?