Amulet taşı | Define işaretleri ve anlamları

Amulet taşı

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
1680177718847.png

1680177762015.png

Bartın'ın Amasra ilçesinde yürütülen Amastris Antik Kenti'ndeki kurtarma kazılarında Roma dönemine ait bir yapıda antik Mısırlılara ait olduğu değerlendirilen daha önce benzeri görülmemiş bir amulet bulundu. Piramidal şekilli amuletin taban kısmında, Mısır Tanrısı Bes'in figürü yer alıyor.

MAVRAN

Super Moderatör
Ustam insan olduğu günden bu güne definecilik var olmuştur bu günümüzde definecilik o günlerde başka bir isim adı altında olmuştu.
Bunun yanında ticaret de vardı, şimdi bilinmez o taşın oraya nasıl geldiği önemli olan onun bulunması ve gün yüzüne çıkarılması.
Benim anlamadığım Mısırdan gelen taş Amasra'da çıkıyor. Ya o zamanda bizim meslektaşlar vardı ya da ticari olarak geldi :)

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Ustam insan olduğu günden bu güne definecilik var olmuştur bu günümüzde definecilik o günlerde başka bir isim adı altında olmuştu.
Bunun yanında ticaret de vardı, şimdi bilinmez o taşın oraya nasıl geldiği önemli olan onun bulunması ve gün yüzüne çıkarılması.
Ben de onu söylemiştim ustam :)

gıral

Vip Üye
bizim topraklarımızda yokyok necatusta
kimbilir daha nelervar
ama çok pasif definecileriz
buda ayrıbisorun

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
bizim topraklarımızda yokyok necatusta
kimbilir daha nelervar
ama çok pasif definecileriz
buda ayrıbisorun
Biz pasif değiliz bence, elimiz kolumuz bağlı, serbest desinler üstünde çiçek işareti var diye balkondaki saksıları bile boşaltırız evelallah :)