Anadolu Eşkiya Kayıt Tercümeleri : Manukyandan Çalınan Eşkiya Belgeleri | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Anadolu Eşkiya Kayıt Tercümeleri : Manukyandan Çalınan Eşkiya Belgeleri

mekansız

Kullanıcı
Cevap: Anadolu Eşkiya Kayıt Tercümeleri : Manukyandan Çalınan Eşkiya Belgeleri

çok sağol ustam güzel bilgiler :)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

bu paralar kilisenin yaptığı sistemli gömüler 40 yılmı mezarlıkmı bilinmez kutsal üçlemeyi mabet sistemini mistik incili sistemi rakamsal şifreleri az çok bilmeden buişi yapmak ömür yer tonlarca denilen paralar iştah kabartsada yalandır daha bir sahte evliya sistemini çözemiyoruz kaldıki medeniyet işini halledelim bize kaçarken vede küçük grupların plansız kayıtları parası lazım

değirmenci

Yasaklı
Yasaklı

küçük asya nın dereleri ordunun akkuş, tokatın niksar ilçeri arasında başlar ünye akçayda denize dökülür, karatepe akkuş ilçesi alan köyündedir, rakımı bin civarındadır, çerkez eyeri söküleli çok olmuş, tekneyi göstermediler çünkü oda hakkın rahmetine kavuşmuş, tepede tarihi mezarlık ve evliya ağacı duruyor, birde çakıl yığını duruyor, çakıl yığınını görünce afallamıştım zira çakıl tepe desem yeridir, kara tepenin altında şehir var, kayalara yontulan şehir odaları ve koridorlarından çıkan moloz ve kayalar tepe şeklinde yığılmış, tepenin eteğinde çöreklenmiş yılan işaretinin yerinide gördüm çünkü onuda kırmışlar içinde para var diye, bu volçan güzergahı ünyey e asarcık a çarşambaya vezirköprüye kadar yayılır, merkezi idarehane ve değirmenler bir yere sıkıştırılmıştır, sıkışık bölge bthinyadan kalma roma bizans ve bir çok medeniyeti ağırlamıştır, belgelerde bahsi geçen işaretler volçana aittir, son volçan sarı yorginin oğlu sarı yaniydi, sarı papaz diyede bilinir, aslı bulgar olan volçan rus ermenisidir, sistemi gören bilen tek kişi benim, çekiç murç la bitirilecek şifreleri yeni yeni öğreniyorum, çok girdim bölgeye aval aval dolaştım bu saçma belge verileriyle para bulma hevesiyle, arkacık değirmeni bile tek başına bir şifreleme şah eseri, 366 piç bu sıkıştırılmış bölgeyi dizayn etti, her şey doğala uyduruldu ve isimler şifreli, çoban diye ararız evet doğru çoban var ama bizim bildiğimiz çoban kapalıda dışarda şifreli çoban sistemi var, kudret hamamlarının ne olduğunu kim biliyormuş, bana kudret hamamlarında 22 piçin nerde bulunduğunu bilecek kadar bilgisi olan varmı, zor mesele, kudret hamamlarında sıralı sistem 21 mezar odaları nerde olması gerekiyormuş. benim tavsiyem enerjinizi üstesinden gelebilecek işlere sarf etmek en mantıklısı, saygılar

wolçan30

Kullanıcı
SLM USTALAR BU EŞKIYALAR HIÇ DOĞUYA UĞRAMAMIŞLARMI BIR YERDEN BAHSEDILMEZMI BU NE BİÇİM İŞ HANI DOĞU HANI G.DOĞU BURDA EŞKIYA MI GEÇMEMIŞ HIÇMI UĞRAMAMIŞ GARİP

Abdullah313

Kullanıcı
Ustam kayıtlarında bu yerler geçiyor mu hiç hatırladığın kadarı ile...
RUM KALESİ
DÜRDANE YOLU
GEMİCİLER YOLU
ÇİFTE ÇEŞMELER
Ben de yaşlı bir Yunanlının verdiği bir harita vardı. Yazıların (osmanlıca) hepsini çözemedik. Eğer sizin kayutlar ile örtüşen yer olursa hemen çözülür kanaatindeyim. Haritayı bulursam atarım size.

gülnay

Kullanıcı
Ustam kayıtlarında bu yerler geçiyor mu hiç hatırladığın kadarı ile...
RUM KALESİ
DÜRDANE YOLU
GEMİCİLER YOLU
ÇİFTE ÇEŞMELER
Ben de yaşlı bir Yunanlının verdiği bir harita vardı. Yazıların (osmanlıca) hepsini çözemedik. Eğer sizin kayutlar ile örtüşen yer olursa hemen çözülür kanaatindeyim. Haritayı bulursam atarım size.
osmanlıcayı ben okurum

Bomonti alş

Kullanıcı

teşekkürler çalkaya ustam..yalnız yukarda yazdığınız illerin çoğu karadenizde..belgede bahsi gecen orta anadolu, bizim bildiğimiz orta anadolu değilmi? orta anadolu deyince akla gelen,konya,ankara,kayseri,eskişehir,sivas,kırıkkale,aksaray,karaman,kırşehir,niğde,nevşehir,yozgat,çankırı illeridir..bu illerin bazı ilcelerinin karadenize ve akdenizede sınırları vardı fakat iller iç anadolu bölgesindedir..
belgede orta anadolu diye geçmesine rağmen neden hep karadeniz anlatılmaktadır?
bu sorularima cevap bulursam çok sevinirim..saygılarımla
Herşey yanıltma Allah nasip ederse herkes beni arayacak kimse inanmıyor ama elbet Birgül