Arazide Bulunan Taş | Define işaretleri ve anlamları

Arazide Bulunan Taş

blutx

Kullanıcı
Kaya mezar larının çok olduğu civarda bulunan bir taş ustalar yorumunuz nedir :D bu taş neyi anlatıyor yada nedir bir püf nokta varmıdır bu taş hakkında

YbWZOj.jpg

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam akik taşına yada lal taşına çok benziyor belki bulunduğu yerde eskiden süs eşyaları yapılıyor olabilir iyi bi araştırma yapmalısın şimdiki zamandada bu taşlarla tesbih vesayre süs eşyası yapıyolar değerli sınıfında ama değerini bilmiyorum eğer bulunduğu bölgede çok varsa sana yeni bi ekmek kapısı doğar ustam defineyle uğraşmaya bilirsin saygılar sevgiler

wolf_52

Kullanıcı
taşın içindeki işlenmiş nokda,bende uyandırdığı kannat bir cam ustasına ayit olduğudur, kalıp gibi kullandığıdır...üfleyerek kalıpda sıtandardı yakalayabilmek içindir sanırım....

Manyetik

Kullanıcı
Ikizceli ustanin dediyi gibi kristale benziyor..veya recine kalibina benziyor..

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam şimdi size bişey desem ben bunun gibi bi şey daha biliyom badem ağaçlarındaki mumlar aynın tıpkısı kuruduğu zaman böyle oluyor çakmakla yakmak gerek eğer eriyosa değersiz erimiyosa değerli olabilir o mumlardan çok yerdim ufakken

Mirkut

Vip Üye
Akik yada opala benziyor. Blutx kardesimizin dedigi gibi cikarsa yani kehribar rengi de tam istenilen renkte grami enaz altinin graminda gider