Ardıç Ağacı

memati43

Kullanıcı
Ustam burası yolum düştükçe uğradığım çalışma yaptığım bir yer.Çubuk tuttum.Giriş güney batı zirveden yola kadar.Girişden sonra küçük oda ,biraz büyük oda ve çok büýük ve çok bölümlü bir başka oda.

Mirkut

Vip Üye
ALLAH u teala yar ve yardimcin olsun kazadan beladan korusun. Bir odanin girisini acmak bir tarafa tunellerde ilerlemek hele dolguluysa oda bir tarafa. Cogu zaman butur yerler yarida kalir ve nasibi baska yerde arariz MASALLAH sen azimlisin yarida koymuyorsun. Metal tesbit ettiginiz oda varmi varsa toprak zemini nasil eger kayalik bir alan degilse metal tesbit edilen odada derin degilse tepeden girmeyi denedinizmi. Zirvedede mezarlar olmali yada zirveye yakin.

memati43

Kullanıcı
Amiiiin ustam hepimizin İNŞAALLAH. Aslında ilk odada tespit ettim.Giriş bitimi ve odalar arasında bağlantı yok.Zaten aralarıda 25-30 cm kadar.Ilk oda 1.20 'ye 1.50 gibi.derinliğide 2m+1m.Fakat benim derinlik ölçmemde sıkıntı var herhalde yada ilk defa minerali boşluk kadar bir yere denk geldim.Burayı kurcalamışlar.Girişi bulamamışlar yada kısa yol olsun diye üstden girmeye çalışmışlar.2m 'den fazla ilk odada çalışma yapmalarına rağmen resmen tamemen taş örgü çıkmış.bırakmışlar.Bu konuyu bu yüzden açtım.Hem hatalarımı bulayım hemde çevresel diğer ışâretler varsa anlıyabileyim diye.

memati43

Kullanıcı
Çizdiğim oda sınırlaŕı doğru.Çünkü taş duvar çıkmış.Köşesi falan meydanda.Bana göre 1m sonra oda olmalıydı.Ama yok taşlarla resmen düzgün düzgün örülmüş ici.

memati43

Kullanıcı
Mirkut ustam burası düz bir alan.Yanlar ekim arazisi.Zirve dediginiz yer ne kadar mesafede olmalı.Etrafda yakınlarında yok ama yol tırmanarak devam ediyor.

Mirkut

Vip Üye
@ikizceli abim konuyu gorurse odalar hakkinda daha detayli bilgiler verir. Yalniz tesbit edilen odalar tunellimi yoksa ilk odaya giriste tekmi tunel var tam anlayamadim. Bazen ilk odaya tunelle girilir sonra diger odalara tunelsizde girisler olur. Aralarindaki mesafe dediginiz gibi 25 yada 30 cm gibi ince bir duvar olmaz. Ayrica derinlik aldiginiz yerde derinligi 2m.+1m demissiniz derinligi toplam 3 m mi demek istediniz. Ustten acilan yerde 2m den sonra duzgun orulmus taslar cikti demissiniz bu direk odanin ustunemi geliyor. Siz girmisseniz oraya kemik, komur ve kul ciktimi sonrami orulu tasa denk geldiniz. Yapabiliyorsaniz tesbit ettiginiz tunel ve odalari bir kagit uzerine cizip resimleyebilirmisiniz. Zirveyi simdi bir kenara birakalim. Buranin cesmesi ile ardicin mesafesi nekadar. Ayrica buradaki mezarlar ve gomu saklama eskiya iside olabilir.

memati43

Kullanıcı
Ilk odaya girişde tünel var ustam.Derinlik toplam 3m.Üstden açtıkları yer evet odanın üstü.Yandan açtıkları yere baktım sağda duvar gibi sıkı örme var yaklaşık 1m sonra başlamış ön ve yan duvar.İcinde sürekli taş çıkmış etraf taş dolu ..duvar taşları iri belli oluyor zaten.odanın içinden çıkanlar pide gibi düz taşlar var etrafda ve açtıkları yerde kayrak taşları var defter gibi düzgün çoğu.Ustam ben çalışma yapmadım ama etrafda kemik kıl vb.görmedim.sadece taşlar çok dikkatimi çekti düzgün olmaları.Zaten odaya girişin sağından denemişler taşlardan yılınca bırakmışlar anladığım.açılan yere yandan bakınca örülü yerde aradaki dolgu taşlarda belli.resmi çıkıp atayım ustam