Arkadaslar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
İkizceli ustam aşağı yukarı asiavci üstada araştırmış bende timulus için muracat etmiştim ben bana adamın dediğini diyorum yanlış anlama demek ki yerinden yerine gününden güne değişiyormuş çok bildiğimden felan değil gittik böyle dediler arkamıza baka baka geri donduk evt senin bilgin benimkn iyidir ben bir kere gittim öyle dendi ve onların bana diyişiyle konustum yanlış anlama yaşattiysam k.bakma

grasviti
uzatmamıza gerek yok bir kusurda görmüyorum kardeşim. sen ısrar edince öyle yazdım.
ya yanlış anladınız ya da kişilerde başaramayacağınız inancı doğdu. boşuna emek vermeyesiniz diye ,öyle söylenmiş olabilir.
kısaca değineyim, müzeden bir kazı başkanı ,özel idareden,maliye ve gümrük bakanlığından birer üye.
kazının yapılacağı bölgeye bakan emniyetten bir kaç kişi. hepsini 8 kişi kabul edelim. memurun günlük yevmiyesi kadar harcırah.
bu günlük yüz tl olsa günde 800 eder. 5 gün kazı yap . 4000 bin tl. eğer bunu kepçe gibi araçla yapılırsa 2 günüde bulmaz.
ben bu sene bir gün kiraladım ,gelip gitmesi ve 8 saat çalışması karşılığı 1500 tl ödedim. o zamanda harcırahlar otomatikman düşer. fazla para yatırılmışsa kazı sonu yevmiyeler harici zaten iade ediliyor. buna ilaveten yol yeme içme gibi masrafları da koyarsak nereyi bulacağının hesabı çıkar. 3-4 aylık bir kazı yapılmadıktan sonra böyle bir maliyet olmadığını iyi anlaman için yazıyorum herkes bilsinde ,yapıp yapmama tercihi kendine kalsın.
bu konunun detaylı anlatımını da intten bulabilirsiniz.

grasviti

Kullanıcı
İkizceli ustam sagolasin bizde gittik öyle denince donduk bilgilendirdigin için sagolasin

grasviti

grasviti

Kullanıcı
Geç kaldım galiba grasviti usta aslında böle bi konunbekliyordum yaw kardeşim dediğin gibi burda bu işlerle meşgul olan abiler kardeşler var herkez arıyor ama öle ama böle biraz bilende var çok bilende var maşaallah yok yok bi olmayan bulunamayan mal arkadaşlar grasviti ustanında dedi gibi birlikten güç doğar hayırlı formlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yok geç kalmadın zamanında gelmissin k.bakma yorumunu kacirmisim aynen az anlayanda var cok anlayanda hiç anlamayanda anlamış ayaginada yatanda bunu kolaylıkla tespit edebiliriz diye dusunuyorum benimle aynı dusuncedeyiz olduğun için sağol sado kardes

grasviti

grasviti

Kullanıcı
birlikden güç doğar elbetde, menzille varmak için, fakat söz konusu olan şey hazine menzilde bu varsa sıkıntı çok olur, şöyle bir düşnün kendimizden pay biçelim,yokmuydu işaretin yerini öğrenmek için 3 takla atanlar yokmuydu hedef yerini verince tavrı değşenler yokmuydu mal çıkmadan kaşı gözü ayrı oynayanlar?? valhasıl keram, bu işlerde 3 kişi fazladır 2 kişi azdır...bir usta böyle demişdi eyvallah diyorum....
Wolf ustam sende haklisin işte kaşı başı götü başı ayrı oynayanları ayiririz bizde her insan oğlu kendini belli eder konuşması tavrı v.s onları tanıştıktan sonra devre dışı bırakırız

grasviti

Meraklı001

Kullanıcı
uzatmamıza gerek yok bir kusurda görmüyorum kardeşim. sen ısrar edince öyle yazdım.
ya yanlış anladınız ya da kişilerde başaramayacağınız inancı doğdu. boşuna emek vermeyesiniz diye ,öyle söylenmiş olabilir.
kısaca değineyim, müzeden bir kazı başkanı ,özel idareden,maliye ve gümrük bakanlığından birer üye.
kazının yapılacağı bölgeye bakan emniyetten bir kaç kişi. hepsini 8 kişi kabul edelim. memurun günlük yevmiyesi kadar harcırah.
bu günlük yüz tl olsa günde 800 eder. 5 gün kazı yap . 4000 bin tl. eğer bunu kepçe gibi araçla yapılırsa 2 günüde bulmaz.
ben bu sene bir gün kiraladım ,gelip gitmesi ve 8 saat çalışması karşılığı 1500 tl ödedim. o zamanda harcırahlar otomatikman düşer. fazla para yatırılmışsa kazı sonu yevmiyeler harici zaten iade ediliyor. buna ilaveten yol yeme içme gibi masrafları da koyarsak nereyi bulacağının hesabı çıkar. 3-4 aylık bir kazı yapılmadıktan sonra böyle bir maliyet olmadığını iyi anlaman için yazıyorum herkes bilsinde ,yapıp yapmama tercihi kendine kalsın.
bu konunun detaylı anlatımını da intten bulabilirsiniz.
Bilgigim kadarıyla 2 aydan fazla izinli calışma yapılmamaktadır

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ufukhan06

Kullanıcı
Maalesef güven sorunu her şeyin önüne geçti , sözüm meclisten dışarı .Çobanı ""Argo Küfür"" , buldum diyeni ""Argo Küfür"",alıcı ""Argo Küfür"" hemde her ilde durum aynı.Adiler cin olmadan şeytan olmanın derdinde.Topraktan bir tane bronz çıkaran havalara giriyor.Devir değişti artık devlet çok sıkı gözetliyor ve kendi çıkarıyor (Tarsus örneği ) en güzeli göze batmayacak küçük işler yapmak az ve öz insanla çalışmak
Saygılar

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
kazılarında yönetmelikte katakorileri vardır
1. resmi kazı bu kazılar genelde metal objeler içindir bu izni aldığınızda kazdığınız noktada yapı mezar veya kalıntı çıktığında durdururlar bu kazıların malıyeti düşüktü 3 veya 4 gunlük kazı 10 000 tl gecmez
2.kurtarma kazı izni bu kazı tumulus yığma ve tarihi kalıntılar için alınan izindir her yeri actıra bilirsiniz ama siz deyil tüm alet edevat arkeologlar devlet tarafından atanır ve maliyeti yere göre milyarları bulur