‘askıda Kahve’

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Eminim bir çoğunuz ‘askıda kahve’ hikayesini biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için anlatmak istiyorum.

İtalya’da Venedikte kenar mahallelerinden birinde, bir cafe-barda, espressolarımızı içiyorduk. İçeri giren müşterilerden biri barmene “due caffee, uno sospeso” (iki kahve, biri askıda) dedi. İki kahve parası verdi. Bir kahve içip gitti. Barmende duvarda asılı duran çiviye bir küçük kâğıt astı. Biraz sonra içeri iki kişi girdi. Onlarda “trio caffee, onu sospeso” (üç kahve, biri askıda) dediler. Üç kahve parası verdiler ve iki kahve içip gittiler. Barmen “askı” ya yine bir küçük kâğıt astı. Bunun gün boyu böyle sürdüğü anlaşılıyordu. Bir süre sonra kahveye üstü başı biraz eski-püskü, belli ki yoksul bir kişi girdi ve barmene ”onu caffee sospeso” (askıdan bir kahve) dedi. Barmen hemen bir kahve hazırladı ve yeni müşterinin önüne koydu. Yoksul kişi kahvesini içtikten sonra para ödemeden çıktı gitti. Barmen ise duvara astığı kâğıtlardan birini kopardı, parçalayıp çöpe attı. Bu gözlemimizin sonunda gözlerimizi yaşartan, fakat kesinlikle örnek almamız gereken bir “İtalya toplum terbiyesi” öğrendik. Yardım etmek için insanların gereksinimlerini belirlerken, yalnızca yaşamsal gereksinimlerle sınırlı kalmak zorunda değiliz. Bir Venedik’li için yaşamsal olmasa da kahve, günlük yaşamda önemli bir yer tutmaktadır. Kahve içebilecek kadar parası olmayan kişilere yardım edebilecek düzeydeki kişiler, kendileri bir kahve parası daha ödüyorlar. Yardım ettiği kişiyi görmedikleri için bu kişilerde daha mutlu oluyorlar. Kimden geldiğini bilmedikleri bu ikramı kabul eden kişiler ise huzurlu oluyor. Yardım eden ile alan arasında, bu cafe-bardaki garson gibi, köprü görevi yapan kişilerin ise güler yüzlü ve sevgi dolu olmaları gerekiyor. İçeri giren yoksul bir kişinin “bana askıda kahve var mı” diye sormasına gerek bırakmamak için “askıda kahve” olduğunu belirten kâğıt parçalarını kolaylıkla görünen gir yere asmak ise bu olgunun çok zarif bir bölümünü oluşturmaktadır.

TEVFiK

Vip Üye
Eminim bir çoğunuz ‘askıda kahve’ hikayesini biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için anlatmak istiyorum.

İtalya’da Venedikte kenar mahallelerinden birinde, bir cafe-barda, espressolarımızı içiyorduk. İçeri giren müşterilerden biri barmene “due caffee, uno sospeso” (iki kahve, biri askıda) dedi. İki kahve parası verdi. Bir kahve içip gitti. Barmende duvarda asılı duran çiviye bir küçük kâğıt astı. Biraz sonra içeri iki kişi girdi. Onlarda “trio caffee, onu sospeso” (üç kahve, biri askıda) dediler. Üç kahve parası verdiler ve iki kahve içip gittiler. Barmen “askı” ya yine bir küçük kâğıt astı. Bunun gün boyu böyle sürdüğü anlaşılıyordu. Bir süre sonra kahveye üstü başı biraz eski-püskü, belli ki yoksul bir kişi girdi ve barmene ”onu caffee sospeso” (askıdan bir kahve) dedi. Barmen hemen bir kahve hazırladı ve yeni müşterinin önüne koydu. Yoksul kişi kahvesini içtikten sonra para ödemeden çıktı gitti. Barmen ise duvara astığı kâğıtlardan birini kopardı, parçalayıp çöpe attı. Bu gözlemimizin sonunda gözlerimizi yaşartan, fakat kesinlikle örnek almamız gereken bir “İtalya toplum terbiyesi” öğrendik. Yardım etmek için insanların gereksinimlerini belirlerken, yalnızca yaşamsal gereksinimlerle sınırlı kalmak zorunda değiliz. Bir Venedik’li için yaşamsal olmasa da kahve, günlük yaşamda önemli bir yer tutmaktadır. Kahve içebilecek kadar parası olmayan kişilere yardım edebilecek düzeydeki kişiler, kendileri bir kahve parası daha ödüyorlar. Yardım ettiği kişiyi görmedikleri için bu kişilerde daha mutlu oluyorlar. Kimden geldiğini bilmedikleri bu ikramı kabul eden kişiler ise huzurlu oluyor. Yardım eden ile alan arasında, bu cafe-bardaki garson gibi, köprü görevi yapan kişilerin ise güler yüzlü ve sevgi dolu olmaları gerekiyor. İçeri giren yoksul bir kişinin “bana askıda kahve var mı” diye sormasına gerek bırakmamak için “askıda kahve” olduğunu belirten kâğıt parçalarını kolaylıkla görünen gir yere asmak ise bu olgunun çok zarif bir bölümünü oluşturmaktadır.
S.a. Vallahi ben bilmiyordum daha şimdi öğrenmiş oldum bende kahveyi çok severim her gün ortalama 25-30 bardak kahve içerim hemde sütsüz,sade.yanındada bir sıgara Ooooooooh ne kaaa güzel ne kaaa.
Elinize ve emeğinize sağlık Sayın ustam Saygılar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
S.a. Vallahi ben bilmiyordum daha şimdi öğrenmiş oldum bende kahveyi çok severim her gün ortalama 25-30 bardak kahve içerim hemde sütsüz,sade.yanındada bir sıgara Ooooooooh ne kaaa güzel ne kaaa.
Elinize ve emeğinize sağlık Sayın ustam Saygılar.
bende ilk kez duyuyorum.ders alınması gereken insani bir davranış.keşke ülkemizde bir çok alanda görebilsek.
tevfik ustam,seni kantarların hissetmemesi,ağırlığını vermemesi,demek ki bu yüzdenmiş.:D:D:D
sayıyı biraz daha artırırsan kanatsız melek gibi semaları turlarsın herhalde.:D:D:D

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Biz de de fırınlarda var
Mesela 3 ekmek alacaksın
Gönlünden kaç ekmek fakir fukara için
Vermek istiyorsan
O kadar ekmek parası ise fazladan veriyorsun
Fırıncıda
Fazla ödeme yaptığın miktar kadar ekmeği
İnfak dolabına koyuyor
İhtiyacı olan
Oradan istediği kadar ekmeği poşetine koyup götürüyor
Atalarımızdan
Kalan güzel bir gelenek
Ayrıca medreselerde hamamlarda kervan saraylarda ve camilerde
İnfak tasları olurmuş
Fakir fıkaranın ihtiyacını görmesi için
Oraya akçeler bırakırmış gönlü zenginler

TEVFiK

Vip Üye
bende ilk kez duyuyorum.ders alınması gereken insani bir davranış.keşke ülkemizde bir çok alanda görebilsek.
tevfik ustam,seni kantarların hissetmemesi,ağırlığını vermemesi,demek ki bu yüzdenmiş.:D:D:D
sayıyı biraz daha artırırsan kanatsız melek gibi semaları turlarsın herhalde.:D:D:D
S.a. sayın ustam vallahi ben dahasını yazamadım utandığım için şöyle söyleyebilirim 1 haftada 200 grmlık kahve ile 1 kilo toz şekeri sadece ben içiyorum.:D.çayda hariciyeden :D demekki bu çubuklar bunun için bende çalışmıyor.(ağla).bilmiyorum olabilirmi aceba.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
AURA NEDİR?

Herkezin bir aurası vardır.

İnsanların vucudunu çevreleyen elektromanyetik alana aura denir. Aura enerji alanı temel olarak beden, zihin ve ruh arasında bağlantıyı sağlar. Evrensel enerjiyi vucüdumuza alarak yaşamımızı idame ettirmemizi sağlayan çakralar aurada bulunur. Aura vücüdun çevresini sarmış bir kalkan vazifesini yapar. Eğer sağlam ve güçlü bir auramız varsa bize dışarıdan bir hastalığın yada negatif etkinin gelmesi düşünülemez. Ancak auramız zayıflamış veya yırtılmış ise negatif enerjilere ve hastalıklara açık halle geliriz.

Biz diğerlerinin auralarını farkederiz, hissederiz.
Onları görmeyi öğrenebiliriz.
Atomik yapısı olan her şeyin aurası vardır
Elektronlar ve protonlar elektromanyetik alan yayarlar.
Yaşayan nesneler auralarını çok çabuk değiştirebilirler
Taş gibi nesnelerin aurası daha durağandır.
İnce ve hafif titreşimlerden oluşmuştur
Aura insan enerji bedeni olarakta bilinir
Gün boyunca her an değişebilir
Ne yaptığınıza bağlıdır
Değişik renklerdedir
Renklerin farklı anlamları vardır
Yorumlamak zordur
Aura iyileştiricileri önsezilerini kullanırlar

Çocuklar 16 yaşına kadar anneleri ile auralarını paylaşırlar

Güçlü bir auraya sahip olan kişiye dışarıdan negatif enerjiler etki edemez,
Hastalıklara daha dayanıklıdır,
İkna gücü daha gelişmiştir,
Çevresine huzur verir ve canlılık duyguları verir.

Aura' nın Katmanları
Aura 4 katmandan oluşmaktadır.Bu katmanların her birinin kendine özgü işlevleri vardır.

1.Eterik Beden: Şekil olarak fiziksel bedene benzer.Çakralar bu alanda bulunur ve auranın üst katmanlarından gelen enerjileri bedene alma işlevi yaparlar.Temel işlevi fiziksel bedenin sağlıklı kalmasını sağlamaktır.

2.Duygusal Beden: Eterik bedenin üstünde bulunan ve sıvımsı yapıya sahip olan bir katmandır. Gökkuşağının tüm renklerini barındıran duygusal bedenin o anki rengi kişinin duygusal durumuna göre değişir. Zihinsel bedenden gelen üst düzey enerjiler duygusal bedene ulaşır ve burada bir değişimden geçerek Eeterik bedene iletilir.

3.Zihinsel Beden: Duygu bedeninin bitiminde başlar ve ruhsal bedene kadar uzanır. Genelde rengi sarıdır. Fikirlerimizin yapısını barındırır ve düşünce formları bu bedende görülebilir. Hastalıklarımızın büyük bir çoğunluğu zihinsel bedenimizden kaynaklanmaktadır. Tüm hastalıkların zihinsel nedenlerinin olduğu artık bir çok araştırmacı tarafından ortaya konmuştur.

4.Ruhsal Beden: Ruhsal beden kişinin bütün ile bağlantısını simgeler. Bütünle bağlantısı güçlü olan bir insanın ruhsal bedeni sağlıklı olacak ve evrensel enerjiyi en iyi şekilde alarak diğer katmanlara ulaştıracaktır. Bu evrensel enerji zihinsel katmanda bir değişimden geçerek, duygusal katmanda daha farklı bir yapıya bürünecek ve en son eterik bedenden chakralar vasıtasıyla fiziksel bedene geçerek kişinin yaşam enerjisi haline gelecektir. Ancak bunun için öncelikle ruhsal bedenin sağlıklı olması gerekmektedir.

Zayıf aura nasıldır ? ve neler zayıflatır ?

• Açıklanamayan sürekli yorgunluk hali
  • Tehtit edici korkutucu kabuslar
  • İyi görünmediğiniz küçük hastalıklar Açıklanamayan stress
  • Açıklanamayan kötü gidiş ve kötü şans Bilinmeyen nedenlerle depresyon
  • Sürekli sinirli olma hali

• Auralar diğer alanlarla etkileşim halindedir
  • Her temas bir enerji değişimidir.
  • Düşük kalite enerji birikimi
  • Hortumla çekiliyormuş hissi
  • Tuhaf yada çıldırmış gibi hissetme
  • Enerji vampirleri
  • Auralar tükenebilir, zayıflar
  • Kirlenir, bulanıklaşırlar
  • Tartışmalar, çatışmalar
Aura aşağıdakilerle zayıflar:

1. Temelinde korku olan sevgiden uzak her türlü düşünce

2. Ağır yiyecekler, zayıf diyet
3. Eksersiz yapmama
4. Kirli hava
5. Az dinlenme yada uyku
6. Stres, duygusal travmalar
7. Alkol, Sigara, uyuşturucu
8. İlaçlar
9. Zihinsel karmaşa
10. Kötü alışkanlıklar,
11. Yakışıksız fiziksel aktiviteler
12. Elektromagnetik kirlilik
13. Jeopatik bozukluklar
14. Seramoniyle yapılan negatif enerjiler
ustam sen ,dikkatle her satırını anlayarak bir incele.
sende çubuklar çalışsa idi,bilim şaşardı:D:eek::eek::eek:
bununla ilgili ,insan aurasına bağlı her biri bedenin farklı alanlarına hükmeden çarkalar ne iş yapar neye yarar birinin her hangi bir nedenden işlevini göremez hale gelmesi nasıl sonuıçlar doğurur araştırarak öğrenilebilir.

TEVFiK

Vip Üye
2. Ağır yiyecekler, zayıf diyet
3. Eksersiz yapmama
4. Kirli hava
5. Az dinlenme yada uyku
6. Stres, duygusal travmalar
7. Alkol, Sigara, uyuşturucu
8. İlaçlar
9. Zihinsel karmaşa
10. Kötü alışkanlıklar,
11. Yakışıksız fiziksel aktiviteler
12. Elektromagnetik kirlilik
13. Jeopatik bozukluklar
14. Seramoniyle yapılan negatif enerjiler
ustam sen ,dikkatle her satırını anlayarak bir incele.
sende çubuklar çalışsa idi,bilim şaşardı:D:eek::eek::eek:
bununla ilgili ,insan aurasına bağlı her biri bedenin farklı alanlarına hükmeden çarkalar ne iş yapar neye yarar birinin her hangi bir nedenden işlevini göremez hale gelmesi nasıl sonuıçlar doğurur araştırarak öğrenilebilir.

:confused: (ağla) (ağla) (ağla) (ağla) (ağla) (ağla)S.a. Sayın Ustam Paylaşımınız için çok teşekkür eder.elinize ve emeğinize sağlık derim
ben hangisi bende bulunur diye söyliyemiyorum çünkü Maşallah Bunların hepside bende var Demekki bu Çubuklar bende bu yüzden çalışmıyormuş.(ağla) bende tutmada hatamı var diye düşünürdüm oysa hiç bir ilgiside yokmuş.(ağla) Aceba bu çubukların kendi kendine çalışanları yokmu.:D ondan 1 taneçik alsam:) Saygılarımla

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Konumuza zenginlik katan sevgili dostlarıma teşekkür ediyorum Bu çakra konusu yabana atılacak bir konu değil ikizceli hocam sağolsun bizlerle paylaşmış demekki sağlıklı olabilmek için öyle kırk fincan kahve fosur fosur sigara çekmekle olmuyormuş insan çubuk bile çekemez hale geliyormuş...

TEVFiK

Vip Üye
Konumuza zenginlik katan sevgili dostlarıma teşekkür ediyorum Bu çakra konusu yabana atılacak bir konu değil ikizceli hocam sağolsun bizlerle paylaşmış demekki sağlıklı olabilmek için öyle kırk fincan kahve fosur fosur sigara çekmekle olmuyormuş insan çubuk bile çekemez hale geliyormuş...
(ağla) :eek: (ağla) evet,evet,evet sayın ustam (ağla)