Aslan kafası | Define işaretleri ve anlamları

Aslan kafası

DefineHaritasi

Kullanıcı
Ustalar is cikar mi buradan ne kafasi sizce ?
Bir kotu kamera ile cekimlis resimle iyi cekilmis kamera ile farki gorelim
Bu tarz yerler cok karsima cikiyor istahimi da fazla acmiyor isin acikcasi
Kayanin altinda giris mi olmali veya ayak isareti bize ne der

Ekli dosyalar

• Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-04 om 20.32.22.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-04 om 20.32.22.jpg
    230 KB · Görüntüleme: 34
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 17.49.12.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 17.49.12.jpg
    365.1 KB · Görüntüleme: 37
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 17.51.31.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 17.51.31.jpg
    662.2 KB · Görüntüleme: 33
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.05.34.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.05.34.jpg
    676.5 KB · Görüntüleme: 34
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.06.09.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.06.09.jpg
    526.6 KB · Görüntüleme: 33
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.07.57.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.07.57.jpg
    313.8 KB · Görüntüleme: 33
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.09.04.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.09.04.jpg
    429.6 KB · Görüntüleme: 32
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.16.37.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.16.37.jpg
    407.4 KB · Görüntüleme: 32
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.56.16.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 19.56.16.jpg
    889.1 KB · Görüntüleme: 33
  • Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 17.51.27.jpg
    Afbeelding van WhatsApp op 2023-04-05 om 17.51.27.jpg
    375.5 KB · Görüntüleme: 37

DefineHaritasi

Kullanıcı
Atmaca ustam bu oymalarin binlercesi var lakin bazilari onemlidir diye dusunuyorum
Dedigin gibi kalpli olani var kanalli olani var yon vermis olani var
Lakin hangisi degerlidir degildir bilemiyoruz
Bunlara ayri zaman ve olcu alinmasi lazim ki sonuca veya tespite gidelim
Yalniz biz aceleci oldugumuzdan sabirsiziz hemen emek vermeden ugrasmadan hedefe gitmeye calisiyoruz ve herzaman bos donuyoruz
Burada da ustalarin tecrubelerinden zamandan tasarruf etmeye calisiyoruz eger bir bilen tecrube etmis bir usta varsa dediklerine kulak asiyoruz oyle yolumuza devam ediyoruz

Lahitler haric degerli mezar gomuleri haric mezarlari sevmiyorum hedef gomu olan noktalar aslinda degerli oda mahsen tarzinda gibi tabi normalde mezarda ne cikar onu da kestirmek zor kim bilir belki cok degerli birdey cikar nasip kismet

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Atmaca ustam bu oymalarin binlercesi var lakin bazilari onemlidir diye dusunuyorum
Dedigin gibi kalpli olani var kanalli olani var yon vermis olani var
Lakin hangisi degerlidir degildir bilemiyoruz
Bunlara ayri zaman ve olcu alinmasi lazim ki sonuca veya tespite gidelim
Yalniz biz aceleci oldugumuzdan sabirsiziz hemen emek vermeden ugrasmadan hedefe gitmeye calisiyoruz ve herzaman bos donuyoruz
Burada da ustalarin tecrubelerinden zamandan tasarruf etmeye calisiyoruz eger bir bilen tecrube etmis bir usta varsa dediklerine kulak asiyoruz oyle yolumuza devam ediyoruz

Lahitler haric degerli mezar gomuleri haric mezarlari sevmiyorum hedef gomu olan noktalar aslinda degerli oda mahsen tarzinda gibi tabi normalde mezarda ne cikar onu da kestirmek zor kim bilir belki cok degerli birdey cikar nasip kismet
Ustam mezar istemiyirseniz yuvarlaklar cogunlukla mezardir vede toprakta olurlar

DefineHaritasi

Kullanıcı
Evet oklit ustam onlari bastan eliyorum zaten yuvarlak oymaya her gezintimde rastliyorum
Yuvarlak oyma bazi yerlerde deger kazanir onu da az cok biliriz
Simdi ben mezar istemiyorum diyince toprak mezarlari kast ediyorum
Kaya mezar odalari hedefimiz zemin alti mezar odalari hedefimiz sonucta her yer mezar mesela toplu mezarlara da rast geldim kimi bolgede zengin bir toplu mezar yeri var ki degerli seyler cikiyordu bir digerinde ise fakir toplu mezarlar cikiyodu gibi gibi nasip kismet

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Evet oklit ustam onlari bastan eliyorum zaten yuvarlak oymaya her gezintimde rastliyorum
Yuvarlak oyma bazi yerlerde deger kazanir onu da az cok biliriz
Simdi ben mezar istemiyorum diyince toprak mezarlari kast ediyorum
Kaya mezar odalari hedefimiz zemin alti mezar odalari hedefimiz sonucta her yer mezar mesela toplu mezarlara da rast geldim kimi bolgede zengin bir toplu mezar yeri var ki degerli seyler cikiyordu bir digerinde ise fakir toplu mezarlar cikiyodu gibi gibi nasip kismet
Evet saygı deger arkadaşım aslan kafası diyorsunuz ya bir benzetmedir gidiyor aslan nereye bakiyor adlan denek kral ceya rutbesi yuksek biri onun hazinesini bizler anlamayız devlet isidir egerki o aslan ise cevresinde kasa arayiniz
Sonra kaya mezari türü arıyorsanız
Geometri isaretleri arayin ucgen diktorgen kare bunlar kaya mezarı dir çoğunlukla
Bilgilerinize teşekkür ediyorum

DefineHaritasi

Kullanıcı
Ustam aslan mi degil mi bilemedim ki bir kafa var ortada ama ne kafasi
Neyin kafasi oldugu da isin rengini degistiriyor belirlemek lazim
Baktigi yeri resimde gosterdim orada ki kayaya bakiyor tam kirmizi ok ile belirttigim o resimi de tam kafadan bakis hizasiyla cekilmistir
Burayi begendiyseniz resimleri cogaltabilirim bundan iyisi de var bende boyle yerleri severseniz ustalar

Hayvanlarin her zaman boyun altina dikkat cekerim hep kasalar mi desem alinmis durumda burada da boyun alti yoklanmis gozukuyor orneklerini cogaltabilirim
Hayvanlarin boyunu her zaman giris icin ilk bakilacak yerdir.
Kaya ici bosluk kontrolu horasanli yerleri kasa yerlerini bulma isini cozmemiz lazim makine olmadan

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Baktigi yeri resimde gosterdim orada ki kayaya bakiyor tam kirmizi ok ile belirttigim o resimi de tam kafadan bakis hizasiyla cekilmistir
Burayi begendiyseniz resimleri cogaltabilirim bundan iyisi de var bende boyle yerleri severseniz ustalar

Hayvanlarin her zaman boyun altina dikkat cekerim hep kasalar mi desem alinmis durumda burada da boyun alti yoklanmis gozukuyor orneklerini cogaltabilirim
Kaya ici bosluk kontrolu horasanli yerleri kasa yerlerini bulma isini cozmemiz lazim makine olmadan
Ustam sadece benzetiyorsunuz benzemeli bence benzese de anlamasniniz ustam o kadar kolay degil tuzak mi dersin tilsimi derinlik tunel akliniza ne geliyirsa bir fazlası olur ben bildiklerimi yazdım gerisi size kalmış bilgilerinize teşekkür ediyorum

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör

makina olmadan kasa işini çözeceksen şuna dikkat kasaya herzaman su lazımdır doğal görünen çatlak veya kanallara dikkat et direk kasanın üstüne gider birde kuru takoz benzeri şeyle kayaya vurunca kasa sesinden anlarsın