Aslan | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Aslan

Murox

Kullanıcı
bu tespitleri ne ile yapıyon bi tutarsızlık var

tek oda olur bir birine gecmeli üç oda olur daha fazlada olur odadan odaya ara mesafe 15 metre olması icin farklı yapı olması gerek
Öncelikle üstadım burası geniş bir yigma sadece kuyunun olduğu yerde taş var.baska hiç bir yapı yok.olcumlerimizde derinlik olarak hepsinde 13 metre tespit ettik . Alan tarama ile bakıyoruz. Çünkü 13 metre derinliğe inebililen yer alti goruntuleme yok diye biliyorum .kendimde yer alti goruntuleme cihazım var.olcumlerimizde hiç bir şekilde yakalayamiyiruz .ama alan taramayla odalari tunelleri cizebiliyoruz.tunel 1 metre genişliğinde odaların 2 tanesi 2bucuk metreye 3bucuk metre en sondaki oda 2 metreye 4 metre ve bu odaların üzenlerine 6ya6 ırmak çakılı serilmiş. Tünelin uzerinde cakil yok ve tünelin geçtiği yerde çöküntü var .tüneller çökmüş yani

Murox

Kullanıcı
çizdim ama inanarak değil hala işçilk olmadığını duşunuyorum*SABIREkli dosyayı görüntüle 12404
Üstadım dikkatli bakarsanız sol altta murc izlerini görürsünuz cizdiginiz yerlerde murcla yapilmis.ilk baktığımda bende sizin gibi düşündüm ama yıkayınca temizleyince anladım işçilik olduğunu o kadar detaylı bir işçilik yapmış harita olduğunu düşünüyorum. Üstadın biri karaca olduğunu söyledi. Ve dedigi uzaklıkta kuzey doğu tarafinda ufak bir yigma var

özgürXdaglı

Vip Üye
tespitlerini bir daha konturol et derim

kuyudan tek odaya giriş olur kuyudan üçlü ve daha fazla odaya giriş olur ve kuyudan tünele tünelin sagında solunda odalar olur

2.png

1.png

buda benim yapmış oldugum bir tespit daha da devamı var üç yamaçtan giden odalar zirvede düzlükte birleşiyor hac yapıyor

x.jpg

Murox

Kullanıcı

kuyudan tek odaya giriş olur kuyudan üçlü ve daha fazla odaya giriş olur ve kuyudan tünele tünelin sagında solunda odalar olur

Ekli dosyayı görüntüle 12405

Ekli dosyayı görüntüle 12406

buda benim yapmış oldugum bir tespit daha da devamı var üç yamaçtan giden odalar zirvede düzlükte birleşiyor hac

Ekli dosyayı görüntüle 12405

Ekli dosyayı görüntüle 12406

buda benim yapmış oldugum bir tespit daha da devamı var üç yamaçtan giden odalar zirvede düzlükte birleşiyor hac yapıyor

Ekli dosyayı görüntüle 12407

Ekli dosyalar

• 20220629_153144.jpg
    20220629_153144.jpg
    728.8 KB · Görüntüleme: 14

TRUVA

Admin
Çok teşekkür ederim .verdiğiniz bilgi için bolge gerçekten çok güzel yanliz oda mezarlar çok derinde. Bu isaretin aşağısında bir mezar açıldı içinde 10 kişinin kafa tasi çıktı. Delikli paralar çıktı.bronz tahminimce kilisenin bagis paralari
Sana söylediğim iki noktada aradığın malzemeler. Gidip o noktaları metal ve boşluk tespiti yap göreceksin.

Murox

Kullanıcı
Buranın çizimini böyle çıkardım ya biyerde yanlışlık yapıyoruz. Sizce böyle olma durumu olurmu hemen kuyunun yanındaki oda kuyudan girişli görünüyor.ama ağacın oradaki odaya merdivenle iniliyor.sizce böyle bisey yapma durumları olabilirmi yani kuyunun dibinden iki tarafa giris olabilirmi

Murox

Kullanıcı
Sana söylediğim iki noktada aradığın malzemeler. Gidip o noktaları metal ve boşluk tespiti yap göreceksin.
Üstadım önceliğimiz kuyuyu açmak. Büyük bir ihtimal sizin dediğiniz yere tünelle gidiliyor hayırlısıyla kuyuyu açınca hersey ortaya çıkacak

özgürXdaglı

Vip Üye
tünel ile agacın yanındaki oda mesafesi nedir

kullandıgın alantaramada kurşun ayarı varmı

bu şekilde olanı var kurşunu tespit edersen iki yerde dogrudur calışma yapılır kapık taşı bulunur yana acılır basamaklar ile tünele inilir taş kapı gelir onda da kurşın olur

x..JPG

bu şekilde olursa yandakilerden bagımsız olur içinde sandık varmıdır seninkini tespit edip söylersin

Murox

Kullanıcı
tünel ile agacın yanındaki oda mesafesi nedir

kullandıgın alantaramada kurşun ayarı varmı

bu şekilde olanı var kurşunu tespit edersen iki yerde dogrudur calışma yapılır kapık taşı bulunur yana acılır basamaklar ile tünele inilir taş kapı gelir onda da kurşın olur

Ekli dosyayı görüntüle 12413

bu şekilde olursa yandakilerden bagımsız olur içinde sandık varmıdır seninkini tespit edip söylersin
Üstadım tünelle oda arasında mesafe yok hemen yanından geçiyor bir tane lahit çiziyor odanın içinde başka hiç bir odada çizmiyor lahiti küp çok çiziyor yanliz odanın bir tanesinde metal vermiyor diğerlerinin hepsinde altin gumus bronz veriyor kursun ayarı yok ama elime kursun alipta cubuklarla tespit edebilirim .egerki sizin dediğiniz gibi mezarin girişinde ve kuyudan girişte kursun verirse 2 yerde ozamn hersey oturuyor yerine çok iyi bir yere değindiniz kursun hiç aklıma gelmediydi ilginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim.gercekten bu işi bilen biriyle bilgi yardımı alınca hersey yerine oturuyor