At Nalı | Define işaretleri ve anlamları

At Nalı

mehmet3232

Kullanıcı
Yardimci olmaniz ümidi ile..

mehmet3232

Kullanıcı
Sevgili arkadaşlar BU FOTORAFLAR Hakkında yarimci olabilecek varmi.. Fotoğraflar dik yamaç olduğundan geriden cekemedim çekmeye caliatigimdada cali cirpi izin vermiyor maalesef

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı
At nalı değil emin ol ama arazi hakkında bilgi sahibi olabilsek yardımcı olmaya çalışırdık.
Bir işaret anlam farklılıkları taşıyabilir,belki isim kısaltması olabilir,iki yol veya derenin çatının yokarısında bir kuyu'ya atabilir vs.

mehmet3232

Kullanıcı
Keşke arazi hakkında biraz daha bilgi verebilsem :-( malesf yamaç olduğundan detayli fotoğraf cekemedim ewed at nali değil bencede ama ne iste ?? Farkettiyseniz fotoraflarin en saginda hac ta var ustalar. Ve sunuda belirtmek istiyorum bu işaretlerden 4 adet var 100 mt ara ile en son işaret bu diğer işaretlerle bu işaretlerin ortak nnoktasi sade & c yada at nalina benzer isaret . bu işaretin hemen 40 yada 50 mt yakininda su kaynagi war

aliömer

Kullanıcı
Mehmet ustam kapalı alan, mağara yada Mahsen olabilir. Bu yönlü araştırma yapmanı öneririm. Özellikle civarda mağara girişi olma olasılığı olan noktalara yoğunlaş derim. Bol şans

sempatik_06

Kullanıcı
merhaba orada su veya göl varmı? orada balık ve U var ikiside define işaretidir baktığı yön ve duruş şekli önemlidir. bana balık ta orada u dirsek yamış gibi geldi.
Düz U: Düz U açı istikametinde ki kendisine benzer tepe, punt gibi yüksek seviyede bulunan malın işareti olup, orta merkezden mlaın olduğu tam nokta tespit edilebilir. Malın olduğu yer ile işaret arasındaki mesafeyi bilmek için ise: aynı taş üzerinde U işaretini destekleyici, tamamlayıcı ikinci işaret (ölçü verici) yoksa U’nun açık kısmı yaniaçısı ölçülür ve çıkan rakam 70 ile çarpılır bulunan rakam cm.,metre cinsinden uzaklığı vermektedir.
işinizi resmi olarak yapınız.