Ayak, kılıç vs. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ayak, kılıç vs.

Farazi

Kullanıcı
Cevap: Ayak, kılıç vs.

Ustam öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Haç dediğiniz işaretin kısa çizgisi yosun olabilir fotoğraf net olmadığı için tam seçemedim. En yakın zamanda haç olup olmadığını teyit edeceğim. Hangi v işareti yönünde araştırma yapayım? Kırmızı mı sarı mı? Çok özür diliyorum ama ne aramam gerekiyor bu yönlerde ben yeni başladım da.

Farazi

Kullanıcı

son resimdeki işaretin batısına git 5 ile 15 metre arasında boşluk bak.

kılıç nerde işaretlede bizde görelim, ayak dediğin ayak değil bence bunlar benzetme sanırım. işaret işarete benzemeli biz zorla benzetirsek kendimizi kandırırız.

Üç oymanın batısı mı kurban?

star21

Kullanıcı

o üç oyma dediğinde taş tesimi için kullanılmış sıradan işaret oyması degil..bir diğer oymalara bak birde buna..bir taş kesimi oymalarına bak birde tekrar buna..bak bakalım hangisine benziyor..

Farazi

Kullanıcı

o üç oyma dediğinde taş tesimi için kullanılmış sıradan işaret oyması degil..bir diğer oymalara bak birde buna..bir taş kesimi oymalarına bak birde tekrar buna..bak bakalım hangisine benziyor..

Ustam bu işin ehli sizsiniz siz daha iyi bilirsiniz. Dediğiniz gibi sıradan işaretler değiller. Benzer işaretleri daha önce görmüştüm. Size zahmet birde 3. resimdeki çembere bakabilir misiniz ben kasa olduğu düşüncesiyle porcöz döktüm ancak hiç köpürmedi.

ibrahim181

Kullanıcı

arkadaşım bölgeni bilmiyorum ama daha çok Urartu mezar sistemine benziyor

Farazi

Kullanıcı

Ustalarım bu resimde farklı bir açıdan.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Üç oymanın batısı mı kurban?

evet bende diğer uystalarımın aksine bu 3 oymanın manada derin olduğunu düşünüyorum. ben batısı demişim ama şimdi vazgeçtim. sadece batısı değil. hem doğusu hem de güneyine de bakmalı. benim düşüncem 3- 30 metre civarında dört yönden net kontrol. kuzey güney doğu batı..... her yöne kontrol.

ve hatta kayanın kendi altına ve içine de kontrol ! bu kayadan iyice şüphe tutmaya başlladım. önünde binek taşı var. tabure kadar bir taş. onun altından bile şüphelenedim !

dere çatal yapıyor demiştin sanırım. bu dere çatalının resimleri varmı?

Son düzenleme:

Farazi

Kullanıcı

evet bende diğer uystalarımın aksine bu 3 oymanın manada derin olduğunu düşünüyorum. ben batısı demişim ama şimdi vazgeçtim. sadece batısı değil. hem doğusu hem de güneyine de bakmalı. benim düşüncem 3- 30 metre civarında dört yönden net kontrol. dere çatal yapıyor demiştin sanırım. bu dere çatalının resimleri varmı?

Ustam batısı müslüman mezarlığı, doğusu dere, güney ve kuzey taşlık taşlara çok dikkatli bakmadım. Bu işaretlere odaklandığım ve acele ettiğim için çevre araştırması da yapmadım yol kenarı olduğu için direk 3. resimdeki çembere porçöz döküp horasan olup olmadığını konrol ettim. :)
İki dere birleşiyor akış yönünün tersinde çatal oluyor Y gibi. Y'nin ortasında hafif yığma var irili taşlar.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

İki dere birleşiyor ustam akış yönünün tersinde çatal oluyor Y gibi. Y'nin ortasında hafif yığma var irili taşlar.

hafif yığmanızı da görelim inşallah! bakalım hafif mi ağır mı belki fotolardan bir izlenim alırız. derenin çatal yeri de önemli. ayriyeten o işaretin olduğu kaya ve yakın cevresi de önemli. bu alan bence birden fazla sonuca gebe!

bir de deminki bir üstteki mesajımı değiştirdim, eklemeler yaptım. son haline göre değerlendir ustad..