Ayak, kılıç vs. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ayak, kılıç vs.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Ayak, kılıç vs.

Ustam batısı müslüman mezarlığı, doğusu dere, güney ve kuzey taşlık taşlara çok dikkatli bakmadım. Bu işaretlere odaklandığım ve acele ettiğim için çevre araştırması da yapmadım yol kenarı olduğu için direk 3. resimdeki çembere porçöz döküp horasan olup olmadığını konrol ettim. :)
İki dere birleşiyor akış yönünün tersinde çatal oluyor Y gibi. Y'nin ortasında hafif yığma var irili taşlar.

o müslüman mezarlığı içerisinde, kitabesiyle baş taşıyla, veya sarıklı oluşuyla veya normalden farklı gibi bir yığma oluşuyla, çok dikkati çeken bir yeri de gözün ısırdımı, buna dikkat etmedinse bunu değerlendir. bir de dere çatalının resimlerini ekleyiver.

Farazi

Kullanıcı

o müslüman mezarlığı içerisinde, kitabesiyle baş taşıyla, veya sarıklı oluşuyla veya normalden farklı gibi bir yığma oluşuyla, çok dikkati çeken bir yeri de gözün ısırdımı, buna dikkat etmedinse bunu değerlendir. bir de dere çatalının resimlerini ekleyiver.

Ustam müslüman mezarlığı benim aileme ait. Baştaşı kitabe falan yokta yığma olup olmadığından emin değilim. Söylediğin hususları araştırıp fotoğraflayacağım.

ASİAVCI

Kullanıcı

ibrahim181

Kullanıcı

kesinlikle Urartu mezarlığı oda olabilir ama çok derin ve işçiliği çok zordur. odalı olmayanlar fazla derin olmaz. ağrıda oluşunda tesipitimi doğrular nitelikte

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Buradaki ağıl yerini biliyon mu??

Farazi

Kullanıcı

Bence araştırmalarını oraya yoğunlaştır,,,dikkat çekici ne var???

Ustam oraya bakmak hiç aklıma gelmedi en yakın zamanda inceleyip bilgi vereceğim.

Bir fikir oluşturması açısından googledan aldığım uydu görüntüsünü paylaştım.

DEFHUNTER

Yasaklı
Yasaklı

Evet kafkaslı farazi ustam, orada bol sayıda taş kesimi mevcut işaret olarak gördükleriniz ise taş ustalarının kesim aleti sürttükleri baş kayadır...buradaki en değerli yer biraz daha aşağıya inin ve su gelen yerin düzlemine bakın orada bu bölgeye hakim birinin mekanı olabilir.