Ayımı Yoksa Domuz Mu ? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ayımı Yoksa Domuz Mu ?

star21

Kullanıcı
Cevap: Ay Mı Yoksa Domuz Mu ?

bydark kardesim bir yorum yazmisti bende sildim kurallara uygun olmadigi icin sorun yok yani yola devam :)

Turkia

Kullanıcı

Anladım Ustam Yola Devam :)

ASİAVCI

Kullanıcı

YER YAŞAM ALANI VEDE MEZARLIK OLARAK KULLANILMIİ ATTIĞIM RESİM AYININ ARKasında YADA ÖNÜNDE İSE UĞRAŞMA DERİM

Turkia

Kullanıcı
Cevap: Ayımı Yoksa Domuz Mu ?

AsiAvcı Hocam Göstermis Oldugun Yer Ayının Arkasında Kalıyor .. Ancak O Bölge Eski Yerlesim Alanıdır .. Yaklasık 1 Km Gerisinde Demirdag Kilisesi Mevcuttur .. Asagısında Gecen Kurumus Bir Derede Bulunuyor .. Acılmıs Kaya Mezar ve Odaları Da Var .. Ekliyecegim Resim De Bu Ayıya Yaklasık 400-500 Metre Uzagında Bulunuyor .. Kayalar Sanki Bir Yeri Kapatmıs Gibi Olamaz Mı ?

wgvj.jpg

eeuw.jpg

y2yz.jpg

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

yer zaman içerisinde kullanılmış bir bölge.. el değmiş değmesine fakat domuz veya ayı ben göremedim..
zaten domuz mezar siteli olarak kullanılır böyle benzetmeyle görmeyi bırak görünce hayran kalacağın bir güzellikte olur...
ayı işareti de eşkiya para işareti derler oda heykel şeklinde değil çizim veya kabartma şeklindedir kardeş.. başta dediğim gibi burda insanlar yaşamışlar ve ölmüşler önemli olan ölülerini nere koymuşlar çevreyi karşı yamaçları büyük kayalıkları felan iyi raştırırsan bulunur.. sadece bir işaret değil çeversindeki birçok kayada mezarı veren bulgulara rastlamalısın... bu bulgulardn bazıları : mihrap, kare oyma, yuvarlak oyma, kanal gibi olması lazım...selam..dua...

TILSIMX1

Kullanıcı

Vallahi ben bır bulguya rastlayamadım guzel arkadaşım.

Turkia

Kullanıcı

Bazı Yerler ve Bölgeler De Resimler Bile Yetersiz Kalıyor .. insan Bizzat Kendi Gözleriyle Görüp Kesfini Yapsa Daha iyi Oluyor .. Benim Ekledigim Resimler Kilise Bölgesinde Kalıyor Kilisenin ismi De Demirdag Kilisesi ..

Son düzenleme:

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

iyi ya işte kilise var diyorsun bu kilisenin papazı olmamış mı hiç elbet biryerlere gömmüşlerdir...
ayrıca ayı ve domuzun kiliseyle yakından uzaktan bir bağı yoktur...

Turkia

Kullanıcı

Hocam Papaz'ı Nereye Gömerler ? Kilisenin icinde Sadece 1-2 Yeri Kazmıslar .. Dısın Da ise 3-4 Yeri ötekiler De Kaya ve Oda Mezarlarıdır .. Mahseni De Olabilir Mi Acaba ?

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

kilisede mahsen varsa arka duvarından 10-12 mt geriye doğru gideceksin zeminden girişi kapalı olur bulup açman lazım.. mahsende değerli eşya olabilir...