Baca Ve Havalandırma Delikleri.

Karamıstık

Kullanıcı
Sence ustam bu havalandırmalar ne için yapılmış olabilir.

SM-T310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A21MEDLi

Admin
çerçeve içine aldığım kısımda insan kafasımı var?
karşıya bakan havalandırma deliklerinin odası havalandırmanın hemen önünde olur. bence fazla uzaklaşmadan kayanın çevresini iyi araştır.X yaptığım kısmıda incele derim.

Kurt ini

Kullanıcı
karamıstık kardeşim ilk 4 resim yorumunu ustalar yapar
ancak o kayadaki mağara türü oyukların yapılış amacı dönemine göre farklılık gösterir antik dönemlerde bu tür yerler ölü diriltme ini olarak kullanıldığı gibi yerleşim alanı ev olarakta kullanılmıştır

Karamıstık

Kullanıcı
çerçeve içine aldığım kısımda insan kafasımı var?
karşıya bakan havalandırma deliklerinin odası havalandırmanın hemen önünde olur. bence fazla uzaklaşmadan kayanın çevresini iyi araştır.X yaptığım kısmıda incele derim.

Haklısın ustam bende şimdi fark ettim. Ustam ana bacaya baglanan 2 tane daha baca var ana baca yaklaşık 5mt derinlikte önü derenin s yaptıgı yer.

Karamıstık

Kullanıcı
karamıstık kardeşim ilk 4 resim yorumunu ustalar yapar
ancak o kayadaki mağara türü oyukların yapılış amacı dönemine göre farklılık gösterir antik dönemlerde bu tür yerler ölü diriltme ini olarak kullanıldığı gibi yerleşim alanı ev olarakta kullanılmıştır
Ustam burayla ilğili eski insanların anlattıgı burasının kaya mezarları oldugu ve önünde merdivenlerle buraya çıkıldıgı eşkiyaların buraları soydugu, giderkende merdivenleri kırdıgı şeklindedir. Fakat merdivenler yinede kullanılıyordu bir kişi buradan düşünce muhtar ve köylüler tarafından kimse çıkmasın diye tamamen kırıldı.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
kaya mezarı olan bölgeyi iyi araştır gözden kaçan yer olabilir
havalandırma bacası olan yeri ise çubuk yardımıyla girişi aranırsa
daha iyi vede basit olur işiniz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kara mıstık kardeşim ,öbür konunda ısrarla yorum istediğin delikler sanırım burası.
neden yorumlamadım. senin bölgende bir çok buraya göre daha mütevazi yerler var. burası kişinin altından çıkamayacağı bir işçilikli kısımlar.
ama ben yinede sana anlaman için açıklayıcı değerlendirmemi yapacağım.
bulgular bölgenin zaman zaman ,güclü medeniyetlerce yaşanmışlığını ve bazı bırakıtlarını veriyor.
üç tane rsimle anlatmaya çalışalım;

bu kayalar normal gibi görünsede, kimisi işlenmiş bazılarının altına destek verilmiş ve işaret ettikleri bir yön var.

amedli ustamızın işaret ettiği yer dahil ,kayalardaki çizimlerime dikkatli bak. bunlar son dönem bulguları olmadığı ve zamanla doğal şartlardan diğer kayalarla benzerlik sağlaması yanıltmasın.sağ üsttü çizmeyi unutmuşum. dikkatli bakarsan iki tane gözün sana baktığını görürsün.kuru yaprakların altı. bunlar neslimiz yok olmuş olsa da bizler buradayız diyor.
bunlara ilaveten,

bu nokta girişin yönünü vermiş. solu kapatmış sağa doğru meyil verilmiş. ama ne kadar sağ önüdür buradan görülmüyor. yani başlangıç noktası bu karenin daha sağ açığında kalıyor.
yalnız burası zorlu yer. onlarca metre arkaya doğru uzandığını da oyukların derinliği söylüyor.

Karamıstık

Kullanıcı
kara mıstık kardeşim ,öbür konunda ısrarla yorum istediğin delikler sanırım burası.
neden yorumlamadım. senin bölgende bir çok buraya göre daha mütevazi yerler var. burası kişinin altından çıkamayacağı bir işçilikli kısımlar.
ama ben yinede sana anlaman için açıklayıcı değerlendirmemi yapacağım.
bulgular bölgenin zaman zaman ,güclü medeniyetlerce yaşanmışlığını ve bazı bırakıtlarını veriyor.
üç tane rsimle anlatmaya çalışalım;

bu kayalar normal gibi görünsede, kimisi işlenmiş bazılarının altına destek verilmiş ve işaret ettikleri bir yön var.

amedli ustamızın işaret ettiği yer dahil ,kayalardaki çizimlerime dikkatli bak. bunlar son dönem bulguları olmadığı ve zamanla doğal şartlardan diğer kayalarla benzerlik sağlaması yanıltmasın.sağ üsttü çizmeyi unutmuşum. dikkatli bakarsan iki tane gözün sana baktığını görürsün.kuru yaprakların altı. bunlar neslimiz yok olmuş olsa da bizler buradayız diyor.
bunlara ilaveten,

bu nokta girişin yönünü vermiş. solu kapatmış sağa doğru meyil verilmiş. ama ne kadar sağ önüdür buradan görülmüyor. yani başlangıç noktası bu karenin daha sağ açığında kalıyor.
yalnız burası zorlu yer. onlarca metre arkaya doğru uzandığını da oyukların derinliği söylüyor.
Ustam burası derenin s yaptıgı yer. Bu delikler 4.5 metre gidyor, benim anlamadığım bu delikleri o kayaya nasıl böyle oyabildikleri içeride murç çalışmaz nasıl yaptılar böyle hayret verici bir şey.

Karamıstık

Kullanıcı
işçiliği zor olsun ustam ben zaten kolay işi sevmiyorum benim gayem kimsenin başaramadıgını başarmaktır her zaman. Budan ekmek çıkarmı sence ustam.