bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

Warning

Kullanıcı
Sevgili büyüklerim değerli ustalarım arkadaşlarim ve kardeslerim bakır çubuk ile çalışmalarımı pc başına geçince açıklığa kavusturacagim Allah c.c. emanet olun sevgi saygı ve selamlarımı sunarim

capkin13

Kullanıcı
slm lar yazmış olduğum konuya yorumlarınz için tşk ederim ben 3 aydır bu çubukları kullanmaya çalışıyorum fakat h,ç bişe anlamadım artık okadar sitelerde araştırma yapmama rağmen çubuk hareketleriyle ilgili bir yazıya ulaşamadım bende internetten 3 lü çubuk aldım bakır saf alfa pirinci ve dört köşe pirinç çubuk var denemeler yaptım fakat çubuğa kalsa benim heryeri kazmam lazım başta çok inandım ama sonunda inancım kırıldı tutup dereye atasım geliyor bu çubukları arkadaşlarla denedik artık kendimize gülme aleti olarak şakalaşmalara başladık :) biryerde atıyorum sağ eldeki pervane gibi oluyor sağa sola deli gibi dönüyor arkamı dönüyorum sağ eldeki yarım sağ açılıo sol el sabit biryere atıyorum sol sabit sağ el çubuk ucu sağ sol oynuyor biyere yürüyorum sağ sol c sağa sola oynuyor ben neye karar vereceğimi anlamdım hani çift olarak bir yöne dönseler yene neyse ya çubuklar benle dans ediyor ye ben kendi kendime oynatıyorum anlamadım çok kızdım bu çubuk işine

capkin13

Kullanıcı
kocaman mars kardeşim arkadaşımız yeni üye nasıl özel mesaj atsın ve neden atsın.önemli olan burdaki paylaşım değilmidir. herkes görsün. belki bir çoğu istifade eder değilmi.
WARNİNK kardeşim sabırla bekliyoruz. ALLAH utandırmasın.

ÇAPKIN kardeşim öncelikle hoş geldin. büyük yazı site kurallarına aykırı lütfen küçük yazı kullanalım.
konularımızı iyi takip edersen sorularının cevabı çok fazlasıyla var.
çeşitlerin kendine has özellikleri var,onları iyi bilmek gerekir.
sadece boşluk için diyorsan anten türünü kullanabilirsin. senin söylediklerinin hiç birine tepki vermez.
bakırlarda eline bir altınla baktığın zaman ,altta hurdavatçı çarşısı olsa yine almaz. gümüşlerde öyle. senin sorunun çok kolay aşabileceğin bir durum. yeterki tepki versin. sağlıcakla.
hoşbulduk çubuk olayını araştirim derken kendimi bu sitede buldum iyikide geldim sizlerden tecrübe almak güzel olcak

vatanca

Kullanıcı
Cevap: bakır çubuklarla maden tesbiti nasıl yapılabilir,

öncelikle katılan arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.
değerli arkadaşlar,biz boşluk tesbiti ve derinlik ölçmeyi konu olarak neden ele aldık.
asi ustamızın izah ettiği gibi ,zemin altı yapılan her çalışmada bir simetri vardır.
mezar ,oda kare veya daire vs.gibi. mineralli yerlerde bu şekilsizdier.
tepki aldığınız bir yerde önce bir boşluk tespiti yaparak neye benzediğini bir görünüz. sonra derinliğine.bu size aradığınız cevabı verecektir. sadece bir metre bir derinliğe bir saklı koymak için,ne kadar bir yer açmanız gerekir.hesap bu kadar açık. bu kadar bir hesabı anlamak zor gelenler eline hiç almasın,kendinide yormasın.
ben mineral harici ,her türlü madenin zemin altındaki varlığını,cinsine kadar almamış olsam bu konuyuda açmazdım.
birilerinin sonradan konuya,hiç katkısı olmadan ,direk ukalaca bilgiçlik yapmaya kalkmaması için,bilenlerin önceden katkısını bekledim. hatta özellikle haberdar edilmelerini bile istedim.
ama maalesef hiç yapıcı bir yorum gelmedi.
yeminle söylüyorum,odada mahzende vs . yerde hangi noktasında olduğunu bile tesbit etmek su içmek kadar artık kolay.
benim bilhassa diğer konumda ,sürekli isimsiz takip edenlerin bir kısmınıda ,misafirlerden ziyade kendini gizleme gereği duyanlar olduğunu biliyoruz.
hem bizleri karalamaya yetersiz göstermeye çalışacak,aklıncada yazdıklarımızdan istifade edeceksin sağolsun bozkurt kardeşimiz iiyi niyetle yazıların herkesçe takibini kolaylaştırmış.
bu noktadan sonra yazacaklarımın,üyeler harici ve isimsiz girenlerce okunmasını asla istemiyorum.
casabbelle kardeşim zaman ayırabilirsen sana küçük bir deney yaptırmak isterim. sağlıcakla kalınız.
slm üstad ağzına sağlık bu konulara binayen yeni üyeyim. bakır saplınalemiyum antenli L ÇUBUKLARIM VAR MİNERALİ AŞMAK İÇİN SODALI KARBONAT FALAN DİYOLAR BU İŞİN ASLI NEDİR BİLDİĞİMİZ KARBONATMI PASTA YAPIMINDAKİ? YOKSAM ELDE YIKAMA TOZLARI VAR SODALI DİE ONLARDANMI YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM! AYRICA BAŞKA YÖNTEMLERİDE VAR İSE YAZIVERİN SAYGILAR

capkin13

Kullanıcı
benimde bildiğim kardeşim han gi meteryalden arıyosan sağ eline 1 kaçtane alıyosun ve uzaklaşıyosun 10 adım felan eyer çekiyosa aynı yönü bilki minaral değildir

ersan

Admin
slm üstad ağzına sağlık bu konulara binayen yeni üyeyim. bakır saplınalemiyum antenli L ÇUBUKLARIM VAR MİNERALİ AŞMAK İÇİN SODALI KARBONAT FALAN DİYOLAR BU İŞİN ASLI NEDİR BİLDİĞİMİZ KARBONATMI PASTA YAPIMINDAKİ? YOKSAM ELDE YIKAMA TOZLARI VAR SODALI DİE ONLARDANMI YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM! AYRICA BAŞKA YÖNTEMLERİDE VAR İSE YAZIVERİN SAYGILAR
merhaba usta bastanta bakir cubuk tavsiye etmem sana nedense cok acemisin ve bu bakirlar er seye cekim verirler cabuk elden sakatlanirsin kazmaktan.
onustan ,,pirinc cubuk kulanirsan,,bence ta guzel sonuca ulasirsin.
sana sindik guzel ve kolay bir uyntem diverecem bu mineladen kurtulacan.
1 buluyorsun vulkanik camur
bentonit----bu tozu veteenerlerden bulabilirsin ,,kedi tualeti deye.
bu cokguclu bir mineral tozu
cubuk bir yere ceki verdiyse sonra ikincisine yine baktimi pancalarina bu kedi tualeti deye tozdan sur
yeniden tut eyer cekmese birinci cekti yere demeki orda mineral varmis
eyer normal eskisi gibi cekerse demeki orda bir deyerli bir seyler var

vatanca

Kullanıcı
merhaba usta bastanta bakir cubuk tavsiye etmem sana nedense cok acemisin ve bu bakirlar er seye cekim verirler cabuk elden sakatlanirsin kazmaktan.
onustan ,,pirinc cubuk kulanirsan,,bence ta guzel sonuca ulasirsin.
sana sindik guzel ve kolay bir uyntem diverecem bu mineladen kurtulacan.
1 buluyorsun vulkanik camur
bentonit----bu tozu veteenerlerden bulabilirsin ,,kedi tualeti deye.
bu cokguclu bir mineral tozu
cubuk bir yere ceki verdiyse sonra ikincisine yine baktimi pancalarina bu kedi tualeti deye tozdan sur
yeniden tut eyer cekmese birinci cekti yere demeki orda mineral varmis
eyer normal eskisi gibi cekerse demeki orda bir deyerli bir seyler var
hocam buraya kadar anladım sağol varol fakat pancalarına sür derken bu panca nedir hocam kusura bakma?

M.Yavuz

Kullanıcı
hocam buraya kadar anladım sağol varol fakat pancalarına sür derken bu panca nedir hocam kusura bakma?

pança derken,ellerini kastediyor.:D
türkiye'deki rumeli göçmenlerinin bir çoğu,yemeğe "bir avuç tuz at" diyeceğine " bi pança tuz at" der.
ersan usta,bentoniti ellerine sürüp,çekim aldığın yere tekrar bakman gerektiğini söylüyor.;)

vatanca

Kullanıcı
pança derken,ellerini kastediyor.:D
türkiye'deki rumeli göçmenlerinin bir çoğu,yemeğe "bir avuç tuz at" diyeceğine " bi pança tuz at" der.
ersan usta,bentoniti ellerine sürüp,çekim aldığın yere tekrar bakman gerektiğini söylüyor.;)
eyvallah ustam sağolasın aydınlattığın için inşallah deniycem saygılar