bakraçlı zeytin dallı kuş, yılan, akrep, tavuk bacağı, kaplumbaga | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

bakraçlı zeytin dallı kuş, yılan, akrep, tavuk bacağı, kaplumbaga

impossibleman

Kullanıcı
Cevap: bakraçlı zeytin dallı kuş, yılan, akrep, tavuk bacağı, kaplumbaga

hay ağzın bal yesin senin ustam be ya :D inşallah be ya:)

resimler gelicek ama biraz beklememiz gerekiyor. imposible üstadım benim. gelince yine konuşalım be ya :)

Bu kadar ustanın içinde bize azcık itelemek, el atmak düşer ancak ustam. İşaretlerin bence çok değerli işaretler. Bu işaretli taşın hizasından dereyi geçince bu işaretlerden biri hemen yakında kayada varmı onada bir zahmet baksınlar ustam. Bizimkinde öyleydi. araştırmanızın devamını 4 gözle bekliyoruz.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

:D iyi nöbet tutarım sonunda harbici göçük altında kalacakkoptumkoptum

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

:D iyi nöbet tutarım sonunda harbici göçük altında kalacakkoptumkoptum

ağzından yel alsın üstad ya :p

bende bilemedim, karbonmu zehirler, göçükmü olur, virüsmü sarar, metanmı patlar. işallah bir terslik olmaz. kısmet ettiyse Allah, bir hayırlı yol bulacaz.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

yavrucuğum bak ben yaşlı başlı adamım ikide bir yılan çayan var deyip beni tahrik ediyon ben 20 kilodan fazlasını getiremem belki zar zor 25 olsun sevabına iki külçe atsan önüme yeter :D:D yılanın kabartma olması iyiakrep yol çatalını tavuk ayağı mezarı bakraç kaynak suyunu vede kuyuyu kuş buraya yakın yerleşim yerini hepside değirmeni şelaleyi verir 3 şelale varsaki biri mutlak var burası kilisenin yeri derim

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

sanırım biraz beklemekte, her ustanın düşüncesini duymakta fayda var. şu ana kadar olan fikirler çok iyi çevrede belli başlı şeyleri hep saydınız ama hala eksikler var :D

burda daha çokk olay var. çok dallanıp budaklanmadan hemen olayamı geçsek diyorum?

mesela burda kasalar varsa nereye bakalım. hemen kolaylarından alalım da yiyelim. :D

nousanemon

Kullanıcı

sıra bende :)
AKREP: yaşam yerleri kuytu yerlerdir.mağara tünel kuyu ve göleti işaret eder.
Tehlikeyi de göz ardı etmeyelim.Akrep in olduğu işaretlerde bütünlük sağlarsak bir tehlikeden haber veriyor da olabiliyor.Akrep sessiz sedasız dır yani tehlikede sessizce gelebilir.

GÜVERCİN: genelde bayan mezarını teşkil eder ziynet eşyalarının olduğunu ifade eder.
YILAN: yılanın şekli kıvrımları bir haritayı teşkil eder.zehirli olduğunu da göz ardı etmeden çevreyi gözlemlemeliyiz.(yılanın kıvrımı ağız yapısını detaya geçerseniz yorumum değişecektir.

KAPLUMBAĞA: kaplumbağanın sırtında simge veya işaret var mı?
kaplumbağanın azmi zaferi çağrıştırıyor.
insan zekasını zorlayacak noktaları ifade eder.
kaplumbağanın evi sırtındadır kimseye muhtaç olmayan dünya malı altında ezilmeyen bir varlıktır.
bu yüzden de önemsemediğiniz bir dikili taş yada bir kayanın içerisine yapılmış malını barındıran yada su kaya ve toprak üçgenin bir arada bulunduğu yerlerde kapak aranmalı bunun içinde yanında 2 figür olarak yılan olması gerek sende de bu var.
kaplumbağada mantık ve zekanızı kullanmanız gerek.

ZEYTİN DALI:barışı simgeler ama zeytin dalının ölçümleri size köprüden yada yolu tarif edebilir.
dalın üzerinde zeytin tanesi varsa buda yolunuzda bir kayalıktan yada köprüden geçerken dikili taşı simgeleyebilir.

TAVUK VE KUŞ AYAĞI: cevrede bir mezarın olduğunu mesafesini tayin eder.

şimdilik bildiğimi bu kadar yazıyorum ustam ALLAH yar ve yardımcın olsun.
sana bir çizim daha ekleyeceğim ve bu çizimle çevredeki gözünüze çarpan noktaları eklerseniz haritanızı ve hedef noktanızı belirlemiş olacaksınız.

nousanemon

Kullanıcı

bunun üzerine cevredeki gözlemlerini oturt bacak arasının bölgesi deredir baş tepedir kollar sağdan soldan gelen yollardır.

A21MEDLi

Admin

yılan ve tavuk ayağı suyu anlatıyor,bu ikisi adrestir.
bence ilk yapacağın kaplumbağayı çözümle,
akreptende yılandan,kuştanda en ağır hareket eden kaplumbağadır.
dediğim gibi kaplumbağanın kafası suya dönüktür vede öyle olmalıdır.senin kaplumbağanın yönüne bak,suya dönüktür..baktığı suyla arası 50 adımdan başlar.
kaplumbağa yumurtasını suya yakın bırakır,kaplumbağanın fıtratına göre; yaaa derenin berisinde yada ötesinde..yumurta suya 10 adım uzakta..
kaplumbağanın tam karşısında içine girip sığınabileceğin mihraba benzer kaya varmı?

çizdiğim gibi 3 suyun birleştiği yer yokmu??

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

kablumbağa olan yerede ağaç olmaz

A21MEDLi

Admin

usta bu çizdiğimi ağacamı benzetin..çiçek sana
gerçektende ağaç gibi çizmişim.:D
huyum kurusun araziye hep kuşbakışı bakıyorum..:D göz alışkanlııı :D