Balık ve Daire

kemal174

Kullanıcı
s.a sayın ustalarım kolay gelsin... bu yer buyuk ve derin iki yamaç arasında bulunan dogu-batı yönünde akan bir dere. etrafında bir kaç işaret bulunmakta degerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tşkrler ALLAH razı olsun...
Balık ve çevresi
balık dediğim işaret kuzeydogu yönüne bakmakta ve derenin tam ortasındaki küçük adaya bakıyor...

balıgın hemen 1 m kuzeybatısındaki kaya sanırım açılmış kasa

Daire
ustalarım bu işarette balığın 20 m kadar doğusunda bulunuyor. buda deredeki küçük adaya bakıyor.

bu büyük kayada dairenin 10 m kadar yukarısında yani güneyinde bulunuyor. hemen önünü kazmışlar 1 - 1.5 m kadar. neye dayanarak kazmışlar anlamadım ben işaret göremedim kayada ancak işçilik olduğu belli kayada...

Küçük ada çevresi ve tam ortasındaki işaretli kaya
ustalarım bu küçük ada derenin tam ortasında bulunmakta eskiden su iki tarafından geçiyormuş çok olduğunda ancak şimdi tek taraftan geçiyor. tam ortasında bu işaretli kaya bulunmakta ve aynı kayanın arka yüzünde küçük bir koltuk var...

karanar

Kullanıcı
Cevap: Balık ve Daire

usta öncelikle çok güzel paylaşım, teşekkürler. ancak naçizane benim görüşüm; bir balık ve yuvarlak üzerine değil. dikkat edersen balık şekli daha çok iki derenin birleşim yerini gösteriyor gibi.işarette balık emareleri yok. ayrıca seninde bahsettiğin gibi biri kurumakla beraber iki dere varmış. ikincisi o şekil bir yuvarlak değil damla şekli ki; daha çok giriş kapaklarında görünür. zaten o işretin hemen altında da kuyu işareti var bence o damlanın olduğu işaret bir kapak. kazılan yere gelince tam köşesinde mihrap yada kare oyma var. tam da kazılan yere bakıyor gibi. saygılarımla.

kemal174

Kullanıcı

usta öncelikle çok güzel paylaşım, teşekkürler. ancak naçizane benim görüşüm; bir balık ve yuvarlak üzerine değil. dikkat edersen balık şekli daha çok iki derenin birleşim yerini gösteriyor gibi.işarette balık emareleri yok. ayrıca seninde bahsettiğin gibi biri kurumakla beraber iki dere varmış. ikincisi o şekil bir yuvarlak değil damla şekli ki; daha çok giriş kapaklarında görünür. zaten o işretin hemen altında da kuyu işareti var bence o damlanın olduğu işaret bir kapak. kazılan yere gelince tam köşesinde mihrap yada kare oyma var. tam da kazılan yere bakıyor gibi. saygılarımla.
ben tşkkr ederim ustam. tabiki siz daha iyi bilirsiniz. ustam küçük adanın iki yanından dere suyu geçiyormuş dedim şimdi tek tarafından geçiyor dere kurumamış yani. anladım ustam. dediğiniz gibi bende iki derenin birleşimi diye düşündüm ustam aşağı kısımda batı tarafında dere ayrılmıyor ama yukarı kısımda 200 m falan mesafede iki dere birleşimi mevcut. tekrardan tşkkr ederim Allah razı olsun ustam yorum için

karanar

Kullanıcı

estağfirullah kardeşim. yalnız sen ada dedin dolayısıyla 200 m mi adanın boyu. sanırım değil. dolayısıyla iki derenin birleşim yerinden kasıt; adanın başladığı ve dereyi ikiye böldüğü yer olabilir. birde o damla işaretinin orası giriş için çok cazip duruyor . ikiderenin ayrıldığı yerle durumu ne o damla işaretinin.

kemal174

Kullanıcı

estağfirullah kardeşim. yalnız sen ada dedin dolayısıyla 200 m mi adanın boyu. sanırım değil. dolayısıyla iki derenin birleşim yerinden kasıt; adanın başladığı ve dereyi ikiye böldüğü yer olabilir. birde o damla işaretinin orası giriş için çok cazip duruyor . ikiderenin ayrıldığı yerle durumu ne o damla işaretinin.
yok ustam yanlış anlattım sanırım. ada küçük son resimdede görülüyor 50 m falan boyu. balık dediğim işaret adaya baktığı için öyle düşündüm. bide adadan hariç adanın 200 m yukarı yani dogu kısmında iki dere birleşimi var ustam onu demek istedim. ustam son resimde görünüyor damla işaretini daire diye yazmışım direk adaya bakıyor ustam 50 m falan var arada adayla. inş giriş vardır orda ustam :)

karanar

Kullanıcı

şimdi farkettim kardeşim, dediğim gibi en makul görünen yer ilk bakışta damla işareti ama detaylı inceleme yapmak lazım diğer fotoları da. yer çok güzel görünüyor. bölge iç anadolumu?

kemal174

Kullanıcı

şimdi farkettim kardeşim, dediğim gibi en makul görünen yer ilk bakışta damla işareti ama detaylı inceleme yapmak lazım diğer fotoları da. yer çok güzel görünüyor. bölge iç anadolumu?
anladım ustam tşkrler. yok ustam doğu anadolu

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

burada balık değilde yılan var gibi güzel işler olan bir yer balık yada yılan mezarla ilişkilidir mutlaka dere olması lazım balık varsa işarete sırtını verip öntarafındaki düz taşın altına bakmanda fayda var burada sunu çukurlarda var şelale varmı

kemal174

Kullanıcı

burada balık değilde yılan var gibi güzel işler olan bir yer balık yada yılan mezarla ilişkilidir mutlaka dere olması lazım balık varsa işarete sırtını verip öntarafındaki düz taşın altına bakmanda fayda var burada sunu çukurlarda var şelale varmı
ustam yakınlarda şelale yok ama uzak kısımlarda var mı bilmiyorum malesef ancak öğrenebilirim. ustam işaretin baktığı yöne doğru mu sırtımızı vermeliyiz yoksa işaretin olduğu kısma mı sırtımızı verip ön tarafına bakmalıyız? yorum için çok tşkrlr ustam Allah razı olsun

Erdem

Vip Üye
Vip Üye

Balık Sembolünde benzetmeye yer yok aynı balık olması lazım Baştan aşağı doğru16,17.resimlerdeki ters duran Kalp yönüde Damla olan yeri gösteriyor

Son düzenleme: