Bazi Hocalar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Bazi Hocalar

ASİAVCI

Kullanıcı
bende değişik bir acıdan yaklaşayım olaya buna İKİZCELİ USTAMIZDA ŞAHİTTİR
TANIDIĞIM BİRİLERİ dediğiniz gibi bir noktadan foto vede bir avuç toprak alıp hoçaya gösteriyorlar hoçada bunlara evet burada define var diyor burada bu olay bize ulaşıyor tespit için gittiğimizde birde bakıyoruz bu hoçada arabada neyse malum bölgeye varılıyor ve hoçaya önçelik tanıyıp biz kenara cekiliyoruz hoça elinde bir deynek bir oraya bir buraya gitti ve kayboldu nerde bu adam derken birde baktık duzde suyun yanında namazını eda ediyor neyse bitirdi namazını dedik neresi yer bizde öğrenelim burada hazine var fakat yerini söylemiyorlar dedi oturdu
ben o sıralar acemi cubukcuyum İKİZCELİ USTADAT işareti inceledi ölçtu cubukları cekti ve odanın üzerine dikildi işaretin 25 mt önünde bir burunda güzel bir nokta artık ne anlarsanız anlayın bu yazdıklarımdan

alfa36

Kullanıcı
bende değişik bir acıdan yaklaşayım olaya buna İKİZCELİ USTAMIZDA ŞAHİTTİR
TANIDIĞIM BİRİLERİ dediğiniz gibi bir noktadan foto vede bir avuç toprak alıp hoçaya gösteriyorlar hoçada bunlara evet burada define var diyor burada bu olay bize ulaşıyor tespit için gittiğimizde birde bakıyoruz bu hoçada arabada neyse malum bölgeye varılıyor ve hoçaya önçelik tanıyıp biz kenara cekiliyoruz hoça elinde bir deynek bir oraya bir buraya gitti ve kayboldu nerde bu adam derken birde baktık duzde suyun yanında namazını eda ediyor neyse bitirdi namazını dedik neresi yer bizde öğrenelim burada hazine var fakat yerini söylemiyorlar dedi oturdu
ben o sıralar acemi cubukcuyum İKİZCELİ USTADAT işareti inceledi ölçtu cubukları cekti ve odanın üzerine dikildi işaretin 25 mt önünde bir burunda güzel bir nokta artık ne anlarsanız anlayın bu yazdıklarımdan
hoca ne yaptı orasını tam anlamadım :)))))

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
hoca ne yaptı orasını tam anlamadım :)))))
ben hoca işine asla rağbet etmem,etmemenizide şiddetle tavsiye ederim.bunun çok farklı nedenleri var. yazmak bıkkınlık verir. bu olayı şimdi okuyunca hatırladım.
ustamızın ticari ortağının genç bir kardeşi. bir hocaya bir yere baktırır. kesin olduğu cevabına binaen, konu ustamıza intikal eder. oda bizimle istişare eder. hocanın ifadesine göre gidilecekse hiç gerek yok diye bazı nedenleriyle beraber anlatırım. ustamızda ayni fikirdedir. genç delikanlı meraklı,abisine ısrar eder,oda asi ustamıza,bir piknik yapmış oluruz diye rica eder.
konu tekrar gündeme geldiğinde, gidelim temiz hava alır geliriz. yalnız hocayıda getirecekler diye şart koşarım. amacım,
hocaların bu işte kesinlikle yer veremeyeceğini bildiğim için, hocayım diye bu işe giden kişinin şekli, hali,özelliği ne olursa olsun,hangi yöntemle bakarsa baksın ,öküzün trene bakar gibi kalacağını herkes görsün istedim. hocayı alırlarsa giderim . yalnız bizim halimizden haberi olmasın yeter. nasılsa var diyorya. hocam bize sadece yerini göster yeter deyin.
genç inat ,hocayı ikna eder.gün kararlaştırılır. bundan öncede,hocaya inanarak,bölgeden resmi kazıya yardımcı olabilecek kişiler araştırılır. başkanda tamam der. işin diğer yöndeki boyutuna bakarmısınız.
uzatmadan gittik. biz sadece hocayı izliyoruz ama ben bir kayada zor belli olan üçgeni gördüm,ustamıza başımla işaret ettim. birde kayanın bir kenarında yumruktan biraz büyük,bir kabartmanın yapıldığını.
hoca eline bir sopa almış,bir o taraf senin bir bu taraf benim,araziyi turluyor.o kaya senin ,o tepe benim işaret veya uygun bir yer bulmaya çalışma telaşında. bizim ciddi duruşumuz ve tavırlarımız etkilemiş olmalı bir türlü burası diyemedi.epey bir zaman turladıktan sonra, zor olsada, bana nokta vermiyorlar demek zorunda kaldı. ürkek bir kediye dönüştü. mahcubiyetini gezerek atmaya çalışırken,ben üçgenin odasını ,kimseye çaktırmadan tespit ettim. bize büyük bir iyiliği oldu. dönerken,hep birlikte birkaç saat bol bol zikir çektik.:D
sonrasımı?
anlatalım. asi ustama dedimki,bize uzak madem öncülük edecek var,adamda akrabam diyor.diğer yeri güzel bir tespit yapalım. araç gereç var. iki günde biri açılabilir. başkan sizleri bekliyor sözüne karşı,gittik.
ağzı bira kokan şoför karşıladı. yer zaten beldeye bitişik. abi siz bana gösterin,biz su çalışmasına başlıyoruz. sizin dediğiniz yerden yararız.bir kaç gün içinde de size haber veririz.
ben samimi konuşmasına teşekkür ettim. üzüntüyle ayrıldık. arkadaşa akrabandı öylemi dedim sadece. neden üzüldük arkadaşlar biliyormusunuz.
iki tane araziye uyarlanmış
üstten belli olmayan yığma. arazi meyilli ve girişin 4-5 m önü dere. sözlerinde dursalardı samimi olsalardı,izni çok kolay alınabilecek ,işçiliğide bir o kadar kolay olan bir yerdi.
anlayabilen ders çıkaranlar için ,bir şeyler versin diye biraz uzun yazdım. hakkınızı helal ediniz.

ersan

Admin
ben hoca işine asla rağbet etmem,etmemenizide şiddetle tavsiye ederim.bunun çok farklı nedenleri var. yazmak bıkkınlık verir. bu olayı şimdi okuyunca hatırladım.
ustamızın ticari ortağının genç bir kardeşi. bir hocaya bir yere baktırır. kesin olduğu cevabına binaen, konu ustamıza intikal eder. oda bizimle istişare eder. hocanın ifadesine göre gidilecekse hiç gerek yok diye bazı nedenleriyle beraber anlatırım. ustamızda ayni fikirdedir. genç delikanlı meraklı,abisine ısrar eder,oda asi ustamıza,bir piknik yapmış oluruz diye rica eder.
konu tekrar gündeme geldiğinde, gidelim temiz hava alır geliriz. yalnız hocayıda getirecekler diye şart koşarım. amacım,
hocaların bu işte kesinlikle yer veremeyeceğini bildiğim için, hocayım diye bu işe giden kişinin şekli, hali,özelliği ne olursa olsun,hangi yöntemle bakarsa baksın ,öküzün trene bakar gibi kalacağını herkes görsün istedim. hocayı alırlarsa giderim . yalnız bizim halimizden haberi olmasın yeter. nasılsa var diyorya. hocam bize sadece yerini göster yeter deyin.
genç inat ,hocayı ikna eder.gün kararlaştırılır. bundan öncede,hocaya inanarak,bölgeden resmi kazıya yardımcı olabilecek kişiler araştırılır. başkanda tamam der. işin diğer yöndeki boyutuna bakarmısınız.
uzatmadan gittik. biz sadece hocayı izliyoruz ama ben bir kayada zor belli olan üçgeni gördüm,ustamıza başımla işaret ettim. birde kayanın bir kenarında yumruktan biraz büyük,bir kabartmanın yapıldığını.
hoca eline bir sopa almış,bir o taraf senin bir bu taraf benim,araziyi turluyor.o kaya senin ,o tepe benim işaret veya uygun bir yer bulmaya çalışma telaşında. bizim ciddi duruşumuz ve tavırlarımız etkilemiş olmalı bir türlü burası diyemedi.epey bir zaman turladıktan sonra, zor olsada, bana nokta vermiyorlar demek zorunda kaldı. ürkek bir kediye dönüştü. mahcubiyetini gezerek atmaya çalışırken,ben üçgenin odasını ,kimseye çaktırmadan tespit ettim. bize büyük bir iyiliği oldu. dönerken,hep birlikte birkaç saat bol bol zikir çektik.:D
sonrasımı?
anlatalım. asi ustama dedimki,bize uzak madem öncülük edecek var,adamda akrabam diyor.diğer yeri güzel bir tespit yapalım. araç gereç var. iki günde biri açılabilir. başkan sizleri bekliyor sözüne karşı,gittik.
ağzı bira kokan şoför karşıladı. yer zaten beldeye bitişik. abi siz bana gösterin,biz su çalışmasına başlıyoruz. sizin dediğiniz yerden yararız.bir kaç gün içinde de size haber veririz.
ben samimi konuşmasına teşekkür ettim. üzüntüyle ayrıldık. arkadaşa akrabandı öylemi dedim sadece. neden üzüldük arkadaşlar biliyormusunuz.
iki tane araziye uyarlanmış
üstten belli olmayan yığma. arazi meyilli ve girişin 4-5 m önü dere. sözlerinde dursalardı samimi olsalardı,izni çok kolay alınabilecek ,işçiliğide bir o kadar kolay olan bir yerdi.
anlayabilen ders çıkaranlar için ,bir şeyler versin diye biraz uzun yazdım. hakkınızı helal ediniz.
ustam bir olay bende anadem 2 gun unce bir yakin kuvde bir hocaya cubuk cekmeye gitim ta hep eski konular dedimizin gibi te 2 tane yasli ceviz var te define varmis abi cubuklari sadim er yerie katiriyor bana bende bakiyorum istedi yerlere cubuklan sonra oraya yasli cevizlere gitik orda pirinc cubuklar bir curuf demir tepkisi aldim ,,dedeimki,,hocam burdaki yer demir makine sadil sinyal orda hoca dedi ben tek kendim kazacam sat da geceylen 11 hem okuyor hem kaziyor 50 cm dolaylarinda drinde bir curuf demir ciokti usta sonra hoca demeseye ersan sana bu yer malimi oldu nerden biliyordun burda demir oldunu dedi bence cubuklarin hareketlerinden desemde hocayi inandiramadim ustam .bu olay gecti basimdan.

jofi

Kullanıcı
hayatta hiç bişey garanti değildir ama hoca işi hiç garanti değil .....

yumu55

Kullanıcı
Konuya yorum yazma gereği duydum bilen arkadaslar yardimci olabilecek birileri varmidir?
Bugun bi yere gittim.
Yerin sahibi kadin ve eşi tarlayi surerken bir tasa takilip altinda küp cikiyor ve icinde osmanli turali para bilezik ,kilic, altin bardak oldugunu gördügunu söylüyor.
Eşinin kesinlikle ellemeyeciğini haram lokma yemek istemediğini cocuklarina dahi söylemeyip almayip tekrar üstünü örttuklerini söyledi.
Kadin cok dindar birisi sohbet esnasinda agzinda kacirip söylüyor.
Bizide bugün oraya götürdu.
Velhasil kelam kazdik kazdik gösterdigi yere baktik birşey bulamadik.
Daha sonra arkadasimida cagirdik onunlada devam ettik.
En sonunda elimizde cihaz ve cubuk olmadigindan hocaya baktrdi ve bisey olmadigini söyledi.
Ama kadin burada oldugunu ustunu tasla kapattiklarini israrla soyledi.
Burada bir cuval cuvalin altinda kopek kemikleri cikti.
Ben buraya bazi hocalar bakiyor mesala medyum kağan gibi sitenin adini bu programda duyduydum.
Ben bu is icin baktirabilceğim tavsiye edebilceginz hoca varmidir.
Not:küpun üst kapaginda at nali resmi varmiş.

Kader25

Admin
Hoca denen kisiler bu isi bilseydi, ulkemizin en zengin adamlari olurdu.

Yasadigim bir kucuk ornek:
Arkadaslar trakyada orman icinde muthis bir calisma yapiyorlar. Bir noktaya gelince tum ekip toplandi.
Bir tasa gelmisler, garip seyler olmaya baslayinca birakmislar. Durum degerlendirmesi yapildi. Bir arkadasin Ordu da tanidigu bir hoca varmis onu aradi. Hoca bulundugumuz yeri bir guzel tarif etti. Dedi o tasi kaldirin 7 tane kurbaga cikacak. Hepsini tek tek oldurun dedi. Tasi kaldirdilar 7 tane kutbaga cikti. Tek Tek oldurduler. Adam Orduda biz Trakya da.
Uzatmayayim, herseyi soyleyen tarif eden hoca denen kisi bizi hedefe ulastirdi mi? Hayir. Neden?
Nedeni su; bu kisilerin irtibatli oldugu cinler bir yere kadar bu kisiye yardimci olabilirler. Otesine yetkileri ve imkanlari ve gucleri yoktur.
İsin ozu su:
Deccal ciktiginda yerin altinda ne kadar define var, bir el hareketiyle gectigi her yerde yeryuzune cikarip yanindakilere dagitip taraftarlarini arttiracak.
Bu durum imtihan vesilesi olacak. Mala tamah edenler o gun helak olacak.
Bu nedenle cinler asla son noktayi paylasamazlar ve yanlis yonlendirirler.
Bu tip adamlara takilanlar hep perisan olmuslardir.
Bunlardan uzak durun.

Vallahi bu sitedeki bilgiler bu hoca denen adamlardan yuzbin kat daha kiymetlidir.

Bir yere ulastiniz emaneti alamiyor musunuz?

Bir meczubu veya bir ehli tarik, zikir ehli birisini bulun. Girip alsin. Hicbirsey yapamazlar. Yanina bile yaklasamazlar. Tecrube ile sabit.

Bu hocalarla is yapmayin.
Bunlar bu isi yapabilseler ulkemizin en zengini olurlardi. Lutfen bunu hic unutmayin.

Her nefs ölümü tadacaktir.